Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Xbox One vs PS4

- - - - -
  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#37
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,726
  • Înscris: 06.07.2005

View Postc0szu, on 28 septembrie 2016 - 21:04, said:

Am auzit ca va fi lansat si Ps4 Neo si Xbox Scorpio(asta prin 2017 am inteles si eu vreau in 2016,plus ca va avea si un pret foarte mare).

Neo se lanseaza anul asta.

#38
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Eu sapamana trecuta mi-am luat un xbox one cu kinect(era oferta la Altex). De ce xbox? Motivul poate fi stupid dar works for me: pentru ca am Windows, folosesc Windows Phone, cont de hotmail si xbox-ul se integra perfect in acest "ecosistem". Majoritate jocurilor din marketplace merg si pe PC. La fel ca initiatorul, joc aproximativ o ora pe zi, si momentam am doar Tomb Raider. Si da am comparat cele 2 sisteme, nu m-am aruncat ca taurul in calduri pe xbox :)

#39
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015
si kinnect-ul ala la ce te ajuta?

View Postsneferu1987, on 29 septembrie 2016 - 08:25, said:

Eu sapamana trecuta mi-am luat un xbox one cu kinect(era oferta la Altex). De ce xbox? Motivul poate fi stupid dar works for me: pentru ca am Windows, folosesc Windows Phone, cont de hotmail si xbox-ul se integra perfect in acest "ecosistem". Majoritate jocurilor din marketplace merg si pe PC. La fel ca initiatorul, joc aproximativ o ora pe zi, si momentam am doar Tomb Raider. Si da am comparat cele 2 sisteme, nu m-am aruncat ca taurul in calduri pe xbox Posted Image


#40
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Unele jocuri pot fi jucate fara controller, doar cu kinectul pe baza miscarilor jucatorului. Spre exemplu Sport rivals.

Singurul dezavantaj la xbox este ca Romania nu este inclusa in programul Xbox Live Gold.

Edited by sneferu1987, 29 September 2016 - 09:08.


#41
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View Postc0szu, on 28 septembrie 2016 - 21:04, said:

M-ar tenta un Xbox One S,dar si un Ps4 Neo,insa la cel din urma nu stiu cand se va lansa si cat va costa.
PS4 Pro - 10 noiembrie 2016, 410€.

#42
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postsneferu1987, on 29 septembrie 2016 - 08:58, said:

Unele jocuri pot fi jucate fara controller, doar cu kinectul pe baza miscarilor jucatorului. Spre exemplu Sport rivals.

Singurul dezavantaj la xbox este ca Romania nu este inclusa in programul Xbox Live Gold.

Ce face Xbox Live Gold ?

#43
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Cu Xbox live poti juca jocuri multiplayer via internet, ai discounturi la jocuri, si lunar ai cateva jocuri free.

#44
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015

View Postsneferu1987, on 29 septembrie 2016 - 14:16, said:

Cu Xbox live poti juca jocuri multiplayer via internet, ai discounturi la jocuri, si lunar ai cateva jocuri free.
xbox live se gaseste la multe magazine,dar care e diferenta dintre live si live gold?

#45
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010
Eu stiu ca exista doar xbox live gold (aka xbox live).

#46
mihand75

mihand75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 27.09.2016
Deoarece live gold nu merge in Romania, trebuie sa iti faci cont de uk (sau fr/it/de, dupa preferinte).

Si e ceva mai complicat sa iti pui bani in cont - dar nu foarte complicat.

Dar daca iti iei xbox e obligatoriu sa iti faci abonament gold.

In primul rand ca fara xbox live nu poti sa joci multiplayer. Dar ai lunar 2 jocuri gratis - https://en.wikipedia..._games#Xbox_One plus diverse alte freebies.

Eu am xbox one de cand s-a lansat si nu am regretat nici un moment alegerea. Dar am luat-o pentru ceea ce este: un sistem home-entertainment. Daca vrei doar jocuri, poate ca ps4 e mai bun pentru tine.

#47
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015

View Postmihand75, on 29 septembrie 2016 - 16:35, said:

Deoarece live gold nu merge in Romania, trebuie sa iti faci cont de uk (sau fr/it/de, dupa preferinte).

Si e ceva mai complicat sa iti pui bani in cont - dar nu foarte complicat.

Dar daca iti iei xbox e obligatoriu sa iti faci abonament gold.

In primul rand ca fara xbox live nu poti sa joci multiplayer. Dar ai lunar 2 jocuri gratis - https://en.wikipedia..._games#Xbox_One plus diverse alte freebies.

Eu am xbox one de cand s-a lansat si nu am regretat nici un moment alegerea. Dar am luat-o pentru ceea ce este: un sistem home-entertainment. Daca vrei doar jocuri, poate ca ps4 e mai bun pentru tine.
nu,nu vreau doar jocuri,dupa cum am spus nu ma joc foarte mult.Pentru partea media as merge mai mult pe xb1s.Nu vreau sa dau asa multi bani pe ps4 pro.Cred ca 2-3 ani o sa ma tina xbox-ul.Si xbox live gold se gaseste si pe emag si la altex deci nu e problema

Edited by c0szu, 29 September 2016 - 21:22.


#48
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015
Salutare,am si eu o dilema si va rog sa ma ajutati.Scurt si la obiect,vreau o consola noua dupa ce am renuntat la ps3.Nu stiu ce consola sa aleg.Nu sunt un mare gamer,cel mai mult ma joc fifa,dar nu numai.Mi-ar placea un ps4 pro,insa e mult mai scump ca unul normal,dupa cum am zis nici nu sunt un impatimit al jocurilor si nici tv 4k nu am.Ar suna ok si un xbox one s.Un sfat va rog foarte mult

#49
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postc0szu, on 29 septembrie 2016 - 21:39, said:

Salutare,am si eu o dilema si va rog sa ma ajutati.Scurt si la obiect,vreau o consola noua dupa ce am renuntat la ps3.Nu stiu ce consola sa aleg.Nu sunt un mare gamer,cel mai mult ma joc fifa,dar nu numai.Mi-ar placea un ps4 pro,insa e mult mai scump ca unul normal,dupa cum am zis nici nu sunt un impatimit al jocurilor si nici tv 4k nu am.Ar suna ok si un xbox one s.Un sfat va rog foarte mult
Daca nu ai 4K pe TV nu-ti trebuie Xbox One S. Ajunge Xbox One. Am eu si-s super multumit.
Va trebui doar sa rezolvi problema cu contul care cumva nu e valabil inca in Romania. Eu folosind consola in Germania fara probleme. Trebuie sa faci cont de UK, USA sau ceva de genul. De mutat vei putea muta contul mai tarziu in Romania. Nu e ca la PS unde nu poti muta. Ideea e sa ai acelasi email.

#50
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View Postmihand75, on 29 septembrie 2016 - 16:35, said:

Eu am xbox one de cand s-a lansat si nu am regretat nici un moment alegerea. Dar am luat-o pentru ceea ce este: un sistem home-entertainment. Daca vrei doar jocuri, poate ca ps4 e mai bun pentru tine.
Ce anume are in plus Xbox One fata de PS4 pe partea de "home-entertainment" ?
Sau ce anume ara in plus si fata de PS3 ? :)

#51
sneferu1987

sneferu1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 19.09.2010

View Postmihand75, on 29 septembrie 2016 - 16:35, said:

Deoarece live gold nu merge in Romania, trebuie sa iti faci cont de uk (sau fr/it/de, dupa preferinte).

Si e ceva mai complicat sa iti pui bani in cont - dar nu foarte complicat.


Poti detalia?:) Eventual pe pm. Multumesc!

#52
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015

View PostLeopardSurd, on 30 septembrie 2016 - 06:19, said:

Daca nu ai 4K pe TV nu-ti trebuie Xbox One S. Ajunge Xbox One. Am eu si-s super multumit.
Va trebui doar sa rezolvi problema cu contul care cumva nu e valabil inca in Romania. Eu folosind consola in Germania fara probleme. Trebuie sa faci cont de UK, USA sau ceva de genul. De mutat vei putea muta contul mai tarziu in Romania. Nu e ca la PS unde nu poti muta. Ideea e sa ai acelasi email.
Prefer one s pentru ca nu e gigant,asa cum e one si pt ca la 1300 lei am si fifa 17 inclus

Edited by c0szu, 30 September 2016 - 11:43.


#53
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014

View Postc0szu, on 30 septembrie 2016 - 11:43, said:

Prefer one s pentru ca nu e gigant,asa cum e one si pt ca la 1300 lei am si fifa 17 inclus
Ia-l asa atunci. Mie pe alb mi se pare hidos. Se vad si orificiile de ventilatie. Pe negru, chiar daca e mare, arata elegant. La fel si butonul touch. Iar racirea macar nu e cocosita si de alimentare care e separata de caramida aia. Oricum sta in spatele mobilei.

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ps4 neo va fi lansat în curând. Mai mult ca sigur va avea succes. Netflix 4k suporta, blu Ray suporta, să vedem fifa 2017 cum va rula. Deja prevăd comentarii de la xbox isti

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate