Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica
 

Detectarea limbii sistemului de operare al androidului

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
angela-elena

angela-elena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2016
Buna ziua, am o intrebare legata de programarea unei aplicatii.

Dezvoltam o aplicatie pentru android (software management, permite gestionarea abonamentelor/licentelor pentru diferite programe software) in care userul poate selecta, dupa deschiderea aplicatiei, limba in care doreste sa foloseasca aplicatia. Avem disponibile 4 limbi (engleza, franceza, germana si spaniola). In prezent, aplicatia se deschide by default in limba engleza. Cum majoritatea (nu toti) clientilor vor fi francezi, dorim ca, atunci cand userul deschide aplicatia, aceasta sa recunoasca automat limba sistemului de operare folosit de androidul respectiv (daca este una dintre cele 4 limbi mentionate mai sus, se va alege limba respectiva, iar daca androidul are limba chineza, de exemplu, aplicatia se va deschide by default in limba engleza). Intrebarea mea este: Recunoasterea limbii sistemului de operare al androidului si deschiderea aplicatiei in limba respectiva, este un extra-feature ? Sau acest lucru se subintelege la buildul unei aplicatii si nu trebuie taxat in plus ?

M-ar ajuta foarte mult un raspuns argumentat.
Va multumesc

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,773
  • Înscris: 15.06.2004
Eu n-am auzit de vreun producator de software care sa ia bani in plus doar ca sa selecteze automat limba softului sau la instalare.
Pretul e acelasi ptr toti, indiferent de limba folosita.

Pana si aplicatiile free se instaleaza in limba sistemului de operare - atunci cand exista traducerea, evident.

#3
angela-elena

angela-elena

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.03.2016

View Posteiffel, on 18 martie 2016 - 10:30, said:

Eu n-am auzit de vreun producator de software care sa ia bani in plus doar ca sa selecteze automat limba softului sau la instalare.
Pretul e acelasi ptr toti, indiferent de limba folosita.

Pana si aplicatiile free se instaleaza in limba sistemului de operare - atunci cand exista traducerea, evident.

Multumesc pentru raspuns.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate