Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

Imagini cu bicicleta/bicicletele tale

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,685
  • Înscris: 22.05.2011

View PostQuickSpeed, on 31 martie 2017 - 13:39, said:

OK, cu execptia rotilor care sunt din generatia '84, este ca in catalog (cadru 58-TT si ST) :


Frumusel tare Pigeotul, dar imi displace cand vad cablurile alea de frana spanzurate asa in sus ( idem si in catalog  :)    )  oare nu merg scurtate, pozate cumva sub pipa/stem fara sa afecteze functionalitatea?

#20
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Eu am vrut sa arate că în poza.

#21
alexis4tm

alexis4tm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 21.02.2007
my ex:

Attached Files


Edited by alexis4tm, 05 April 2017 - 10:05.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A venit timpul pentru o nouă bicicletă, cea din postul nr. 2 atingându-și limitele:
[ https://s27.postimg.org/43fp3d2kz/20170506_121153.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#23
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Momentan am probleme cu genunchiul,asa ca cea mai recenta poza e de prin casa :)

Attached Files



#24
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Asta e actuala. I-am facut ieri poze pe un topic cu lumini de bici si zic hai s-o pun si aici s-o fac de rusine :P
Un KTM UltraPEAK fabricat in Austria. Nu am ce sa-i reprosez si am luat doar o singura cazatura cu ea, din neatentie si aia :D Nu s-a lasat cu niciun fel de urmari nici pentru bici, nici pentru mine.
Cand s-o duce asta, ma gandesc la o furca fata, ori una fixa (da, paradoxal as renunta la suspensie) ori una de buna calitate care din pacate, costa destul de mult.

Attached File  10.jpg   1.53MB   19 downloads Attached File  11.jpg   1.43MB   19 downloads

Attached File  12.jpg   544.48K   18 downloads Attached File  9.jpg   1.54MB   18 downloads

#25
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,048
  • Înscris: 06.09.2008
Am vrut sa zic pe threadul cu lumini ca ti-ai luat mountain bike sa mergi prin oras... macar e marimea corecta.
Hehe, pedale saint prin oras.. grele Posted Image
Arata f curat cum ai prins luminile de pipa.

Sper ca ai si antifurt bun, sau sa nu o lasi din mana.

Edited by sirgoofy, 10 August 2017 - 14:56.


#26
Reactor2015

Reactor2015

    ReMember

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,692
  • Înscris: 06.01.2015
Mai am un set de roti pentru in afara orasului. Aici e versiunea city. Am si portbagaj de aluminiu la ea si o fac fix ca una de trekking.
Da, sunt greute pedalele Saint dar rezistente, suprafata mare de contact, aderenta buna, functionare impecabila, modul cum simti pe talpa cand apesi pedalele le fac sa paleasca dezavantajul cu greutatea.

Antifurt nu am pentru ca nu o las niciodata in locuri vulnerabile.

Schimbarile pe care le-am facut la ea sunt de natura sa creasca siguranta si confortul. Pedalele erau niste orori, desi bicicleta nu a fost chiar ieftina chiar daca a avut reducere foarte mare cand am cumparat-o. Manerele originale erau ok dar astea sunt mai confortabile pe distante mari, oglinda o tin pentru circulatia prin oras. Saua, cea originala era ca sa fie, sa nu stai cu fundul pe teava dar in rest, desi foarte aratoasa, destul de incofortabila si pentru iesirile cu km multi pe sosea asta e numai buna, mai ales ca are si suspensie pe ea si ajuta atunci cand nu observi o denivelare. In rest, lumini pentru ca din pacate avem parte de multe capcane si tot asa, era sa mi-o iau tare cu o groapa de toata frumusetea pe un bulevard select al orasului :D
Una peste alta, sunt multumit de ea. Chiar nu am ce sa-i reprosez. Ma bate gandul la niste manete schimbatoare mai bune dar inca reusesc sa ma abtin. Nu de alta dar si cele originale functioneaza foarte bine. Apropos, cand am cumparat-o, a fost cea mai buna alegere tinand cont de marca, dotari, cum functioneaza. Un setup bun gandit de austriecii de la KTM.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate