Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute
 Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 

De ce studii ai nevoie pentru a intra in legiunea franceza ?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
Legiunea franceaza e defapt o organizatie de mercenari facuta cu scopul de a tine in frau fostele colonii franceze,  Sansele ca sa te intorci acasa viu sunt destul de mari peste 70%, in schimb sansele ca sa te intorci intreg la cap sunt aproape nule , am un fost vecin care a fost in legiune  si s-a intors praf, e psihopat, fuge noapte prin cartier tipa, alearga in chiloti noaptea pe strada , f irascibil, cauta motive ca sa se incaiere cu cineva. politia e tot timpul la el la usa .

#20
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,845
  • Înscris: 05.10.2007
N-ai nevoie de studii, ci de mult antrenament si sange rece.

#21
Cichi-Cian

Cichi-Cian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 02.04.2016
spide_zero_sapte, noi ne stim de mici copii, daca vezi cum ne batem in joaca iti faci cruce, iar cu fuga sta destul de bine, oricum e handicapat alearga pe la 3 dimineata pana pe la 6-7, tocmai atunci se intoarce.

#22
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004

 joseph_lacroix, on 20 mai 2016 - 21:02, said:

Legiunea franceaza e defapt o organizatie de mercenari facuta cu scopul de a tine in frau fostele colonii franceze,  Sansele ca sa te intorci acasa viu sunt destul de mari peste 70%, in schimb sansele ca sa te intorci intreg la cap sunt aproape nule , am un fost vecin care a fost in legiune  si s-a intors praf, e psihopat, fuge noapte prin cartier tipa, alearga in chiloti noaptea pe strada , f irascibil, cauta motive ca sa se incaiere cu cineva. politia e tot timpul la el la usa .

 Barboso, on 20 mai 2016 - 20:51, said:

Da, exact de-asta ii si zice Legion Etrangere.   Posted Image

Legion Etrangere se traduce Legiunea Franceza? Daca vrea in aia franceza, normal ca ii trebuie cetatenie...
Eu zic sa stai acasa daca nu stii unde vrei sa te duci.
Aia e Legiunea Straina, nu-i mai ziceti franceza, restul armatei e franceza mai putin asta, si tocmai asteia ii ziceti asa?
Din punctul meu de vedere ai picat la interviu.

#23
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Daca vrei sa te legi de amanunte, da, e asa cum zici.  Da' pt orice om cu neuronii functionali este clar la ce legiune se refera.

#24
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
N-ai nevoie de studii, acolo esti carne de tun si atat. Legiunea e pentru renegatii din fundul Africii care au facut o nefacuta si au de ales intre parnaie si legiune.
Ca se gasesc unii fara minte de la noi sa se vare acolo e alta treaba.

#25
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,168
  • Înscris: 19.01.2008

 Cichi-Cian, on 20 mai 2016 - 20:48, said:

Nu ma duc eu Posted Image), nu vreau sa vin acasa intre 4 scanduri. Un priten m-a tot innebunit, el fiind clasa a-10-a si are 17 ani, luna viitoare face 18 si vrea sa plece.

Nu cred ca s-au intors multi intre 4 scanduri: presupun ca ii lasa pe acolo.

Edited by vladutgm, 20 May 2016 - 21:28.


#26
kinguins

kinguins

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 20.03.2016
Sorbona bre , deci n-are cum. A pus-o, sta acasa ! Sa bage tare sa ia bacu !

Edited by kinguins, 20 May 2016 - 21:29.


#27
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 joseph_lacroix, on 20 mai 2016 - 21:02, said:

Legiunea franceaza e defapt o organizatie de mercenari facuta cu scopul de a tine in frau fostele colonii franceze,  Sansele ca sa te intorci acasa viu sunt destul de mari peste 70%, in schimb sansele ca sa te intorci intreg la cap sunt aproape nule , am un fost vecin care a fost in legiune  si s-a intors praf, e psihopat, fuge noapte prin cartier tipa, alearga in chiloti noaptea pe strada , f irascibil, cauta motive ca sa se incaiere cu cineva. politia e tot timpul la el la usa .

Mhm , sunt sigur că așa e :)

#28
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016
Sa isi termine studiile macar,sa aiba carnetul de sofer.

Au un bazin urias de selectie asa ca orice atu e util,nu e suficient sa mergi doar cu "pumnii mei minte nu are".

#29
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007

 Cichi-Cian, on 20 mai 2016 - 21:13, said:

spide_zero_sapte, noi ne stim de mici copii, daca vezi cum ne batem in joaca iti faci cruce, iar cu fuga sta destul de bine, oricum e handicapat alearga pe la 3 dimineata pana pe la 6-7, tocmai atunci se intoarce.
Păi atunci spune-i, mai în glumă mai în serios, să execute 50...hai 40 de flotări în timp ce-l numeri tu. Cam la 3-4 flotări prefă-te că ai greșit cu numărătoarea și numără mai puține decât a făcut.
Dacă nu se enervează continui cu gluma, dacă se enervează bagă-i câteva sudălmi începând cu sfinții din calendar și terminând cu diverse organe sau neamuri.

In fine, ideea e să faci tot posibilul să-l determini să renunțe. Dacă reușește să le execute toate cele 50, a trecut prima probă. Urmează alte probe mai șugubețe!

Keep in touch.

#30
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

 joseph_lacroix, on 20 mai 2016 - 21:02, said:

Legiunea franceaza e defapt o organizatie de mercenari facuta cu scopul de a tine in frau fostele colonii franceze,  Sansele ca sa te intorci acasa viu sunt destul de mari peste 70%, in schimb sansele ca sa te intorci intreg la cap sunt aproape nule , am un fost vecin care a fost in legiune  si s-a intors praf, e psihopat, fuge noapte prin cartier tipa, alearga in chiloti noaptea pe strada , f irascibil, cauta motive ca sa se incaiere cu cineva. politia e tot timpul la el la usa .
Pot sa confirm ce spui.Si eu stiu pe cineva care a fost acolo si are ceva probleme la mansarda.Nu iti spun ca cineva foarte drag mie voia sa se duca acolo ca prietenul lui era deja ascolo,insa am reusit sa-l conviong ca e cea mai proasta decizie.Si amicul lui nu a rezistat ca am inteles ca intai se face ceva pregatire si dai niste teste .Daca rezisti de bine,daca nu....pleci.

#31
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014

 isisceanoua, on 20 mai 2016 - 21:58, said:

.Si eu stiu pe cineva care a fost acolo si are ceva probleme la mansarda.
daca esti sanatos de ce te-ai duce ?

#32
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
asta a stat vreo 5 ani , a venit total schimbat si nu in bine ultima data cand l-am vazut, afara ploa f tare iar el a iesit din bloc si a inceput sa se spele intr-o balta s-a dezbracat a ramas in chiloti si se dadea cu namol pe fata, apoi a inceput sa cante ceva in franceza.

#33
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

 wattu, on 20 mai 2016 - 22:13, said:

daca esti sanatos de ce te-ai duce ?
Unii merg in speranta ca vor castiga bani multi,altii din teribilism,unii din inconstienta.Cert e ca efectele asupra psihicului lor sunt destul de puternice.Si daca apuci de semnezi un contract,pai nene ,stai acolo pana la loc comanda ca nu te  joci cu asa ceva.

#34
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Ii era dor de anii petrecuti acolo

#35
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
A fost acum o luna o emisiune la tv despre faimoasa Legiune.Nu intereseaza pe nimeni studiile, nici macar numele, dupa ce esti acceptat cu acordul tau ti se va da alt nume . Trebuie conditie fizica , sanatos bla, bla, oricum daca minti la ceva pici la teste . Urmeaza o perioada de antrenament sustinut dupa care incep misiunile .

#36
Lup_Victor

Lup_Victor

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 06.03.2016

 xilo, on 20 mai 2016 - 22:17, said:

A fost acum o luna o emisiune la tv despre faimoasa Legiune.Nu intereseaza pe nimeni studiile,
Ba interseaza,mai exact nivelul lor,spun multe despre tine.

Edited by Lup_Victor, 20 May 2016 - 22:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate