Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...
 Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,

La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...
 Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C

La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...
 Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror
 

Programul de guvernare PSD 2017-2020 (to be updated..)

* * * * - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
9150 replies to this topic

#7867
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostChriss_Summer, on 21 mai 2019 - 11:27, said:

Incercand sa civilizezi Romania.
Oricum acest proces nu se va putea intampla decat fortat si contrar vointei populare.

#7868
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Daca vrem pe timp scurt.

#7869
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,633
  • Înscris: 20.05.2008

View PostAlecsandru010, on 17 mai 2019 - 16:23, said:

Dpmdv un lucru-i cert. Romania nu-si mai permite inca 1 an jumate cu tampitii astia la guvernare. Dupa europarlamentare guvernu' PSD ar cam trebui sa dispara si sa fie luate masuri de corectie. Stiu, stiu ca iar va plati altcineva prostia PSD-ista, da' alternativa-i prea nasoala.

Nu ne mai permitem intr-adevar. Dar daca PSD se da deoparte acum - ori de buna voie ori fortat, la anu la alegeri va avea IAR victorie.

O sa intram intr-o bucla temporala din care nu vom mai iesi decenii bune de acu inainte. Romanii NU au rabdare cu opozitia, vor minuni in 1,2,3 miscari, daca nu se intampla, si NU se vor intampla pt ca e imposibil, atunci PSD va reveni iar la guvernare.

Daca PSD revine la guvernare in 2020, ne putem lua adio de la alegeri libere 100% garantat.

Asa ca nu e deloc simplu.... eu nu m-as infinge la guvernare acu sa sterg rahatu dupa ei.

Edited by tipareth, 21 May 2019 - 12:27.


#7870
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nush ce am eu impresia ca tu esti cam andercovar.

#7871
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,021
  • Înscris: 30.10.2003
Cresterea importurilor de gaze, ca urmare a faptului ca pretul de productie interna pentru agentii economici a devenit mai mare, nu reprezinta o problema, a declarat, marti, ministrul roman al Energiei, Anton Anton, in cadrul unei conferinte de profil.
El a fost intrebat cum comenteaza situatia din prezent de pe piata gazelor, potrivit careia, pe bursa, gazele de productie interna destinate consumatorilor industriali au ajuns mai scumpe decat gazele de import.
"Daca pretul gazelor de productie interna este mai mare decat gazele de import, industria se va orienta catre gazele de import. Nu vad care e problema", a afirmat Anton.

Problems? Posted Image

#7872
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Are tara valuta, aduce dracnea din Brazilia...

View PostFlat, on 21 mai 2019 - 10:02, said:


apropo de bani, tocmai mi-au intrat banii de pe timbrul de mediu
iata ca statul roman, guvernul si anaf se tin de cuvant si returneaza banii cetatenilor
cred ca o sa cumpar titluri de banii astia. ma mai gandesc daca sa-i beau la mamaia sau nu

Cred ca nici tataia nu mai bea cu tine si te da in suturi afara cand ii calci prin batatura..

#7873
geo76com

geo76com

    Maninc clone fara memorie si stresez userii bugetari

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,174
  • Înscris: 14.09.2004

View PostFlat, on 21 mai 2019 - 10:02, said:

de ce sunt mizerii? explica? crezi tu ca peste 10 ani inflatia in toata aceasta perioada va depasi dobanda? eu nu cred. am putea chiar pana atunci sa trecem la euro

apropo de bani, tocmai mi-au intrat banii de pe timbrul de mediu
iata ca statul roman, guvernul si anaf se tin de cuvant si returneaza banii cetatenilor
cred ca o sa cumpar titluri de banii astia. ma mai gandesc daca sa-i beau la mamaia sau nu

Daaaa. Cumpara titluri de stat. De toti bani. Daca poti sa te imprumuti cumpara si de aia.
E ca si cum ti-ai plati singur salariul si mai pupi si caftanul pentru posibilitatea asta.
Unii ii mai zic si automw....ie Posted Image

#7874
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,585
  • Înscris: 11.01.2008

View PostMembruAnonim, on 21 mai 2019 - 11:42, said:

[...]
Ah, si ce am uitat, scos imunitati politice. Da, sa nu te poata da in judecata orice pitpalac ca sa iti ingreuneze viata, insa pe domeniul coruptie si infractiuni grave sa nu mai existe imunitate. Sa existe tratamente speciale, adica nu ai voie ca la orice comanda politica sa aibe dosar si zbang la inchisoare cu el, dar nici asa ca acum protejarea infractorilor de ceilalti infractori din parlament pentru ca e de-al lor.

Hotărăște-te! Să existe imunitate sau nu? Să fie o schimbare totală sau doar "pe ici pe colo, prin părțile esențiale"?

Și corupția cum o definești? Obținerea unui folos necuvenit sau producerea unei pagube?

#7875
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Noi, ca populatie, ne-am hotarat. Coruptia trebuie incriminata si coruptii trebuie incatusati.
Mai departe, e treaba legiuitorilor sa actionze in consecinta. Legiuitori din randul carora trebuie inlaturati infractorii.

Vedem dupa ce si cum.

#7876
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,227
  • Înscris: 03.07.2008
Partidu' ne vrea prosti:

Guvernarea PSD: 1.700 de biblioteci închise în 5 ani. Harta dezastrului, pe regiuni

#7877
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,633
  • Înscris: 20.05.2008

View PostdaniMMM, on 21 mai 2019 - 12:40, said:

Nush ce am eu impresia ca tu esti cam andercovar.



Treaba voastra ce credeti, eu imi fac datoria ma duc la vot acum, votez DA la referendum ambele intrebari, aia e clar.

Riscam intrarea in  bucla temporala cum am mai zis, daca opozitia se repede la guvernare acum... Vor musca nu doar viermele din carlig ci si carligul cu tot. daca asta se vrea, fie!

S-a mai intamplat destul de recent, cu guvernul Ciolos. Super fain si iar au castigat cei din PSD alegerile.

Eu sunt pt o gandire strategica si o victorie indelungata. Cateva lunisoare merg si alea daca se vor lua masuri fulger de remediere.

Insa trebuie ceva rapid si genial, asa sa se vada cu bum bum sa ajunga pana in ultimul sat, daca se vrea victorie la parlamentare.

Altfel romanu dupa tipicul sau risca sa se nemultumeasca repede si sa lipseasca  de la vot sau sa voteze a razbunare la anu.

Imi aduc aminte dupa alte runde de alegeri ce se suparau romanasii dupa cateva saptamani de guvernare non PSD... Dupa vreo cateva saptamani - incepeau, pai uite ca nu au facut nimic nici astia, nu sunt buni de nimic, toti sunt la fel etc - am auzit asta de prea multe ori de dupa 90 pana in prezent.

Edited by tipareth, 21 May 2019 - 16:39.


#7878
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,330
  • Înscris: 13.02.2004
Cultura este daunatoare PSD-ului. Nu cunosc oameni cat de cat cititi (aka cu mintea deschisa) ce sa voteze cu Partidul Securitatii si Dob****.
Iar pe votantii PSD nu-i intereseaza cultura...cat timp pot manca zahar si unt redus cu 100%

#7879
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostImperathor, on 21 mai 2019 - 16:33, said:

Wtf?? Eu m-am bucurat ca am regasit in al doilea pod si am inceput sa recitesc Toate panzele sus si Cocosatul de Feval cu Lagardere,plm de vite inculte...

#7880
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

View PostImperathor, on 21 mai 2019 - 16:33, said:

Daca nu esti analfabet votezi contra infractorilor...o stie si un copil de gimnaziu. Educatia e dusmanul numarul 1 al pesedezilor:
https://www.g4media....tului-este.html

#7881
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,330
  • Înscris: 13.02.2004
Mai, hai sa nu exagernam...si PSD-istii cumpara carti...chiar mai multe decat noi...dar ei cumpara doar in seturi de 32 carti :D

#7882
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006

View Posttipareth, on 21 mai 2019 - 12:26, said:

Dar daca PSD se da deoparte acum - ori de buna voie ori fortat, la anu la alegeri va avea IAR victorie.

Depinde si de cati vor fi la bulau pana atunci.

#7883
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007

View PostImperathor, on 21 mai 2019 - 16:33, said:


Si nu e vorba doar de citit carti.
O biblioteca din zilele noastre poate fi mult mai mult decat un loc de unde te duci sa iei o carte de citit. Poate avea computere cu acces la net, tot felul de activitati, poate fi un spatiu comunitar. Programul de arhitectura "biblioteca" s-a schimbat destul de mult in era tehnologiei. Desigur, asta in tarile cu apa calda, nu la noi unde sunt chiar curios cate din cele 1700 de biblioteci inchise s-au transformat ulterior in amanet, pacanele, pariuri, shaormerie.

https://www.archdail...dium=categories

Biblioteci de pe la altii:

[ https://images.adsttc.com/media/images/54c9/ba93/e58e/ce45/7a00/021e/slideshow/portada_Savorelli_Curno_59.jpg?1422506623 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images.adsttc.com/media/images/5ba4/d851/f197/cce4/7000/0021/slideshow/08_Gonzalez_Moix_Plaza_Biblioteca_Lima_Peru.jpg?1537529929 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images.adsttc.com/media/images/5b31/98b7/f197/cc88/af00/04c3/slideshow/ShepardLibrary_11.jpg?1529976959 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images.adsttc.com/media/images/5ac4/4c4c/f197/cca4/5f00/030f/slideshow/hka_Rottenburg_Au%C3%9Fen_1_2880px.jpg?1522814017 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si astea sunt mici. Asa, de idee.

#7884
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,227
  • Înscris: 03.07.2008
SURSE: Compania germană Telekom ia în calcul plecarea din România după ”ordonanța lăcomiei”. Efecte pe piața comunicațiilor și pe piața TV

Quote

Discuțiile interne despre vânzarea Telekom România s-au intensificat după celebra OUG 114/2018, numită de guvern ”ordonanța lăcomiei”, care a impus, printre altele, o taxă de 3% pe cifra de afaceri.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate