Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Novum Invest - Lacul Morii

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#19
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017

 e_mihaela, on 14 iulie 2017 - 12:05, said:


cum adica "impun ei finisajele"? presupun ca ai minim 10-15 modele din fiecare (gresie,faianta,parchet) sa ti alegi,nu?
Ai la dispozitie o gama de finisaje din care sa iti alegi. Nu este foarte variata, gen 10-15 modele, ai undeva la 4 culori ptr parchet, usi si 6 modele la gresie si faianta. Nu mi-a placut foarte mult acest aspect, insa am ales finisaje simple si deschise la culoare, sa mearga cu orice.

#20
Mrngaza

Mrngaza

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.07.2017
Salut tuturor, sunt nou proprietar de ap cu 2 camere pe lacul mori. Gresia, faianta, parchetul si usile de interior sunt la alegere din mai multe modele, Gemurile de exterior sunt gri antracit si usile de apartamnet aceasi culoare, lifturile (2 pe scara) de 12 persoane. Acum 5 min am fost acolo

#21
iond86

iond86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.09.2008

 Eagle Raider, on 11 iulie 2017 - 16:11, said:


ce priveliste ai ca n-am prea inteles, am fost si eu prin zona acum ceva timp si nu mi s-a parut nici o priveliste placuta, un lac neingrijit, mai mult racoare si insecte venite dinspre lac...
si pentru ansamblul asta impun acea taxa minima de mentenanta?

Eu mi am luat la etajul 9. Ai urcat în bloc pana acum înainte sa vorbești? Am dărâmat peretele de la bucătărie și crede ma ca se vede frumos. Mi as fi dorit în cartierul francez, dar momentan asta e bugetul. Când va fi gata și podul părerea mea este ca zona va creste și se va dezvolta. Pentru aproape 60k cu parcare subterana prețul mi se pare decent. Traficul din zona nu cred ca ma va deranja având în vedere ca plec la 10 și ma întorc la 4. De taxa de mentenanță chiar nu ma interesează cat va fi.

#22
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
Dacã e tot 60 de euro/luna la un apartament cu 2 camere cum e in grozãvești eu cred ca ar trebui sã te intereseze

#23
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017

 Eagle Raider, on 16 iulie 2017 - 19:09, said:

Dacă e tot 60 de euro/luna la un apartament cu 2 camere cum e in grozăvești eu cred ca ar trebui să te intereseze

Anyone...a intrebat despre aceasta taxa pentru blocul in cauza?

#24
Catalina26

Catalina26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017
Buna,

Am intrebat de aceasta taxa si mi s-a spus ca va depinde totul de noi, adica de proprietari, cum ne organizam. all good :)

Zi frumoasa,

#25
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017

 Catalina26, on 20 iulie 2017 - 11:23, said:

Buna,

Am intrebat de aceasta taxa si mi s-a spus ca va depinde totul de noi, adica de proprietari, cum ne organizam. all good Posted Image

Zi frumoasa,

Deci sa inteleg ca nu vor angaja firma de mentenanta, ci doar daca vrem noi - proprietarii sa contractam pe barba noastra.
corect?

#26
Catalina26

Catalina26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017
Buna,

Din ce am discutat, asta reiese. Ca ei nu au de gand asa ceva si ca nu exista niciun fel de taxa de mentenanta din partea lor. Ne gospodarim noi in functie de cat de bine ne pricepem la asta :)).
M-au asigurat ca nu ne trezim cu surprize. O sa mai discut despre aspectul asta cand mai merg pe acolo, saptamana viitoare.

#27
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017
Buna!
A mai fost careva pe la bloc? La ce etaj au ajuns cu finisajele?
Vreun update legat de termenul de 30 septembrie? Se respecta?

#28
Catalina26

Catalina26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017
Buna,

Am fost eu saptamana asta. La etajele 4 si 5 erau deja puse finisaje in majoritatea apartamentelor - nu am mers mai sus. Ei sustin, cu suficient optimism, termenul de 30 septembrie......Pe partea unde este curtea inca nu au dat culoare pe exterior.

Daca mai merge cineva pe acolo poate ne tine si pe noi la curent.

Zi frumoasa,

#29
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017

 Catalina26, on 26 iulie 2017 - 10:45, said:

Buna,

Am fost eu saptamana asta. La etajele 4 si 5 erau deja puse finisaje in majoritatea apartamentelor - nu am mers mai sus. Ei sustin, cu suficient optimism, termenul de 30 septembrie......Pe partea unde este curtea inca nu au dat culoare pe exterior.

Daca mai merge cineva pe acolo poate ne tine si pe noi la curent.

Zi frumoasa,

Vai ce dragut!
Eu am la etajul 6, deci urmeaza in curand. Appo finisajele montate erau toate: gresie, faianta, parchet, usi?
Ma duc sa vad in weeeknd si revin cu vesti.

#30
Catalina26

Catalina26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017

 creativity, on 26 iulie 2017 - 12:59, said:


Vai ce dragut!
Eu am la etajul 6, deci urmeaza in curand. Appo finisajele montate erau toate: gresie, faianta, parchet, usi?
Ma duc sa vad in weeeknd si revin cu vesti.


Ce am vazut eu era gresie, faianta si parchet. Am vazut si ceva usa metalica. Eu am la 4 si in 2 saptamani jumatate mi-au spus ca pot sa merg sa le vad si puse.

#31
b0gdanss

b0gdanss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.06.2008
In complexul din Grozavesti unde preturile sunt cu 40% mai mari, proprietarii au infiltratii intre nivele si in fatada cladirii, la subsol aceiasi treaba,infiltratii.
Nu cred ca acestea sunt mai grozave.
Sunt blocuri frumoase amplasate cat de cat bine dar pacat de calitatea contructiei si de taxele acelea de mentenanta.

#32
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017

 b0gdanss, on 26 iulie 2017 - 14:57, said:

In complexul din Grozavesti unde preturile sunt cu 40% mai mari, proprietarii au infiltratii intre nivele si in fatada cladirii, la subsol aceiasi treaba,infiltratii.
Nu cred ca acestea sunt mai grozave.
Sunt blocuri frumoase amplasate cat de cat bine dar pacat de calitatea contructiei si de taxele acelea de mentenanta.

Dears, nu ar strica sa ridicam aceasta problema cand ne ducem pe acolo. Ma refer la cei care au cumparat/rezervat un apartament in blocul de pe Lacul Morii. Voi intreba si eu cand ma duc, avand in vedere problemele din celalalt bloc.

#33
bogdan3220

bogdan3220

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2011
Salut,

Stiti cumva cand vor rezolva cu actele ? Din cate am inteles intabularea si restul actelor vor fi rezolvate pana pe 30 septembrie cand au zis ca va fi gata. Ma gandesc ca pe aceasta data (daca va fi gata) putem face contractul de vanzare-cumparare si sa terminam.
A intrebat cineva acest aspect ?

Mutumesc :)

#34
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017

 bogdan3220, on 30 iulie 2017 - 17:50, said:

Salut,

Stiti cumva cand vor rezolva cu actele ? Din cate am inteles intabularea si restul actelor vor fi rezolvate pana pe 30 septembrie cand au zis ca va fi gata. Ma gandesc ca pe aceasta data (daca va fi gata) putem face contractul de vanzare-cumparare si sa terminam.
A intrebat cineva acest aspect ?

Mutumesc Posted Image

Buna, mie mi-au spus acum 1 luna ca vor sa rezolve cu actele pana la 30 august. Sper ca a ramas in picioare termenul. Voi intreba in weekend, intentionez sa ma duc acolo.
Am facut o lista cu ce trebuie sa lamuresc:
1. verificare daca taxa de mentenanta nu va exista
2. cand vor fi gata actele, daca ramane in picioare termenul de 30 august. Ei nu depind de finisaje la acest capitol. Pot scoate actele inainte, fara sa fie finisate la cheie.
3. problemele cu infiltratiile de la blocul din Politehnica - sa nu intampinam si noi ulterior
4. daca ramane in picioare termenul de 30 septembrie pentru predarea apartamentelor.

Propun sa verificam toti aspectele de mai sus, daca avem ocazia.

#35
bogdan3220

bogdan3220

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2011

 creativity, on 31 iulie 2017 - 10:15, said:


Buna, mie mi-au spus acum 1 luna ca vor sa rezolve cu actele pana la 30 august. Sper ca a ramas in picioare termenul. Voi intreba in weekend, intentionez sa ma duc acolo.
Am facut o lista cu ce trebuie sa lamuresc:
1. verificare daca taxa de mentenanta nu va exista
2. cand vor fi gata actele, daca ramane in picioare termenul de 30 august. Ei nu depind de finisaje la acest capitol. Pot scoate actele inainte, fara sa fie finisate la cheie.
3. problemele cu infiltratiile de la blocul din Politehnica - sa nu intampinam si noi ulterior
4. daca ramane in picioare termenul de 30 septembrie pentru predarea apartamentelor.

Propun sa verificam toti aspectele de mai sus, daca avem ocazia.


Buna,

Super, merci frumos. Sper sa ajung si eu zilele astea pe acolo sa vad care mai e stadiul.

#36
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017
Dears, ultimele update-uri:
1. Termenul de 30 sept nu este f sigur. Actele de principiu vor fi gata pana atunci, insa nu se vom putea muta.
Au diverse intarzieri.
2. Niste lucruri care nu sunt f. fair este faptul ca desi initial au promovat pe site ca vom avea anumite finisaje, le-au schimbat ulterior.
De ex. scara trebuia placata cu marmura pe jos, acum au schimbat cu granit. Gresia si faianta din apartamente trebuiau sa fie de la Porcelanosa, acum sunt de la Saloni. Parchetul era si el de alt fel, l-au schimbat. Nu sunt foarte multumita de aceste lucruri..dar na, ce putem face.
Nu stiu unde gasesti in ziua de astazi dezvoltatori chiar corecti, poate acolo unde costurile sunt f mari.
Sper sa iasa ceva bun si sa fie gata cat mai repede.

Daca aveti si alte vesti, va rog share-uiti!

Zi buna!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate