Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Windows Phone is dead?!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2216 replies to this topic

#703
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
GoPro nu mai o dezvolta.

#704
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 29.04.2008

View PostCiresarul, on 01 octombrie 2016 - 19:50, said:

Ai vrut sa zici 16. Si celelalte 16 altii.

Nu. Din lista lui utopium doar 9 nu sunt aplicații Microsoft.

Edit: ok, nu văzusem ultima pagină. Posted Image

Edited by iladi, 01 October 2016 - 20:36.


#705
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Postiladi, on 01 octombrie 2016 - 19:48, said:

Exact cum mi-am imaginat: mai mult de 20 sunt ala Microsoft. Mersi.
Eh, trebuie sa inveti sa numeri :) Ideea e ca sunt nume mari acolo, Netflix, Instagram, Twitter, F1, Expedia, Plex, Deezer, etc, iar de la MS sunt numele importante, Excel, Word, Powerpoint, Outlook, OneNote, Skype, Windows Maps, etc. Pentru 10 zile sa ai atatea update-uri e totusi mult.

#706
ionutgrajdinoiu

ionutgrajdinoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 06.04.2015
Facebook de ce merge ca naiba ? Google de ce nu isi extinde serviciile catre wp? Pentru ca os-ul e pe duca ,fara producatori mari de smartphone (lg ,samsung ,sony) si fara angajati ai Ms carora sa le pese de clientii lor . Ce ai postat tu utopium sunt niste bug-fixuri din ce vad ,dar in mare parte nici jumatate din aplicatiile de pe iOS si Google Play nu se gasesc pe w10m.

#707
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Măcar voi cei cu 950 să nu ajungeti in max. 12 luni sa-l depozitati prin vreun sertar, ca dintre noi cei cu restul modelelor (fără 50 in coada) deja am inceput s-o facem...

#708
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Pentru cine are rabdare sa citeasca:


- eu lucrez in 3 scoli, am colegi/e  cu varste intre 20 si 55 ani. Majoritatea au smartfone, multe samsunguri, destule iphoane (modele vechi luate la prelungire), vreo 5 avem wp.
Singuri cu app cumparate suntem cu ....wp. Covarsitoarea majoritate nu au nici macar mail pe telefon si nu cred ca lumea din invatamant sunt prostii satului.
Desi e greu de acceptat, pentru noi cei pasionati de tehnologie, utilizatorul majoritar abia daca foloseste app preinstalate!

- toata discutia cu luatul pulsului la mort (wp), demonstreaza un infantilism demn de 5 pe linie la bac, adica mai incerci data viitoare.
Credeti ca toate articolele de pe net vor determina pe cineva care VREA sa foloseasca wp/w10 m sa renunte la telefonul lor si sa cumpere altceva, DOAR pentru ca altcuiva i se pare o alegere mai buna?
E planeta asa de mica, incat, nu mai incapem unii de altii decat daca toti avem android?

BB e pe duca, sailfish sau ubuntu phone sunt mirobolante dar lipsesc cu desavarsire si, totusi, lumea, de wp se impiedica................

Edited by bullterrorist, 02 October 2016 - 07:37.


#709
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,438
  • Înscris: 29.04.2008

View Postbullterrorist, on 02 octombrie 2016 - 07:35, said:


E planeta asa de mica, incat, nu mai incapem unii de altii decat daca toti avem android?
................


Problema, din păcate, nu este provocată de useri ci chiar de Microsoft. Sunt foarte mulți, în ultimul timp, care au (am) renunțat la wm din exasperare: când ai tel nu ai soft, când ai soft nu mai ai telefoane și tot așa. Sunt super încântat de viziunea MS cu privire la unificarea aplicațiilor, la intercomunicarea între deviceuri (am computer cu w10, xboxone -mi-aș fi dorit și un band, dar, deh, de unde?) și un tel cu w10 s-ar fi potrivit la fix. Ghinion, poate la anul. Dacă o mai fi ce.

#710
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Cand fu' Tica nu fu' Tache......

#711
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
De fapt Microsoft ori se joaca cu răbdarea utilizatorilor ori încearcă sa ne demonstreze ca se poate trăii si fără atâtea aplicatii de notorietate (socializare, entertainment, etc) nu ar fi chiar un lucru rău, ani de-a randul oamenii nu au avut mail-ul, chat-ul, browser-ul pe telefon si uite ca ne-am făcut mari si asa.

#712
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Asta a fost si unul din motivele pentru care am renunțat la Lumia: am primit cadou un Sony Smartwatch 3.
Ia de leagă-l de Lumia... Fix pix. M-am uitat la el degeaba câteva saptamani. :)))))

Si ce frumos scria pe spatele XL-ului: Zeiss!
VAX! Îl bate Droidul la capitolul poze si filmare, îl uda cu apa sa se trezească, si apoi o ia de la capăt :))

#713
sir_irwin

sir_irwin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 04.09.2014
Nu e' vb ca face droidul sau nu poze mai bune, sunt câteva branduri de smartphone care se descurca destul de bne la capitolul poze, evident nokia si apoi msft a confirmat ca pune accentul pe partea de foto. De exprmlu lumia 830 făcea poze bune spre f bune in urma cu 3 ani, intre timp ori din cauza schimbărilor software ori au mai evoluat si alte branduri cu android nu mai imi pare asa mare diferență... Mie îmi pare ca doar "China brand" nu prea se descurcă la capitolul foto, iar flagship-urile de la SGS, Sony, LG, întotdeauna s-au descurcat bine la foto. Vorbesc din "coltul amatorilor" nu exprim păreri din cel al profesioniștilor sau al cârcotașilor.
Sincer acum mi-as dori un telefon care sa nu se restarteze din senin, sa nu se blocheze pe vibrații sau cu alt bug major, sa nu se încălzească precum resoul intr-o convorbire de peste 10 minute... Autonomia, partea foto, sistemul de operare nu ar mai conta, cred ca m-as descurca cu oricare android, ios, wm, bb...
PS  telefon, mail, navigatie decenta(sa nu caute cu ora satelitii, parca la android am vazut, nu este exclus sa facă pe viitor la wp asta)) si browser stabil (se mai întâmplă sa fac tranzactii online de pe telefon) doar atât m-ar împăca.

Edited by sir_irwin, 02 October 2016 - 10:51.


#714
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Situatia actuala este simpla, ce nu foloseste multe aplicatii, poate sa ramana pe w10 linistit, cine doreste aplicatii, sa cumpere ios sau android.
Puteti sa fiti siguri ca, daca w10 avea atata aplicatii ca ios sau android, altfel stateau acum cei de la MS.

#715
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007

View PostBlueHazard, on 02 octombrie 2016 - 09:07, said:

Asta a fost si unul din motivele pentru care am renunțat la Lumia: am primit cadou un Sony Smartwatch 3.
Ia de leagă-l de Lumia... Fix pix. M-am uitat la el degeaba câteva saptamani. Posted Image))))

Si ce frumos scria pe spatele XL-ului: Zeiss!
VAX! Îl bate Droidul la capitolul poze si filmare, îl uda cu apa sa se trezească, si apoi o ia de la capăt Posted Image)


Da-mi mie un 1020 sau un 930/950 (stiu setari manuale) si alege tu ce droid vrei si mai vorbim dupa despre cine ce poate.

#716
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Droizii au avansat foarte mult la capitolul foto in ultimii ani, vezi Huawei P9, S7, G5.

#717
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Una este ca au avansat (V 20 e chiar remarcabil) si alta e ca nu mai poti face poze bune cu un Lumia.

#718
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,897
  • Înscris: 14.08.2007

View Postionutgrajdinoiu, on 02 octombrie 2016 - 03:06, said:

dar in mare parte nici jumatate din aplicatiile de pe iOS si Google Play nu se gasesc pe w10m.
Asta pentru ca iOS si Google Play au trecut de milion ... insa sa zici ca nu iti ajung jumate de milion de aplicatii mi se pare tras de par. A, ca ai tu niste nevoi de nisa, ok, i-ati atunci iOS sau Android. 90% din populatie insa nu are acele nevoi de nisa. Pentru mine e mai important hardware-ul decat aplicatiile alea de nisa.

Edited by utopium, 02 October 2016 - 22:16.


#719
ovyovi

ovyovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 14.01.2004
Nevoi de nisa. 😃. Pti da cei mai cunoști tu pe ăia 90 %, ati fost toti in aceeași clasă

#720
Fantasy89

Fantasy89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 03.07.2016
Putem recunoaste, ca windows 10 a ajuns in aceasta situatie, din cauza os-ului lansat neterminat ( abia de la AU merge ok) si lipsa de aplicatii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate