Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...
 

Windows Phone is dead?!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2216 replies to this topic

#739
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,460
  • Înscris: 29.04.2008
vezi? sunt destui care au pretentii mai mari.


HBO GO?  Posted Image

#740
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,075
  • Înscris: 14.08.2007

View Postiladi, on 03 octombrie 2016 - 15:30, said:

PS am cont la Banca Transilvania (traiasca Clujul). Numai mie imi lipseste o aplicatie de mobile banking?
Nu am cont personal la BT, dar da, lipseste. Intri pe mobile banking si iti faci treaba daca vrei.

#741
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,460
  • Înscris: 29.04.2008
baga tu parolele de pe browser. Eu am pretentii diferite de la un terminal mobil si ce rulez pe el.

#742
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,075
  • Înscris: 14.08.2007

View Postiladi, on 03 octombrie 2016 - 15:34, said:

vezi? sunt destui care au pretentii mai mari.


HBO GO?  Posted Image
Si CleverTaxi este, si DigiOnline, unele sunt ascunse pt WM10, dar le poti accessa. Nu folosesc nici CleverTaxi, chiar daca am aplicatia ;)

Din lista ta doar Booking mi-ar fi utila de vreo 2-3 ori pe an ;)

Edited by utopium, 03 October 2016 - 15:46.


#743
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ca tot sunt in perioada "soferiei", pe WP nu am gasit o aplicatie Auto (cu legislatia, semnalizarea rutiera, chestionare) completa. Nu-i vorba ca depind exclusiv de aplicatie, dar o mai folosesc din cand in cand.

*pe dispozitivul Android din casa.

#744
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,460
  • Înscris: 29.04.2008

View Postutopium, on 03 octombrie 2016 - 15:37, said:

Si CleverTaxi este, si DigiOnline, unele sunt ascunse pt WM10, dar le poti accessa. Nu folosesc nici CleverTaxi, chiar daca am aplicatia Posted Image


my DIGI, nu DIGIONLINE. Chestia aia de unde administrezi conturi si platesti facturi.

baizauiei: waze nu are link catre aplicatia de wm10 pe site oficial. Iar in store zice ca merge doar pe 8 si 8.1  Mie mi se pare putina indolenta si nepasare.

#745
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,075
  • Înscris: 14.08.2007
Pai e a lui Google, despre ce vorbim? E functionala dar nu e updatata. Eu inca nu i-am gasit sensul oricum, nu o folosesc ;)

#746
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,460
  • Înscris: 29.04.2008
fuck ce nu folosim, asa-i?

Coane, wm e mort si neingropat, degaba ii bagi o camera in cadavru, nu e neam cu Lazar. E pacat ca singurul atribut al ecosistemului a ramas o camera, de parca ar putea de una singura sa salveze ceva. Si mai stii ce e pacat? Ca nu ai vazut si folosit wp 8 si 8.1. Pe vremea aceea era ceva deosebit . Acum e doar un adroid/ios/wanna be.

#747
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,075
  • Înscris: 14.08.2007
HBO Go din cate stiu nu e updatata, nu am cont, nu stiu daca merge (ma pune sa fac test de conexiune, zice ca e ok dar nu trece mai departe). Clever Taxi pare sa mearga, n-am folosit-o insa niciodata.

Cum nu am folosit? Dar 730-ul sotiei ce avea inainte de update, nu WP8? WM10 e net superior oricum.

View Postiladi, on 03 octombrie 2016 - 15:53, said:

fuck ce nu folosim, asa-i?
Ar trebui sa nu imi iau WM pentru ca nu are softuri pe care NU le folosesc?

Attached Files



#748
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Te gandesti doar la tine.
Oamenii sunt diferiti, cerintele pentru aplicatii sunt diferite.



#749
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,075
  • Înscris: 14.08.2007

View Postiladi, on 03 octombrie 2016 - 15:53, said:

Acum e doar un adroid/ios/wanna be.
Yeah, doar ca are interfata mai buna ;)

#750
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
În ce sens mai buna? Ce are in plus?

#751
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,075
  • Înscris: 14.08.2007

View Postjegmihai, on 03 octombrie 2016 - 15:59, said:

Te gandesti doar la tine.
Pai eu imi iau telefon pentru MINE, nu e logic sa iau ce e mai bun pentru mine? Am zis de multa vreme, pentru acea minoritate cu nevoi de nisa WP nu e solutia cea mai buna. Insa acopera nevoile de aplicatii ale unei largi majoritati.

Edited by utopium, 03 October 2016 - 16:05.


#752
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Start screen-ul imi place dar sunt foarte multe aplicatii cu interfata de 8.1.

#753
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,460
  • Înscris: 29.04.2008
Si daca iti iei telefonul pentru TINE, de ce incerci sa convingi oamenii ca wm10 e alfa si omega in telefonie? :D

#754
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Recunosc ca singurul plus la Android si IOS, din punctul meu de vedere, este gama larga de aplicatii, si chiar aplicatii oficiale. Aici nu avem ce sa comentam, dar cum ruleaza sitemele, pretul telefoanelor, interfata, eu tot w10 prefer, dar la aplicatii, nu am ce sa discut :)

Nu stiu cum o sa arate viitorul acestui os axat doar pe business momentan.

#755
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,075
  • Înscris: 14.08.2007

View Postiladi, on 03 octombrie 2016 - 16:05, said:

Si daca iti iei telefonul pentru TINE, de ce incerci sa convingi oamenii ca wm10 e alfa si omega in telefonie? Posted Image
Din acelasi motiv pentru care voi incercati sa demonstrati ca Android/iOS sunt alfa si omega, desi nu sunt Posted Image

Hai sa va zic una ca sa intelegeti cum e userul de rand ... nevasta-mea mi-a zis zilele trecute ca e mai fain iPhone-ul nu stiu carei colege ca poti face video calling Posted Image Cand i-am zis ca poate sa faca asta si de pe telefonul ei ... well Posted Image ... habar nu avea. Nici nu a intrebat pana acum. De aia si sunt multi care nici nu iau in considerare WP-ul, li se pare ca nu are cine stie ce functionalitati de pe Android/iOS, insa realitatea e ca habar n-au ca acele functionalitati exista. N-ai softul X, ai softul Y care face acelasi lucru. Realitatea e mult diferita de impresia generala, de aia mi se pare stupida toata atitudinea asta gen "WP e mort". Well, nu e si nici nu va fi prea curand, pentru ca face parte deja din Windowsul mare, care nu pleaca nicaieri. Developerii sunt activi, chiar daca nu sunt inca toti pe WP ... majoritatea care nu sunt, vor fi, vor face un UWP la un moment dat (pentru cele cateva sute de milioane de Win10) care va merge si pe mobil.

Edited by utopium, 03 October 2016 - 16:19.


#756
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Care voi? Eu nu încerc sa demonstrez nimic, doar zic adevărul si sunt cat se poate de obiectiv.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate