Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

problema fifa 2006 ! ajutor !

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
faza e ca aici e vorba de Gazonu din FIFA nu desper jocul FIFA.

#38
Filip the Wise

Filip the Wise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.10.2005
Depinde cand joci meciul - se vede bine ziua, noaptea e ok, dar in amurg e ingrozitor.

#39
lucianlll

lucianlll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2006
Am un laptop HP 6125 si am o problema atat la Fifa World Cup 2002 cat si la Fifa World Cup 2006. Nu am incercat pe alte fifa dar banuiesc ca as pati la fel.
Atunci cand tin 2 taste apasate (de exemplu, up si left, ca sa fuga jucatorul pe diagonala) si apas S ca sa paseze sau D, nu se intampla absolut nimic. Ca si cum nu as apasa tasta. Daca in schimb tin doar o tasta apasata si apas S paseaza.
Nu stiu, eu nu ma pricep, dar ,ma gandeam ca poate stiti voi daca exista pe undeva vreo optiune, ca sa mi recunoasca si a 3a tasta apasata.
Pe celalalt calculator, care nu era laptop, nu aveam probleme la World Cup 2002.
va multumesc.

#40
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Asta e o "slăbiciune" a keyboard-urilor. Nu degeaba se recomandă să se joace cu un gamepad. La celălalt calculator nu întâmpini problema asta pentru că la fiecare tastatură diferă tastele care duc la blocarea tastaturii.

#41
lucianlll

lucianlll

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2006

View PostCodename, on May 3 2006, 22:20, said:

Asta e o "slăbiciune" a keyboard-urilor. Nu degeaba se recomandă să se joace cu un gamepad. La celălalt calculator nu întâmpini problema asta pentru că la fiecare tastatură diferă tastele care duc la blocarea tastaturii.

Ce e ciudat insa e faptul ca nu conteaza care taste le tin apasate (orice combinatie de 2 taste) - pe cea de a treia(indiferent ca e D,S,A sauW)  nu o recunoaste, nu face nimic, ca si cum nu as fi apasat-o.
Ce vreau sa spun e ca nu exista o anumita combinatie de taste care sa blocheza tastatura, ci indiferent de care sunt tastele respective, nu o "citeste" pe a treia.
Nu stiu. Mersi oricum ca mi-ai raspuns.

#42
DECRET

DECRET

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.02.2005
Am un Fujitsu-Siemens Amilo, procesor Athlon 64 la 2.2 GHz. Problema mea e ca WC2006 mi se misca incredibil de repede. Nu cred ca exagerez daca zic ca-s 500 de frame-uri pe secunda. Pe calculatorul "mare" nu am pb asta, ba mai mult, conectate intre ele in retea cele doua merg perfect in joc simultan. Ar putea pleca de la faptul ca procesorul isi aloca dinamic frecventa?

#43
el_ovy

el_ovy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.09.2005
da... pai la fel patesc si eu... am acelasi laptop ca al tau...  :cursing:  si nu stiu ce sa fac... ca imi place la nebunie seria fifa... si la fel merge si fifa 2006 si 2005... cel putin atat am incercat io... nu stiu ce naiba se intampla  :death:

#44
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Ce placă video e instalată ?

#45
el_ovy

el_ovy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.09.2005

View PostCodename, on May 9 2006, 10:00, said:

Ce placă video e instalată ?

pai ATI MOBILITY RADEON Xpress 200 series 128Mb din RAM, nu are memorie video... ar putea fi de la driver ceva?..

#46
Ackiunde

Ackiunde

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 14.04.2006
Simplu nul joci pe laptop deaia sant descktopurile,sau iati un p2p.
Parerea mea :coolspeak:

#47
el_ovy

el_ovy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 18.09.2005
ma... io trebuie sa joc pe laptop... nu am desktop..   ;)  si am incercat pro evolution soccer 5 si ala merge normal... e ceva de la seria fifa... ceva nu se leaga  :D

#48
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,059
  • Înscris: 10.04.2006
Un Frame-limitter pe la 50 fps ?

#49
ivodaris

ivodaris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.05.2006

View PostNenea Zap, on May 13 2006, 09:38, said:

Un Frame-limitter pe la 50 fps ?
Cum se face?
Si eu am tot un AMILO dar 1650G cu Athlon 64 3400+ si tot cu aceeasi placa. Am instalat acel driver de mobile Athlon dar nu este nici o diferenta.

#50
keanustar

keanustar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 13.02.2006
Eu mi-am instalat fifa wc 2006 full si toate buna si frumoase pana dupa ce imi aleg echipele si intru sa joc. MI SE VEDE TOTUL ALB. Nush ce sa fac, am schimbat si rezolutzia si nivelul de detalii si abia la minim mi se vad juktorii... Am un Asus A9250 la 128mb, dar fifa 2006 imi merge foarte bine pe el la detalii maxime. Restul configuratzie: Sempron 3000+, 512 DDRam.
Chiar nu stiu ce are. Am incerkt si un driver nou pt placa video si tot degeaba. DirectX am ultimul.
VA ROG FRUMOS SA MA AJUTATZI SI PE MINE!
Dak putetzi sa imi trimitetzi mail la [email protected] si mai bine :D
Multzumesc anticipat!

#51
Lightang3l

Lightang3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.05.2006
Pai ar putea fi de la driver...incearca unul mai vechi ! NU trebuie mereu "cel mai nou" !

#52
Lightang3l

Lightang3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.05.2006

View Postmarincosty, on Apr 30 2006, 18:42, said:

3)Astept si alte raspunsuri si de la altcineva CARRE ARE PLACA VIDEO NVIDIA  sau la cei care se VEDE verde deskis  :notangel:


Deci...eu am nVidia 6800XT si imi merge pe rezolutzie maxima ...detaliile la High... si tot varza e gazonul !
Asa e facut jocul...cu o textura proasta pusa pe pamant...... si yo ma asteptam ;a mai mult

#53
Lightang3l

Lightang3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.05.2006
In primul Rand reinstaleaza Windowsul....
In al doilea rand pune si tu imagini JPG cand pui....nu BMP...ca ocupa o gramada....
EX:  BMP-2MB
       JPG-126KB

#54
KraveN

KraveN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 10.03.2006
Topicu era de prin ianuarie  :confused:  , cred ca a rezolvat omu`  ^_^

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate