Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Novum Invest - Lacul Morii

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
Jules-B0207

Jules-B0207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.01.2017
Salut,

Are cineva informatii despre blocul pe care cei de la Novum Invest il construiesc aproape de Lacul Morii? (http://www.novuminve...na-lacul-morii/)

Dezvoltatorul este serios? Locuieste cineva intr-un alt bloc construit de ei? Cum este zona (Uverturii - Lacul Morii) si care sunt dezavantajele?

Orice informatie mi-ar fi de mare ajutor.

Multumesc frumos!

#2
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006
blocurile sunt in constructie. nu stiu care e termenul, dar banuiesc ca in aceasta vara vor fi finalizate

despre zona pot sa-ti dau detalii. blocurile sunt in camp, intr-o zona oarecum izolata. este lacul destul de aproape (dar nu chiar langa - sunt vreo 100-150m intre blocuri si lac) deci priveliste buna cel putin pe laturile de nord
asta pana cand va trece prin fata lui Penetratia Ciurel - A1
deci mai bine te indrepti spre apt pe latura opusa, daca nu vrei santier si sosea de mare viteza prin fata balconului

din punct de vedere al accesului, zona este un cosmar. Uverturii cred ca este cel mai blocat bulevard din bucuresti, dimineata nu ai nici o sansa sa iesi, seara invers
daca ai 4x4 o poti taia pe malul lacului
cand o fi autostrada gata s-ar putea sa se mai elibereze si sa ai legatura directa cu splaiul independentei

cred ca administrativ blocurile tin de comuna Chiajna (sat Rosu) deci nu sunt in limitele Bucurestiului. trebuie sa te interesezi exact

#3
Jules-B0207

Jules-B0207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.01.2017

 Flat, on 30 ianuarie 2017 - 14:08, said:

blocurile sunt in constructie. nu stiu care e termenul, dar banuiesc ca in aceasta vara vor fi finalizate

despre zona pot sa-ti dau detalii. blocurile sunt in camp, intr-o zona oarecum izolata. este lacul destul de aproape (dar nu chiar langa - sunt vreo 100-150m intre blocuri si lac) deci priveliste buna cel putin pe laturile de nord
asta pana cand va trece prin fata lui Penetratia Ciurel - A1
deci mai bine te indrepti spre apt pe latura opusa, daca nu vrei santier si sosea de mare viteza prin fata balconului

din punct de vedere al accesului, zona este un cosmar. Uverturii cred ca este cel mai blocat bulevard din bucuresti, dimineata nu ai nici o sansa sa iesi, seara invers
daca ai 4x4 o poti taia pe malul lacului
cand o fi autostrada gata s-ar putea sa se mai elibereze si sa ai legatura directa cu splaiul independentei

cred ca administrativ blocurile tin de comuna Chiajna (sat Rosu) deci nu sunt in limitele Bucurestiului. trebuie sa te interesezi exact

Multumesc frumos pt informatii! De Penetratia Ciurel - A1 imi era si mie frica :)  Desi i-am sunat si ei sustin ca drumul express nu trece prin partea care are vedere spre Lacul Morii ci prin partea opusa a blocului.

Blocul se pare ca va avea in jur de 200 de apartamente dar mi-e greu sa-mi imaginez cum vor iesi atatea masini intr-un bulevard deja aglomerat.

Zi frumoasa!

#4
m1calin

m1calin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 27.02.2016
Salut, are cineva  puz-ul proiectului sau ceva documente sa vedem exact unde este construit si pe unde trece drumul expres? zona este una linistita , uverturii ete aglomerat spre crangasi .. dar iesi pe iuliu maniu si se circula bine. singura probleme care o vad sunt tragerile de la unitatea militare dau alea se fac de 2-3 ori pe an... sunt interesat de un apartament aici. In prima faza am reusit sa cumpar un ap la granvia dar acum in faza2 preturile sunt nesimtite rau de la 72k+tva .. asa ca m-am reorientat catre novum.

 Jules-B0207, on 30 ianuarie 2017 - 13:32, said:

Salut,

Are cineva informatii despre blocul pe care cei de la Novum Invest il construiesc aproape de Lacul Morii? (http://www.novuminve...na-lacul-morii/)

Dezvoltatorul este serios? Locuieste cineva intr-un alt bloc construit de ei? Cum este zona (Uverturii - Lacul Morii) si care sunt dezavantajele?

Orice informatie mi-ar fi de mare ajutor.

Multumesc frumos!

Ca dezvoltator este unul serios, materialile sunt de calitate si , cel putin pentru cele din regie au folosit finisaje de lux. deci si la capitolul asta stau bine.

#5
Jules-B0207

Jules-B0207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.01.2017
Salut,

Sper sa-ti fie de folos.

Legat de zona, mie mi se pare un pic cam izolata.. nu-mi dau seama cum o sa se schimbe cand (daca) o sa apara drumul express dar n-as vrea sa merg spre casa, pe sub un pod ... zona care banuiesc c-o sa fie ca majoritatea din Bucuresti - neingrijita si plina de gunoaie.

Daca aveti alta parere, va rog s-o impartasiti. Mi-ar fi de mare folos.

PS: Finisajele arata intr-adevar bine... cel putin in blocul de pe Splaiul Independentei.

Multumesc. Seara frumoasa!

Edited by Jules-B0207, 16 February 2017 - 17:49.


#6
Jules-B0207

Jules-B0207

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.01.2017
Salut din nou,

Acum am vazut ca nu s-a atasat poza cu PUZ-ul la reply-ul anterior Posted Image .. asa ca uite aici http://www.pmb.ro/se...i - Pitesti.pdf

Sper sa fie de ajutor! Orice parere e bine-venita Posted Image

O seara buna!

Edited by Jules-B0207, 26 February 2017 - 22:24.


#7
e_mihaela

e_mihaela

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.04.2016
buna! sunt interesata de un apartament in acest complex. nu ma incanta foarte tare zona.mi se par un pic izolata, o portiune de 200 m pana la bloc este neasfaltata de ani de zile desi s a sesizat in mod repetat acest aspect la primarie de catre cei de locuiesc la casele dimprejur (asa am auzit), blocul va tine de bucuresti, implicit de sector 6, nu de Chiajna. nu detin foarte multe informatii, dar mi as dori sa aflu mai multe.un aspect important pt mine ar fi sa stiu ce mijloc de transport in comun circula pe acolo si la ce distanta fata de bloc este statia deoarece nu detin masina si e dificil. orice informatie e bine venita. multumesc.

#8
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
Pai te poti uita pe Google Maps. Cea mai apropiata statie este la 850 m (autobuzele 178 si 106). Mie mi se pare horror fara masina (ce faci noaptea?), iar cu masina Google estimeaza 23 min.

Edited by edi10000, 21 June 2017 - 18:47.


#9
Catalina26

Catalina26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017
Buna,

Imi doresc sa cumpar un apartament in acel complex. Din ce stiti, cum se dezvolta de obicei genul acesta de zone? (dupa ce apar niste blocuri in care se presupune ca se muta cateva sute de oameni) M-ar ajuta mai multe pareri. Mie mi-a placut pozitionarea, cumva mai linistita si mai departe de zbuciumul din oras. Altcineva interesat de blocuri? :) Caut de o luna mai intens si asta mi-a captat atentia cumva (se pliaza pe bugetul meu).

Apreciez un feedback sincer.
Multumesc si o seara linistita!

#10
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017
Buna, eu mi am luat deja un 2 camere in acest bloc. Finisajele sunt de bun simt si echipa este ok. Drumul este asfaltat pana la bloc, momentan nu este aglomerat insa nu stiu cum va fi dupa ce se populeaza. Ramane de vazut.
Zona e linistita, pana si aerul se simte diferit in plamani, de aceea am ales aici chiar daca nu e foarte in oras.
Din cate stiu au vandut deja cam 3 sferturi din aparatamente, deci vor fi oameni. Sper ca vor dezvolta si niste magazine in apropiere, momentan e Lidl insa e ceva de mers pe jos deoarece accesul se face prin Uverturii.
Compania care construieste este decenta si din cate am vazut de a lungul timpului, l au construit bine dpdv materiale si structura.
Va fi in bloc modern, sper si cu vecini ok.

Dpdv preturi sunt ok raportat la piata imobiliara.
Succes!

#11
e_mihaela

e_mihaela

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.04.2016
Oare cum se va simți aerul in plămâni dupa ce la 150 m va fi penetrația Ciurel -A1? De asta ma tem cel mai tare :)

#12
iond86

iond86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.09.2008
Și eu eram sceptic la început, însă zona e super, de priveliștea care o am din apartament nu mai zic. Legat de drumul expres abia aștept sa fie gata, scap de virtuții și uverturii. Blocul e bine construit, materiale ok și din ce știu mai sunt puține apartamente ramase de vânzare. Cel mai bine sa comenteze aici cei care au fost acolo și stiu despre ce e vorba ;) unde mai găsești bloc lângă lac în București la banii ăștia?

#13
Catalina26

Catalina26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.06.2017
Buna tuturor,

si eu m-am tot gandit si razgandit si pana la urma am ramas la un aparatament cu 2 camere. see you there! :)

#14
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017
Intrebari pentru cei care au cumparat/rezervat in acest bloc:
1. Ati ales finisajele?
2. Stiti cumva cand ne putem duce sa vedem finisajele puse?
3. Termenul initial de finalizare era 30 August. Ramane in picioare?

multuuuu

#15
iond86

iond86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.09.2008
1 îți impun ei finisajele, care sunt ok, eu as fi vrut buget dar nu se poate...
2 apartamentele de la etajul 1 sunt aproape gata, poți sa le vezi oricând
3. În contract terenul de predare este de 30 septembrie

#16
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006

 iond86, on 09 iulie 2017 - 19:12, said:

Și eu eram sceptic la început, însă zona e super, de priveliștea care o am din apartament nu mai zic. Legat de drumul expres abia aștept sa fie gata, scap de virtuții și uverturii. Blocul e bine construit, materiale ok și din ce știu mai sunt puține apartamente ramase de vânzare. Cel mai bine sa comenteze aici cei care au fost acolo și stiu despre ce e vorba Posted Image unde mai găsești bloc lângă lac în București la banii ăștia?
ce priveliste ai ca n-am prea inteles, am fost si eu prin zona acum ceva timp si nu mi s-a parut nici o priveliste placuta, un lac neingrijit, mai mult racoare si insecte venite dinspre lac...
si pentru ansamblul asta impun acea taxa minima de mentenanta?

#17
creativity

creativity

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.04.2017
Am inteles ca sunt finisate apartamentele pana la etajul 2, insa doar cu gresie si faianta.
A fost careva sa vada?

#18
e_mihaela

e_mihaela

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 26.04.2016

 iond86, on 11 iulie 2017 - 00:41, said:

1 îți impun ei finisajele, care sunt ok, eu as fi vrut buget dar nu se poate...
2 apartamentele de la etajul 1 sunt aproape gata, poți sa le vezi oricând
3. În contract terenul de predare este de 30 septembrie

cum adica "impun ei finisajele"? presupun ca ai minim 10-15 modele din fiecare (gresie,faianta,parchet) sa ti alegi,nu?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate