Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Xbox One vs PS4

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#19
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostKurtKnispel, on 16 august 2016 - 17:15, said:

De vânzările pe PC nici nu mai pomenesc, sunt infime în comparație cu cele de pe console.

[ http://www.chocolateboxwriters.com/wp-content/uploads/2014/05/laugh-out-loud_14271.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Cred ca se referea la PC-urile brand facute special pentru gaming (Alienware, Asus ROG, etc.). Astea intr-adevar, au inregistrat pana recent un declin urias, dar conform celor mai recente date incep sa-si revina.

#21
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015
Salutare.Dupa ce v-am intrebat ce ati alege dintre PS4 si Xbox one si m-ati sfatuit sa merg pe PS4,acum va intreb si ce ati alege dintre PS4 si Xbox One S,care abia a fost lansat.Merita diferenta aceastade pret in favoare Xbox-ului?E cam 400 de lei diferenta cred,dar nu am vazut jocuri pt Xbox One S.

#22
Wardruna88

Wardruna88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 13.08.2016
PS4,xbox one s e la fel de slab ca xbox one in the witcher 3,avand un framerate sub 30.
Xbox one s vs xbox one, la 2:30 witcher 3.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KBVupPihj6s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Wardruna88, 20 August 2016 - 12:28.


#23
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
De ce nu pui in considerare PC-ul, consolele sunt cel mai fara rost lucru ever, daca nu ar avea exclusivitati nu ar mai exista. ;)

PS: Cum sa te joci cu 15-20 de FPS nu stiu..

#24
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postqueron, on 20 august 2016 - 12:29, said:

De ce nu pui in considerare PC-ul, consolele sunt cel mai fara rost lucru ever, daca nu ar avea exclusivitati nu ar mai exista. Posted Image

PS: Cum sa te joci cu 15-20 de FPS nu stiu..

prefer sa investesc 60eur pe an ca sa imi cumpar fifa an de an, sa il joc la o capacitate foarte buna, decat sa trebuiasca sa imi cumpar la fiecare 3-4ani un calculator nou sau piese noi pentru ca cel vechi nu mai face fata.

Edited by business11, 20 August 2016 - 12:38.


#25
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Am calculator de 4 ani, singurul lucru pe care l-am cumparat a fost un 750 TI luat cu 500 lei dupa 2 ani.

Consolele acum tin maxim 2 ani, pe urma producatorii de jocuri taie toate detaliile ca sa mearga ok pe consola, rezolutia scazuta sau fps-ul mic sunt bonus. Posted Image

Nu mai zic ca pe PC, Fifa 16 costa 17 euro. Iti raman 43 de euro pe an, in 3 ani iti schimbi placa video cu banii de pe FIFA si te joci si cu 60 de fps, si poti sa te joci si altceva, si poti sa folosesti calculatorul si pentru internet Posted Image.

Normal ca nu mai face fata daca iti iei un calculator cu Pentium. Baga un i3 in el sa vezi ca face fata cu brio minim 4-5 ani.

Edited by queron, 20 August 2016 - 12:50.


#26
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View Postqueron, on 20 august 2016 - 12:44, said:

Am calculator de 4 ani, singurul lucru pe care l-am cumparat a fost un 750 TI luat cu 500 lei dupa 2 ani.

Consolele acum tin maxim 2 ani, pe urma producatorii de jocuri taie toate detaliile ca sa mearga ok pe consola, rezolutia scazuta sau fps-ul mic sunt bonus. Posted Image

Nu mai zic ca pe PC, Fifa 16 costa 17 euro. Iti raman 43 de euro pe an, in 3 ani iti schimbi placa video cu banii de pe FIFA si te joci si cu 60 de fps, si poti sa te joci si altceva, si poti sa folosesti calculatorul si pentru internet Posted Image.

Normal ca nu mai face fata daca iti iei un calculator cu Pentium. Baga un i3 in el sa vezi ca face fata cu brio minim 4-5 ani.

am cu i5 si orice joc de prin 2015/2016 nu mai functioneaza corect.

Un PS3 m-a tinut 7 ani de zile fara nici o problema, iar PS4 de aproximativ 1 an jum la fel.

#27
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Si eu tot i5 am, 2500k. Ce placa video ai si ce joc nu-ti mai functioneaza "corect"?

Edited by queron, 20 August 2016 - 13:01.


#28
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
In iarna 2017 se lanseaza consolele 4k, PS4 Neo si Xbox Scorpio. Eu mai am rabdare pana atunci, mai trag de al meu 360.
Cat despre consolele actuale, sunt apropiate. Alege si tu consola care are cele mai interesante exclusivitati, dupa gusturile tale.

#29
KurtKnispel

KurtKnispel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 27.06.2014

View Postqueron, on 20 august 2016 - 12:29, said:

consolele sunt cel mai fara rost lucru ever, daca nu ar avea exclusivitati nu ar mai exista. Posted Image

Nu e vorba de exclusivități, e vorba că pe o consolă e mult mai plăcut să te joci. PC-ul în ziua de azi aproape că nu mai contează ca platformă de gaming. GTA5 a fost lansat mai întâi pe console, abia apoi pe PC. Oare de ce?

Să luăm exemplul TES Skyrim, care are are 86% vânzări pe console și abia 14% pe PC. http://www.statistic...s-v-statistics/

Edited by KurtKnispel, 20 August 2016 - 13:16.


#30
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Nu are sens sa iei acum Xbox One S.
Microsoft a anuntat ca la anul va lansa un nou Xbox cu suport 4k si deci, performante mult mai bune.
Adica fix de ce vrei tu sa fugi pe PC.
Crezi ca jocurile 4k pentru consola de la anul vor merge bine si pe Xbox One S? :lol:

#31
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015
E mult mai costisitor un pc decat o consola,plus ca pe o consola e altceva.Cel mai bine mai astept putin,poate prind chiar un PS4 Neo sau ceva.Am un pc slabut,abia imi duce GTA 5,si ar cam trebui schimbat totul la el,de asta aleg o consola.

View Postvimann, on 20 august 2016 - 13:10, said:

In iarna 2017 se lanseaza consolele 4k, PS4 Neo si Xbox Scorpio. Eu mai am rabdare pana atunci, mai trag de al meu 360.
Cat despre consolele actuale, sunt apropiate. Alege si tu consola care are cele mai interesante exclusivitati, dupa gusturile tale.
cam cat credeti ca va fi un PS4 neo?

#32
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Avand in vedere ca , consolele sunt niste device-uri dedicate cel mai mult jocurilor si daca esti un gamer inrait , atunci merita sa cumperi o consola si de regula ceva cat mai nou tocmai pt a putea face fata si in urmatorii 2/3 ani
Insa daca nu esti un gamer inrait si cumperi cel mult cate un joc pe luna , mai versatil ar fi un pc sau mini-pc
Mai ales ca exista o gramada de variante si unele cu un raport pret/performata destul de bun
La o consola daca nu esti gamer inrait , investitia in ea poate fi considerata deja o ''investitie moarta'' de la inceput , deoarece noile console costa destul de mult si uneori cu pretul unei console noi iti poti construi singur un pc sh poate mai performant si mult mai versatil fata de o consola
Depinde foarte mult de doleantele si posibilitatile financiare a fiecaruia , insa trebuie sa gandeasca de 10 ori la ce ii va folosi in prezent si viitor si sa cumpere odata

Edited by lupull, 21 August 2016 - 15:54.


#33
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015
Saluta,salut! Am un ps3 de multi ani si l-am pus la vanzare cand am vazut ca noul mod din fifa 17(The Journey) nu va fi disponibil pe ps3Asa ca m-am gandit sa fac un upgrade.Imi pace mult fifa si ma joc des,atat singur cat si cu prietenii.Planuiesc sa imi cumpar alta consola si chiar nu stiu ce sa aleg,avand in vedere ca si cei de la PlayStation si cei de la Xbox ne"bombardeaza" cu console noi.Am auzit ca va fi lansat si Ps4 Neo si Xbox Scorpio(asta prin 2017 am inteles si eu vreau in 2016,plus ca va avea si un pret foarte mare).Nu sunt un gamer,imi plac unele jocuri insa nu ma joc foarte mult,cam vreo ora pe zi in medie.Nu vreau sa bag mult in jocuri si nici sa imi cumpar foarte multe.Initial imi voi cumpara Fifa 17 si Mafia 3,apoi o sa mai vad.M-ar tenta un Xbox One S,dar si un Ps4 Neo,insa la cel din urma nu stiu cand se va lansa si cat va costa.

#34
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gZA2770_f84?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu personal as alege PS4, pentru ca au niste aventuri exclusiviste trasnet. XBOX e facut de acceasi firma care a facut Windows si cam toate jocurile de pe XBOX sint si pe PC. Dar e chestie de gust.

#36
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015
dar am un pc slab si nu planuiesc sa imi iau altul.abia imi merge gta 5 pe minim

is super nehotarat,plus ca ma tenteaza sa incerc si xbox-ul dupa ce am avut ps3,dar nu vreau sa iau o decizie gresita

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate