Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?
 Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10
 Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile
 Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 

TimeShift

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Chelu

Chelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.12.2005
Zile trecute a fost lansat demo la TimeShift, joc creat de Atari si Sabre Interactive. Jocul este un shooter futurist, dar care introduce o optiune cu totul noua: timeshifting. Adica poti sa manipulezi timpul (incetinesti, opresti, dai inpoi) in limitele bunului simt :D.

Cerinte minime:
* Windows 2000/XP
* 2 GHz processor (2.5 GHz recommended)
* 512 MB RAM
* 128 MB video card with full hardware T&L support
* DirectX 9.0c
* Sound Card, Mouse, Keyboard
* About 1GB free hard drive space (300 MB as scratch space)

Opinia personala: jocul arata foarte bine si cerintele sistemului sunt pe masura. Timeshift-ingul este o chestie foarte misto, implementata destul de bine in joc. AI-ul inca nu am ajuns sa-l testez, dar pare destul de bun. Mai multe informatii pe Gamespot.

#2
Berlin

Berlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,153
  • Înscris: 20.12.2005
Misto grafica...pacat ca a trebuit sal joc in low ca la un fx 5200 mai mult nu se poate.Sunt curios sal joc cand va aparea full...abia atunci imi voi face o idee asupra lui.

#3
G_DD

G_DD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,251
  • Înscris: 28.01.2007
A jucat cineva jocu asta ? E ceva de el ? La prima vedere pare dragut.....
Ceva pareri ?
De fapt nu s-a lansat inca, decat demo, nu ?

Edited by G_DD, 12 July 2007 - 13:37.


#4
T_Rex

T_Rex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.07.2007
desi jocul a avut 2 amanari probabil se lucreaza intens de mult la el si nu vor sa scoata ceva penibil, probabil jocul a fost terminat de mult dar nu a fost pe placul celor care lau creat si nu sa mai lansat, si sa relucrat la el din greu :) sau au luato de la inceput :)) jocul va fi ceva fantoma pt unii, cred ca va fi un joc frumos la final

#5
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Destul de misto jocul. Apare demo zilele astea

#6
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
Update: A aparut demo aici.

#7
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
:) jucat demo, tare scurt pentru 1gb ..ma rog

deci

arata foarte bine, in nivelul din demo ploua de rupe si in momentul in care se opreste timpul, ploaia se opreste, picaturile se vad in aer, foarte detaliat.

Se poate opri timpul, incetini sau da inpoi, chestie care ajuta atat in actiune cat si la faze de genul, ajuns intr-o zona, zona respectiva sare in aer, dai timpul inapoi si traversezi.

Ai posibilitatea de a opri timpul langa un inamic, moment in care desi tentatia de a trage este mare, exista si posibilitatea de a-l lasa fara arma.

AI-ul nu mi s-a parut prea deosebit, desi se ascund, se agita pe fundal insa continua sa vina peste tine ..mai mult, intr-o faza de final in demo cand eram la o mitraliera fixa, dupa vreo 3-4 valuri de indivizi am remarcat ca veneau in aceeasi ordine.

Posibilitatea de a controla timpul este data de costum si evident, cand iti este lumea mai draga, iti poate dezactiva cate o functie ..la sfarsitul demo-ului a dezactivat posibilitatea de a da timpul inapoi din cauza unui paradox iminent :D ..ma rog

Una peste alta, arata foarte bine iar gameplay-ul este ingrijit si aranjat ...tot ce mi-as mai fi dorit este ca posibilitatea de a manipula timpul sa se extinda cumva peste limita celor 6-7 secunde care este acum.

#8
D3monZ

D3monZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2005
am si eu o intrebare...am ramas blocat la un nvel la jocului...am de gasit intrarea intr-un subteran..iar x pe radar care coincide cu locatia este un tanc...nu gasesc de nici un fel o gaura (intrare)....iar pe alta poarta langa acest tanc daca dau sa intru mai dau de inca un tanc care ma zdrobeste...am timp sa blochez timpu dar a doua oara ma nimereste si mor..deci unde draq este acea intrare..care a ajuns please help me

#9
pirvanof

pirvanof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.04.2007

View PostBerlin, on Feb 3 2006, 14:48, said:

Misto grafica...pacat ca a trebuit sal joc in low ca la un fx 5200 mai mult nu se poate.Sunt curios sal joc cand va aparea full...abia atunci imi voi face o idee asupra lui.
mie nu-mi merge, am tot fx5200, 786RAM si intel de 2400. Care sa fie problema?

#10
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

View PostD3monZ, on Nov 2 2007, 19:45, said:

am si eu o intrebare...am ramas blocat la un nvel la jocului...am de gasit intrarea intr-un subteran..iar x pe radar care coincide cu locatia este un tanc...nu gasesc de nici un fel o gaura (intrare)....iar pe alta poarta langa acest tanc daca dau sa intru mai dau de inca un tanc care ma zdrobeste...am timp sa blochez timpu dar a doua oara ma nimereste si mor..deci unde draq este acea intrare..care a ajuns please help me

Intrarea la metrou este in fata tancului in partea dreapta , daca dai timpul pe slow dupa ce inbtri pe poarta mare vezi ca se vede intrarea ai timp sa intri si nu te loveste tancul. Cu time stop nu stiu daca reusesti sa ajungi pana la intrare.

#11
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 16.07.2006
eu l-am luat azi si mi-a placut.. unii zic ca e cel mai usor din lume cu abilitatea asta a costumului de a manipula timpul..
chiar si pe normal e greu..am murit de 2 ori pana sa vad pistolul dupa ce am primit costumul..
ai cam asa timpul la abilitati inainte sa se scurga energia:
7-9 sec - slow time
4-6 sec - stop time
2-4 sec - rewind time

nu prea am stat sa cronometrez cat sunt fiecare. .spun numai din aproximatie
timpul pana se incarca tot e aprox. 15 sec

cred ca ma apuc de facut un gameplay movie si un review la el ca-mi prea place xD

#12
axel2005

axel2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.05.2005
Salut , am ajuns la un nivel(Point of impact) in care un tip coboara dintr-un lift , il omor si nu stiu ce sa fac sa trec mai departe....am gasit roata pe care o activez cu x si care urca liftul in sus.....daca nu apas x sau ma indepartez de ea liftul coboara imediat......mersi anticipat

#13
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 23.05.2003
Time reverse?

#14
koltzu

koltzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 16.07.2006
tot cu manipularea timpului il treci... incearca cu slow ori chiar stop.. inainte sa se duca liftul

#15
vladutz26

vladutz26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 07.08.2007
Super jocul. Dupa mine ar avea asa:
+super grafica
+capacitatea de manipulare a timpului
+mici puzzeluri care sunt amuzante :D
minusuri <_<
-scurt 10-15 ore si ala a fost
-finalu cam.. :huh:
-erorea cu controalele de nu mai merge nimic  :lol:
si cam atata.
Per total mie mi-a placut foarte mult jocul. Daca mai stiti ceva asemanator postati acilea  ^_^ .

#16
dr0psu

dr0psu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 21.01.2004
E un joc bunicel, cu elemente inovatoare. Adevarul ca este destul de dificil, eu avand si un temperament mai "vulcanic"  ^_^ , mi se intampla dupa cateva quick-load-uri sa ies din joc de nervi. Pana acum, imi place, sa vedem mai incolo.

#17
emygiroem

emygiroem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 22.06.2005
e bun jocul.L-am terminat...cam scurt...si final......acceptabil.Acum m-am bagat la Call of Duty 4 :D

#18
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007
Slabutz, mediocru cam asta pot sa spun, m-am plictisit de moarte jucandul.
Grafica veche, story ca si inexistent, arme neinteresante, rejucabilitate zero.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate