Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Recomandare telefon 5.5 / 5.7 inci ,camera buna ,baterie,android

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#55
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Am 2 tablete chinezesti destul de raspandite la ei , ambele au avut probleme,  de asta sunt reticent de firme care deabia au intrat in circuit de cativa ani sau mai putin . Le-am luat relativ ieftin asa ca nu-mi pare rau .Implementarea software buna e cea mai grea ,degeaba ai octacore daca nu se pupa cu driverele bine . Firmele de renume  au mai multi testeri , sunt mai putine sanse sa dea gres ,desi si ei dau.
Ps :cota de piata prezentata on grafic ar putea fi gresita ,sunt zeci de milioane de resseleri , care le vand pe taobao ,ali express , ebay . Daca se cumpara de la ei asta nu inseamna ca si raman la ei .

Edited by ct10dre, 23 January 2017 - 06:13.


#56
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Vorbind de software, OnePlus-urile au cel mai curat si rapid software, dupa Nexus-uri si Pixel-uri. Intr-adevăr, 3T este la nivelul unui S6 când vorbim de camera. In acest caz, nu are rost sa-l bagi in seama.

Reticenta asta, ce sa-i faci. Imi amintesc de tine, ai avut un laptop HP low-end acum X ani si nu voiai sa cumperi un ProBook nou pe motivul ca esti reticent datorita pastaii pe care ai avut-o.

Asteapta Note 8, V30, Pixel XL II. Note 8 va avea camera de pe S8. Totusi, nu cred ca vor face acelasi salt impresionant dpdv al camerei cu S8/Note 8, la fel cum au facut când au lansat S7.

#57
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008

View Postct10dre, on 23 ianuarie 2017 - 05:48, said:

Am 2 tablete chinezesti destul de raspandite la ei , ambele au avut probleme,  de asta sunt reticent de firme care deabia au intrat in circuit de cativa ani sau mai putin . Le-am luat relativ ieftin asa ca nu-mi pare rau .Implementarea software buna e cea mai grea ,degeaba ai octacore daca nu se pupa cu driverele bine . Firmele de renume  au mai multi testeri , sunt mai putine sanse sa dea gres ,desi si ei dau.
Ps :cota de piata prezentata on grafic ar putea fi gresita ,sunt zeci de milioane de resseleri , care le vand pe taobao ,ali express , ebay . Daca se cumpara de la ei asta nu inseamna ca si raman la ei .

Tu esti genul ala care n-are simtul ridicolului. Chiar nu-ti dai seama ca faci niste afirmatii penibile si niste generalizari grosolane?

Daca vrei implementare software buna singura solutie e Pixel. Ceilalti producatori au nevoie de macar 6 luni si vreo 3-4 incercari ca sa aduca o versiune noua de android bug-free.

#58
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010
Cea mai buna implementare de software e la Samsung: "Ne pare rau, Touchwiz s-a oprit".
Cat de familiara ti se pare aceasta fraza ?? Halal implementare ...
Ce va mai place sa va mintiti singuri ...!!!

#59
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View Postct10dre, on 23 ianuarie 2017 - 05:48, said:

Implementarea software buna e cea mai grea
Exact, de asta pana la S7, la samsung nu a existat task manager, aplicatiile din ram se inchideau imediat inclusiv la S6, de bun ce era software ul. Abea la S7 au reusit cu softul.
E clar ca pentru tine exista doar Samsung si others.

#60
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Vorbiți iar din  auzite ? Am S6 de 2 anI și nici o problema software , totul merge perfect .
Oi fi eu norocos . Singurul lucru care nu-mi place e bateria,care da semne de oboseala .  Bine a și fost folosit pe post de gps în fiecare zi când am stat în buc .
Note 4 mi se pare un pic mai slow  decât s6 , dar e normal , e o generație mai veche .

Edited by ct10dre, 23 January 2017 - 19:09.


#61
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Daca nu ai sesizat-o nu înseamnă ca nu a existat. Problema a fost rezolvata cu ultimele update-uri, dar la lansare avea un management foarte agresiv al RAM-ului.

Practic, nu stia sa folosească cei 3GB RAM. Multe aplicații își făceau reload..to be continued .

Cauta pe Google sa vezi ca problema a existat.

#62
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Cat timp nu m-a afectat poate sa existe ,nu te contrazic , eu sunt super-mulțumit de cum se mișca .
M-a mâncat în fund sa-l rootez și acum nu mai pot face update OTA , dar asta e alta poveste :) ,bag cu softul de la Samsung.  
Oricum ,topicul asta era de a cauta și alte modele cu performante bune , dar se pare ca mai am de așteptat.  
Ca s-a transformat intr-un versus ma cam așteptam , multi vor sa-și impună opiniile ,am și eu piticii mei.
Sa pun punct, aștept ceva mai bun ,momentan nu e pe piața nimic  sa ma facă sa renunț la astea 2 ,doar mici îmbunătățiri ,nu consider ca as face prea mare upgrade .


#63
Anonyymous

Anonyymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 27.02.2012
Un update la telefon de la an la an nu merita diferentele sunt insesizabile, mai ales daca vrei sa faci update la aceeasi marca/model.

#64
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
Da ,asta ma gândeam și eu . Probabil o sa schimb bateria la S6 sa tina ca la început și îmi iau ceva în a 2a jumătate a 2017 , când apar altele ,poate scot ceva mișto pe partea de camera .

#65
alexys79

alexys79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 13.11.2014
Astia cu shamesung (in traducere rușine Samsung) priviti si ramaneti cu gura căscată!!! Huawei P9+ e peste orice rusine de shamesung!!! :)))
Astept sot de la ligheanele voastre. :))

Attached Files



#66
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012
Usor usor, te a cuprins euforia prea mult.

#67
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,471
  • Înscris: 07.01.2011
Sper ca 79 ala nu vine de la data nasterii...

#68
ct10dre

ct10dre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 03.05.2006
:))  când o sa tina 16 ore atunci voi fi impresionat  . Mai ușor cu hate-ul , dacă nu ai bani de Samsung nu trebuie sa dai cu parul , fiecare își ia ce vrea și ce poate .

#69
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,893
  • Înscris: 27.04.2010

View Postct10dre, on 12 februarie 2017 - 16:16, said:

dacă nu ai bani de Samsung nu trebuie sa dai cu parul
Ai impresia ca S7 nu ar fi la acelasi pret, sau ce ??
Alta replica spusa la plictiseala ??...

#70
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postshymano, on 21 ianuarie 2017 - 13:42, said:

Un display mult prea luminat nu inseamna un display mai bun. Huawei are culorile mult mai clare, mai naturale.
LOL ce dume! S7 are probabil cel mai bun display ever de pe un mobil! In functie de setari, are si culori vii saturate si culori naturale conforme cu standardul sRGB - setarea basic(tv, filme, web), si culori bogate conforma standardelor photo adobergb(setarea amoled photo).

Review si detalii tehnice: http://www.displayma..._ShootOut_1.htm

Dincolo de asta, are si avantajul amoled de a consuma putin pe culori inchise/negru(poti folosi mult si bine pe setarea inverted colors sa citesti documente, pagini web, fara sa consumi foarte mult - am experimentat cu un S5)

View Postshymano, on 22 ianuarie 2017 - 15:43, said:

Ca idee, la P9 cred ca tine bateria mai mult decat la S7. Nu mai pomenesc de autonomia lui Mate 8/9.
Crezi. In loc sa verifici. Nu e mai buna, e mai slaba, au testat altii: http://www.gsmarena....tery-test.php3?

View Postshymano, on 23 ianuarie 2017 - 10:13, said:

Cea mai buna implementare de software e la Samsung: "Ne pare rau, Touchwiz s-a oprit".
Cat de familiara ti se pare aceasta fraza ?? Halal implementare ...
Deloc familiara, si am mai avut S4 si S5 pe langa S7.

Povestile cu Touchwiz e naspa, pixel si alte vrajeli stoc sunt bune, fac parte din ciclul hai sa aberam ca e gratis

Realitatea(Pixel vs S7):

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/okDtNUbKK5M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#71
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Rămâne de văzut cum se comporta S7 la 4-5 luni dupa achizitie.

#72
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View Postalexys79, on 11 februarie 2017 - 22:09, said:

Astia cu shamesung (in traducere rușine Samsung) priviti si ramaneti cu gura căscată!!! Huawei P9+ e peste orice rusine de shamesung!!! Posted Image))
Astept sot de la ligheanele voastre. Posted Image)
N-am timp de testulete prostesti in care sa folosesc ecranul pana la epuizare, dar... ai aici utilizare cat de cat normala... 3zile 7ore de la incarcare full, cu 4ore 25min SOT, inclusiv 4 ore joc SimCity BuildIt:

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate