Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Novum Invest - Lacul Morii

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#55
alin_afronie

alin_afronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 26.11.2007
Nu stiu ce socoteala am facut eu acolo de mi-a iesit 105lei Posted Image Posted Image Posted Image ,Intr-adevar ,am reusit sa vb cu cineva de la Asociatie sa imi explice sumele alea destul de mari si mi-a zis aceeasi chestie:ca sunt pe mai multe luni,deci nu ar fi o problema asta insa,am mai fost odata sa vad aparamentul si ,se pare ,ca tereasa acelui penthouse de deasupra lui este destul de mare adica ,mai mult de 50% din suprafata imobilului pe care as vrea sa il cumpar are deasupra terasasi nici macar izolatie.
Adica,daca cel ce detine penthouse de deasupra mea,nu da apa cand ploua sau zapada si balteste acolo mi se infiltreaza mie.Era chair dubios cum,de 1 an acel apartament nu e inca vandut...
Ca imobil,scara,finisaje mai ales sunt foarte incantat si mai ales de pret dupa ce am vazut toate ciurucurle din blocuri vechi unde te mananca gandacii si cu scarile asemanatoare unor abatoare dar ,totusi,chestia asta cu terasa si apa care se strange chair jos la bloc,in acea intersectie cand te duci spre autobuzul 178 ma dau inapoi.
Cu cine as putea lua legatura dintre voi pentru a discuta in privat cateva detalii ,va rog?

Edited by alin_afronie, 20 November 2018 - 10:52.


#56
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 15.02.2009
Dezvoltatorul este pus pe jupuit si atata tot.

Pai care dezvoltator nu este azi asa, cind toate dar absolut toate sunt favorabile lor.(legislatie).

Stiti cum erau in criza, cind nu se vindea nimic si veneai sa cumperi cu banu jos? Faceau orice atunci, dadeau discount, o boxa gratis.Ce vremuri...

Edited by ecologistul, 05 December 2018 - 10:18.


#57
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Ce este anormal?
Oricine face o afacere, o face sa castige cat mai mult.
Ca e protejat sau nu, asta e o alta discutie.
Dar oricine vrea sa scoata profit maxim, ca de aceea faci afacerea, nu faci benevol.
Atata timp cat eu construiesc un bloc(fictiv, ca nu am bani sa fac asa ceva), intentia mea este sa scot cat mai multi bani din orice as putea.
E simplu, oricine ar face la fel.
A, ca legislatia in Romania este de kkt,
si ai loc de tot felul de manevre,  asta este alta poveste.


#58
mad88

mad88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.01.2008
Salut, alte informatii noi?!  Eram entuziasmat de zona dar din cele citite, mi-a trecut :)

#59
ramonastanculet

ramonastanculet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.07.2014
Buna seara!

Am decis sa rezerv/ cumpar un apartament in noul bloc Novum Lacul Morii, cu termen de finalizare 30.12.2019. Vreun vecin pe aici?

#60
ddd_03

ddd_03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2019
Buna seara! Și eu sunt o posibila locatara in al 2-lea bloc construit de ei in zona. Ce fel de apartament a-ti rezervat?

#61
ramonastanculet

ramonastanculet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.07.2014
In cateva zile voi plati rezervarea pentru un apartament 2 camere tip 23.

#62
raluiosu

raluiosu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2019
Eu voi merge saptamana aceasta sa vad doua apartamente. Momentan incerc sa aflu de la actualii locatari mai multe informatii. Imi place mult zona deoarece e mai izolata, macar acasa sa fie liniste si pace.

#63
senekaj

senekaj

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2017
Toti cei care doriti sa cumparati in blocul nou sa fiti destepti si sa-i cereti dezvoltatorului sa va treaca in contract toate facilitatile. Tot ce va abureste in momentul in care va vinde si facilitatile din proiect sa le treaca in contract. In caz contrar va veti trezi la final ca nu va mai face foarte multe lucruri.  Sa va asigure drum de acces, acel minuscul spatiu verde si altele. Nu va recomand etajele superioare, privelistea este frumosa catre groapa de gunoi dar veti avea probleme mari cu infiltratiile.  Si cel mai important va recomand sa nu semnati contractul la notarul recomandat de ei. Acesta este scump si de o calitate indoielnica.

#64
anghelconstantin800

anghelconstantin800

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.03.2019
Buna ziua, am achizionat un apartament in blocul 1. Suntem foarte multumiti de locuinta pe care o avem in prezent. Finisajele puse la dispozitie sunt calitative, nu am intampinat probleme majore. Am avut o singura problema cu reglarea geamurilor, dar dupa cateva zile aceasta a fost remediata. Marele avantaj este ca zona este una foarte linistita, si cu vedere superba catre Lacul Morii. Intr-adevar nu este foarte aproape de metrou, dar in 4 minute se poate ajute la mijloc de trasport. Am achizitionat un al doilea apartament in Blocul 2, tip 15 pentru parintii mei. Nu am avut probleme cu utilitatile sau alte probleme de ordin contractual. Va recomand cu drag !!

#65
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Ba, esti nebun?
Nu ai treaba la vanzari si te-ai gandit sa iti faci cont ca sa ne spui ce bine e acolo? -)))

#66
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 anghelconstantin800, on 26 martie 2019 - 13:04, said:

....Marele avantaj este ca zona este una foarte linistita, si cu vedere superba catre Lacul Morii. Intr-adevar nu este foarte aproape de metrou, dar in 4 minute se poate ajute la mijloc de trasport. Am achizitionat un al doilea apartament in Blocul 2, tip 15 pentru parintii mei. Nu am avut probleme cu utilitatile sau alte probleme de ordin contractual. Va recomand cu drag !!
Din ce parte a blocului 1 se mai vede lacul morii avand in vedere ca intre blocul 1 si lacul morii s-a construit blocul 2?

#67
si_mona

si_mona

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.06.2019
Buna. Cat se plateste pentru rezervarea unui apartament de 2 camere?
Multumesc!

#68
RamiF94

RamiF94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.05.2019
Grupul de Facebook pentru acest bloc se numeste "Ansamblul Rezidential Lacul Morii - Novum 2"

#69
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 MembruAnonim, on 26 martie 2019 - 15:26, said:


Din ce parte a blocului 1 se mai vede lacul morii avand in vedere ca intre blocul 1 si lacul morii s-a construit blocul 2?

Din colturi, aia care au stânga și dreapta pe colț mai vad ceva din lac, cei din mijloc ciuciu.

#70
csm75

csm75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 04.01.2007
S-au terminat blocurile? S-au livrat? S-a mutat cineva?
(Ansamblul Rezidential Lacul Morii - Novum 2)

Edited by csm75, 27 January 2020 - 18:40.


#71
Szk

Szk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.05.2009
Observ aici foarte multe mesaje de la username-uri create doar cu cateva zile anterior postarii si cu un numar f mic de postări (chiar unul) . Asta ma duce cu gandul ca topicul ar putea fi "impulsionat" cu mesaje fake.

#72
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 15.02.2009
Trec pe acolo spre muncă. În blocul nou nu sunt aprinse lumini, dar zona acum este praf. Sunt deja mașini parcate peste tot. Inclusiv în fata agenție de mediu, unde acolo e piatra pe jos. Cu blocul nou cind se va muta lumea nu cred ca se va mai putea merge pe acolo.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate