Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Windows Phone is dead?!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2216 replies to this topic

#2215
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,871
  • Înscris: 14.08.2007

View PostFlat, on 10 ianuarie 2017 - 15:44, said:

inteleg ca la tine e vorba de cazul b, si ce faci? argumentezi cu diferenta uriasa dintre camera (pe default) 950XL si restul lumii, ma tem ca exista camere comparabile, Samsung S7, iPhone 7, Xperia X, chiar si Huawei P9.
Telefoane care ba nu au card de memorie, ba nu permit setari avansate a camerei, ba n-au buton de camera, ba n-au stabilizator optic, ba nu au baterie pe care o poti scoate, ba n-au radio, etc, adica vin cu hardware incomplet. De ce mi-as pierde vremea cu asa ceva cand exista solutii superioare? Posted Image

Un compromis il faci cu un scop ... care e scopul aici? Sa instalez Snapchat si Tinder pe telefon? Pokemon Go? Aplicatii pentru ceasul destept pe care nu il am si nu intentionez sa-l cumpar? Pentru drona pe care nu intentionez sa o cumpar? Pentru termostatul pe care nu intentionez sa-l cumpar? De ce sa faci un compromis daca nu iti aduce nici un avantaj palpabil?

Edited by utopium, 10 January 2017 - 16:08.


#2216
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postutopium, on 10 ianuarie 2017 - 16:00, said:

Poate ne explici pe un exemplu concret unde e calitatea aia de care zici ... avem mai jos o "gluma" de telefon (Nokia 808) vs Sony RX100, la rezolutia/calitatea maxima a lui RX100. Din ce  vad eu, RX100 (jos) are "calitatea" de a capta mai putine detalii decat "gluma" de telefon Posted Image

Posted Image)) sharpening facut de telefon, VS RAW output. Mai ai exemple din astea? Daca chiar ai o imagine la care conteaza atat de mult detaliile, o faci RAW si o prelucrezi in Lightroom, unde RX100 se pisa pe orice camera de telefon.

No, acum revenind, ai comparat o camera de telefon ultra-specializata care deforma in cel mai odios mod un telefon, cu un aparat foto. Ia compara tu Lumia 950 cu RX100. Oricare dintre ele. 808 ala nu e ra telefon cu camera, eera camera cu telefon. O struto-camila hidoasa.

Edited by filip.serban, 10 January 2017 - 16:08.


#2217
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Deoarece observ ca discutia deviaza de la postarea initiala, am inchis-o.
Pentru a o redeschide discutia, postati pe aria Site & Forum Feedback.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate