Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info
 Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...
 CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Photoscape, unde?

Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...
 

Google Pixel & Pixel XL (HTC) - discutii generale

* * * * * 5 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
2794 răspunsuri în acest subiect

#1099
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.088
  • Înscris: 07.01.2006
Ce ai vrea sa pixelizezi la Pixel? Poate sa-l Nexus-izezi, daca ii pot spune asa... :lol:

#1100
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.882
  • Înscris: 21.02.2005
Te vrea pixelat! :D
[ https://i.imgur.com/kmaQOuV.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1101
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RDeKv5RlCt0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jsRVrsauPf8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1102
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.088
  • Înscris: 07.01.2006
@katabxp si ceilalti posesori de Pixeli doritori de root:  Am gasit rezolvarea pentru root-ul unui Pixel cu ultima versiune de 7.1.2. Dar nu cred ca este functional (deocamdata) pe ODP2 - cauza, lipsa SuperSU SR4 pentru Pixeli!

Link: https://forum.xda-de...rified-t3600606
Dupa ce se booteaza temporar in TWRP, se flash-uieste TWRP-ul si SuperSu-ul, iar la final VerifiedBootSigner-v5.zip. Asa ar trebui sa functioneze si sa nu mai ramana blocat la boot...
Alte detalii, aici: https://forum.xda-de...01&postcount=85

Am ajuns sa studiez topicul dupa ce m-a intrebat unul pe XDA daca are nevoie de VerifiedBootSigner-v5.zip ca sa faca root la ODP2 pe Nexus 5X.:P

#1103
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.323
  • Înscris: 18.12.2012
Wtf? Nu a auzit de nrt?
Te anunt cand ma plictisesc de O. La un moment dat trebuie sa-l rootez ca vreau si eu custom!

#1104
caddys

caddys

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 07.03.2006
Salut,
Sunt si eu mandrul posesor de Pixel(luat de la google store germany)...si bineînțeles am o problema Posted Image
Am RDS si de cate ori ajunge pe banda 38 se restartează rețeaua (sta 1 sec, apoi cand tel vrea ceva date dispare complet semnalul, dupa cateva secunde revine in H...si acolo ramane cateva minute....pana trec pe alta celula cred...). Pe banda 1 merge ca uns. Sunteți careva cu Pixel pe RDS...dacă se poate chiar Oradea... Posted Image? As vrea sa stiu daca mai face asemenea figuri sau sunt eu ghinionistul de serviciu si pleaca innapoi la google la garantie Posted Image
Merci

Editat de caddys, 20 mai 2017 - 12:50.


#1105
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.016
  • Înscris: 13.09.2007
Dacă aș avea acest telefon, mai degrabă aș schimba provider-ul GSM decât să îl fac retur.

#1106
caddys

caddys

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 07.03.2006
Spre asta mă îndrept. Dar dacă e o problema cu telefonul as prefera sa o rezolv și pe asta....

#1107
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.016
  • Înscris: 13.09.2007
Păi bagă în el și alte sim-uri și vezi exact dacă e problemă de rețea sau de telefon.

#1108
caddys

caddys

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 07.03.2006
Am schimbat simul cu altul de RDS si face la fel. Alt sim n-am acum si am zis sa pun o intrebare sa vad daca mai are cineva simptomele astea.

Editat de caddys, 20 mai 2017 - 13:36.


#1109
katabxp

katabxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.323
  • Înscris: 18.12.2012
Adica ai schimbat un sim de digi cu unul rds, adica aceeasi porcarie si te astepti sa-ti mearga? Schimba providerul, ia-ti o cartela de 4 euro pe Vodafone sau Orange si iti garantez ca nu o sa ai vreo problema. Eu am net pe cablu de la rds dar telefon mobil in reteaua lor nu mi-as lua in veci, au o retea de toata jena!
Am pixelul xl pe orange de cand l-am luat si merge impecabil, nici cea mai mica problema nu am avut.

Editat de katabxp, 20 mai 2017 - 13:55.


#1110
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.099
  • Înscris: 04.09.2008
Fă-mă să înțeleg. Ți-ai luat un telefon de 1.000 Euro și îl ții pe Digi?

#1111
caddys

caddys

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 07.03.2006
Aveam înainte Digi... Lenea de a schimba rețeaua....

#1112
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.099
  • Înscris: 04.09.2008
Păi ai zis adineauri că vrei să trimiți telefonul în service pentru că nu funcționează corespunzător pe Digi. Nu ți se pare un pic absurd? :)

#1113
caddys

caddys

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 07.03.2006
Nu. Ei zic că merge pe b38. Daca e o problema de optimizare a driverelor de la qualcomm e ok. Schimb rețeaua cu drag. Daca e o problema a telefonului înseamnă că pot avea probleme și cu benzile vodafonului sau orangeului....

#1114
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.099
  • Înscris: 04.09.2008
Mane, eu sunt 99.999% sigur că nu are nici o treaba telefonul. E rețeaua infectă. Am încercat și eu un abonament de la ei la un moment dat. Îmi cădea complet semnalul noaptea, când trecea pe 4G pierdeam conectivitatea, pe 3G aveam MAXIM 500 Kbps etc. Mai mult de 2 zile nu a rezistat SIM-ul ăla în telefon. Niciodată nu am înțeles zgârcenia asta. Dai 5.000 Lei pe un telefon, dar îl ții pe un serviciu de 3 Euro/lună, când pentru 2 - 3 Euro în plus poți să te alegi cu ceva decent, pe care să te poți baza.

Editat de scooby2008, 20 mai 2017 - 15:43.


#1115
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.874
  • Înscris: 27.04.2008
Ma nene, eu nu va inteleg, ce are digi, e pt d-aia cu ciunga-n par? Am avut pe Digi sau RDS cum i-o zice in 2015 si n-am avut nicio problema. Si socrii i-am trecut pe digi si nu au probleme de niciun fel de 2 ani. Deci nu pricep unde este buba, sau tine de snobism, am telefon de 1000 de coco si trebuie sa am abonament de tzspe euro, eventual cu 2 cifre?
Si daca telefonul are o problema, dar ar merge ok pe vdf de exemplu atunci nu l-ati returna?

#1116
scooby2008

scooby2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.099
  • Înscris: 04.09.2008
Nimic, doar că e o rețea de 2 bani. Motivele ți le-am prezentat mai sus. Pentru 2 Euro în plus, cât ai plăti la un prepay de Vodafone sau Orange, nu cred că merită bătaia de cap. Vreau să am telefon mobil, nu să vânez celulele operatorului, poate poate sare de 1 Mbps viteza de transfer.

Plus că mizeria aia de TDD-LTE nu are ce căuta în Europa. E destinată rețelelor din alte regiuni.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate