Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Cea mai ieftina farmacie

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#73
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,835
  • Înscris: 01.09.2006

 Remicade, on 02 aprilie 2017 - 15:40, said:

Nu știu, nu cunosc amănunte din bucătăria lor internă, eu lucrez la o farmacie independenta cu adaos la OTC și parafarmaceutice de 15-20%. Postul meu vroia sa spună ca dacă pleci de la un pret diferit de achiziție ajungi la un preț cu amănuntul diferit, ceea e si logic evident. Nu pune Farmacia Tei adaos de 0,05% și restul 300%.
Nu stiu preturile la farmacii independente, dar comparand preturile de la lanturile de farmacii si de la farmacia Tei, da, lanturile enumerate mai sus par sa aibe adaosuri de 300%.
Mai ales ca, dupa cum spuneai, ar avea posibilitatea sa obtina acelasi discounturi ca cei de la farmacia Tei, deci preturi apropiate.

#74
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Exista si posibilitatea ca patroana de la Farmacia Tei sa aducă bani de acasă, sa cumpere produsul de la distribuitor cu 20 de lei si să-l vândă cu 19. Sunt si oameni care fac mult bine pe lumea asta nu?

Pe de alta parte trebuie comparat si faptul ca Tei are doar vreo 2 spatii comerciale cu chiria de rigoare... Lanturile au sute de unitati.

Pretul la medicamentele RX cum e la Tei? E acelasi cumva? Acolo de ce nu au preturi mai mici?

Edited by Remicade, 02 April 2017 - 16:19.


#75
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,835
  • Înscris: 01.09.2006
Ce inseamna RX?

#76
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Medicamente cu pret maximal impus de stat, cele care se dau doar cu reteta. Mai pe romaneste medicamente adevarate.

Edited by Remicade, 02 April 2017 - 16:21.


#77
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015
Cand am zis imbogatire nu am facut referire la angajati ci la cei care controleaza aceste lanturi de farmacii. Eu unul sustin orice farmacie independenta care are preturi mai mici decat farmaciile enumerate de mine mai devreme. De la o astfel de farmacie de cartier cumpar si eu la nevoie. In Tei nu pot sa ajung pentru ca e mult prea departe de mine. S-ar merita sa bat drumul pana acolo doar daca as avea mai multe produse de cumparat.

Edited by borhot, 02 April 2017 - 17:20.


#78
mstanciu

mstanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 24.04.2007
Nici farmacia tei nu mai e ce-a fost. La Dristor la "autoservire" poti gasi alte preturi decat cele de pe site, am patit-o.

Si nici nu e neaparat cea mai ieftina: Bixtonimul verde (fara pompa) e 7,50 in conditiile in care un amic a luat de la Dona cu 6 lei.

#79
HansCastorp

HansCastorp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.03.2017
Milcofarm.

#80
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

 HansCastorp, on 08 mai 2017 - 18:04, said:

Milcofarm.

Are site? N-are, NU exista!

#81
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015
Breaking news :D  In luna septembrie 2017, in mall-ul Plaza Romania (Sectorul 6) se va deschide un nou magazin Bebe Tei alaturi de o noua farmacie, respectiv, Farmacia Tei.

Edited by borhot, 30 May 2017 - 15:21.


#82
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Unde in Plaza? Farmacia Tei?

Edited by crisbud, 31 May 2017 - 21:03.


#83
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 16.05.2015
Nu stiu exact unde in mall. Am o banuiala ca va fi in locul unde pana de curand a fost deschis magazinul Debenhams. E un spatiu generos acolo.
Da, Farmacia Tei si Bebe Tei.

Edited by borhot, 01 June 2017 - 00:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate