Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Dacia Duster 2017

* * * * - 6 votes
  • Please log in to reply
2199 replies to this topic

#541
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Ia uite ca stiu sa puna si motoare pe tigaie, nu doar polizoare!
Pacat ca doar la altii, noi nu meritam.

#542
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
Acele motoare nu respecta norma euro 6 😊

#543
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Ei da, ca nu s-au mai vazut motoare de 2000cc euro 6...
Niste rahati, pentru mine reprezinta doar un motiv in plus pentru a desconsidera aceasta marca. Includ si Renault aici, nu doar Dacia.

#544
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,164
  • Înscris: 13.11.2017
Te-ai gandit ca si noi poate desconsideram marcile care-ti plac tie Posted Image ?

#545
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
N-am actiuni la nici una, asa ca spor!

#546
Ford4

Ford4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,164
  • Înscris: 13.11.2017
Nici noi nu avem si de aia le desconsideram :) !
In schimb cei cu scaun la cap nu pot vorbi ca desconsidera o marca care prin producerea ei in Romania aduce un procent consistent la PIB-ul ei, indiferent daca si-o cumpara sau nu in functie de cum le satisface necesitatile.

#547
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,173
  • Înscris: 05.09.2007
si eu am strambat din nas cand  mi-a fost recomandat un Duster pentru o mansina de offroad usor. acum is fericit ca am ascultat sfatul, ieri am bagat-o pe un drum noroios in padure cu urme adanci facute de TAF si spre surprinderea mea nici macar nu a patinat o data(anvelope noi AT). nu mai vorbesc de consum,7 l/100 in conditiile in care jumatate din distanta parcursa nu a fost pe sosea.
mi-a fost recomandata de frate(o au in dotare la pompieri) ,de un prieten cu service si de cineva cu firma de taxiuri(are duster cu peste 1 million km cu 3 ambreaje schimbate).

Edited by csi1, 17 November 2017 - 09:28.


#548
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016

 dan78rom, on 17 noiembrie 2017 - 08:20, said:

Ei da, ca nu s-au mai vazut motoare de 2000cc euro 6...
Niste rahati, pentru mine reprezinta doar un motiv in plus pentru a desconsidera aceasta marca. Includ si Renault aici, nu doar Dacia.
Poți sa spui direct ca nu îți place. Dacă e scumpa de ce scumpa, dacă are motoare mari, de ce are motoare mari etc

#549
matrwe

matrwe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 14.06.2012

 ionut_ionut, on 06 noiembrie 2017 - 20:39, said:

Sa nu mai zic ca sunt putini cei care accepta sa dea aproape 20k euro pe Dacie si apoi sa o vanda dupa 5 ani cu 6-7000.
Eu sunt curios cat costa un X6 de nou si cat mai iei dupa 5-6 ani pe el. Se pastreaza proportia? Posted Image

 cris26, on 08 noiembrie 2017 - 23:32, said:

o cunostinta tot medic cu venituri suficiente dupa un accident minor cu o masina low cost a avut fiica cu un brat paralizat vreun an de zile.
Si din pat pot sa cazi si sa-ti rupi gatul. Sau poti sa fii in Lada si sa te ia 2 tiruri circuland in sens invers si sa nu ai nimic ([ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GGOcWB0Vgzs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ])

 dan78rom, on 16 noiembrie 2017 - 12:39, said:

Ia uite ca stiu sa puna si motoare pe tigaie, nu doar polizoare!
Pacat ca doar la altii, noi nu meritam.
"La noi" in .ro sau "la noi" in .eu? Ca, nu stiu daca nasul tau cel fin a observat, dar rino nu prea mai are in curte motoare peste 1.6.

Pentru consumatorul caruia strutocamila de Duster ii pute, ii recomand un merc: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/uF5Qxa3_L7A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Are ditati.Posted Image Bine, s-ar putea sa fie cu cateva mii mai mult decat dusteru da nu ai ce sa-i reprosezi, are ac automat si scaune bune. Posted Image

#550
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Daca voi credeti ca e ok sa nu beneficiati de nici un motor mare, sau de incalzire auxiliara, desi ele pot fi montate pe model in anumite piete, treaba voastra.
There's no replacement for displacement, prefer motor mare si confortabil la condus, in dauna consumului. Si nu inteleg de ce nu se poate oferi optional si la noi. Cine vrea cumpara, cine nu, nu.
La fel si incalzirea auxiliara, ca nu sintem in spania, si avem destule zile cu -20°C si chiar sub.

#551
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

 dan78rom, on 17 noiembrie 2017 - 10:21, said:

Si nu inteleg de ce nu se poate oferi optional si la noi.
Pentru ca trebuie sa simtim ca traim in Romania Posted Image

#552
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006

 dan78rom, on 17 noiembrie 2017 - 10:21, said:

Cine vrea cumpara, cine nu, nu.
Și de ce nu-ți aplici principiul și ție? Parcă tot ție ți-am mai zis că faci tot posibilul să cauți motive pentru care e nașpa. Bun, n-are x și y, nu e pentru tine (nici eu nu mi-am luat Dacia din același motiv). Dar limitează-te la ce are și comentează pe tema asta, că fără supărare, dar nu ești tu etalon în ce vrea piața. Fiecare avem nevoi și dorințe diferite. Să vii cu argumente gen ”niște rahați”, ”desconsider marca” arată doar imaturitate. Te exprimi de parcă te-a obligat cineva să o cumperi, în ciuda protestelor tale.

#553
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Poate sint imatur, cine stie?
Evident ca principiul mi se aplica, dar sintem pe un forum, si nu-i Dacia forum, ci softpedia. Si cind vad propaganda nationalista gen "cumparati dacia ca sa sustineti economia nationala" si altele asemenea, dar vad ca daca punem emblema Renault pe masina aia brusc apar si optiuni altminteri inexistente, ma dezgusta.
Lasind la o parte faptul ca dacia e tot asa de romaneasca precum omv sau mol.
Noi comentam aici ce credem, cine vrea o cumpara daca-i pare o afacere buna.

#554
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 csi1, on 17 noiembrie 2017 - 09:28, said:

de cineva cu firma de taxiuri(are Duster cu peste 1 million km cu 3 ambreaje schimbate).

Ar fi trebuit sa il vedem la TV .... ce a schimbat pana acum la el (in afara de ambreiaje...) ?

#555
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
Am condus Duster din 2015 , 110cp, cam 100.000km, inainte an avut Skoda Octavia 2 din 2007 1.9 tdi am condus 300000km.
Duster este o panarama, mult inferior: geamuri subtiri si te arde soarele prin ele, AC la misto - ingheti la picioare iar piept si cap este cald. Iarna cand mergeam in afara localitatii trebuia sa dau pe recirculare aerul la duster ca imi venea rece la picioare. Usile nu se inchid cum trebuie, cheia este penibila cu surub la vedere; senzatia la duster este de improvizatie si bataie de joc.
Cand ploua sau era umezeala , dimineata cand plecam avea volanul si scaunul ud, nu mai zic de geam inghetat pe interior iarna.

#556
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
"marianculturistul", da-mi voie sa rad de parerea ta. Posted Image

#557
lungubogdan

lungubogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.03.2008

 marianculturistul, on 17 noiembrie 2017 - 19:36, said:

Am condus Duster din 2015 , 110cp, cam 100.000km, inainte an avut Skoda Octavia 2 din 2007 1.9 tdi am condus 300000km.
Duster este o panarama, mult inferior: geamuri subtiri si te arde soarele prin ele, AC la misto - ingheti la picioare iar piept si cap este cald. Iarna cand mergeam in afara localitatii trebuia sa dau pe recirculare aerul la duster ca imi venea rece la picioare. Usile nu se inchid cum trebuie, cheia este penibila cu surub la vedere; senzatia la duster este de improvizatie si bataie de joc.
Cand ploua sau era umezeala , dimineata cand plecam avea volanul si scaunul ud, nu mai zic de geam inghetat pe interior iarna.
Saracul de tine. La ce cazne ai fost supus. Ar trebui sa primesti un bentley drept rasplata.

 dan78rom, on 16 noiembrie 2017 - 12:39, said:

Ia uite ca stiu sa puna si motoare pe tigaie, nu doar polizoare!
Pacat ca doar la altii, noi nu meritam.
Iti dai seama cat consuma motorul acela?  Cutia este cu convertizor de cuplu nu cu ambreiaje.

#558
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Ei na, ce pretentii au unii.
Geamuri atermice, motoare mari, incalzire auxiliara. Astea sunt dotari imposibile pentru Dacia.
Cei care cumpara Duster sunt bucurosi ca au 4 roti.

Edited by Kroghy, 17 November 2017 - 22:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate