Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

iPhone SE 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
2224 replies to this topic

#865
mario4sound

mario4sound

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 22.05.2007
E e ok butonul rosu dar el, ca probabil ca multi altii, se refera la feedback-ul acelui buton de silence. E mai simplu sa vezi pe ecran un semn de silence care sa-ti aminteasca ca ai umblat la butonul hardware de silence.
E ca si cum n-ai avea in bordul masinii martorul luminos de frana de mana desi "ce nu vezi maneta ridicata?" ar spune altii. Mai rau e cand e doar partiala ridicata si nu observi acest lucru dar martorul rosu din bord iti semnalizeaza acest lucru.

#866
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 05.03.2006
Se poate ce vrei dar numai cu jailbreak (depinde ce versiune de iOS ai ca sa poti sau nu face) si instalat unul din cateva tweak-uri pt asta.

Edited by paul_bh, 03 July 2017 - 18:38.


#867
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Există 2 variante: ori ești cu capul în nori, si oricum uiți să pui telefonul pe silent, fie că ai buton fizic sau notificare pe ecran, fie nu ești cu capul în nori, si verifici ori pe ecran, ori te uiți la buton. Ambele variante sunt incredibil de simple. Trebuie doar da îți folosești puțin mintea. Incredibil de puțin, nu trebuie să demonstrezi formule matematice pe care le pot demonstra doar cei mai buni matematicieni... e un simplu buton, si o simplă icoana pe ecran. Dacă nu sunteți în stare să vă obișnuiți cu asta, atunci nu meritați să aveți un telefon deștept, pentru că pur si simplu va depășește capacitățile, si veți avea numai frustrări legat de el

#868
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
wow r10, n-as fi zis ca poti fi asa rau :)

#869
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Pai...e adevarat. Daca-i buton, nu-i bine, ca de ce nu-i icoana pe ecran. Daca-i icoana nu-i bine, ca de ce nu-i buton. Asa si la masini, si la ceasuri, si la orice, toti au cate ceva de comentat. Dar ia sa puna ei mana sa faca un ceas, un telefon, sau o masina. Si apoi sa vad comentarii. E doar un fel de a pune un telefon pe silent, nu e o problema existentiala. Nu am jignit pe nimeni, doar am zis un adevar :D

#870
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Dar nu am zis ca nu ai dreptate. Vai de mine :)) Imi place de tine mai mult acum :))

#871
blanaru_mihai

blanaru_mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.01.2008
Mister R 10 te-ai aprins fara sa stii. Eu am expus o problema, nu am dat in cap nimanui. Apropo ai copii ? Si sa-ti spun de ce . Nu-mi place sa fie deranjat somnul copiilor de aceea il pun pe silentios. Ma iau cu treburile si uit ca e pe silentios. Dar probabil tu tratezi lucrurile la suprafata, superficial. Acesta e un forum in care ne expunem parerile, oferim sau primim sfaturi, fara sa fim caustici.

#872
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Fa-ti un obicei din a verifica tactil butonul de silent, ori de cite ori pui mina pe tel. E simplu, in pozitia tras spre ecran este normal, in pozitia impins spre spate este pe silent. Iti intra in reflex in doua trei zile.

#873
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

View Postblanaru_mihai, on 03 iulie 2017 - 20:03, said:

Mister R 10 te-ai aprins fara sa stii. Eu am expus o problema, nu am dat in cap nimanui. Apropo ai copii ? Si sa-ti spun de ce . Nu-mi place sa fie deranjat somnul copiilor de aceea il pun pe silentios. Ma iau cu treburile si uit ca e pe silentios. Dar probabil tu tratezi lucrurile la suprafata, superficial. Acesta e un forum in care ne expunem parerile, oferim sau primim sfaturi, fara sa fim caustici.

Pe langa faptul ca poti verifica butonul ala doar uitandu-te la el, poti activa si functia care-ti trece telefonul pe silent intre anumit intervale orare. Asta daca tot vrei functii "inteligente". De fapt, poti folosi acea functie in loc de butonul "mute". Face acelasi lucru, dar cu chestii mai avansate, gen suna doar pentru anumite persoane, suna daca persoana insista s.a.m.d. A, are si indicator in bara de sus.

#874
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010

View Postblanaru_mihai, on 03 iulie 2017 - 20:03, said:

Mister R 10 te-ai aprins fara sa stii. Eu am expus o problema, nu am dat in cap nimanui. Apropo ai copii ? Si sa-ti spun de ce . Nu-mi place sa fie deranjat somnul copiilor de aceea il pun pe silentios. Ma iau cu treburile si uit ca e pe silentios. Dar probabil tu tratezi lucrurile la suprafata, superficial. Acesta e un forum in care ne expunem parerile, oferim sau primim sfaturi, fara sa fim caustici.

Nu m-am aprins deloc...am si mentionat ca nu este o jignire. Daca nu iti place sa fie deranjat somnul copiilor, atunci ai un motiv in plus sa fii atent la buton/icoana. Solutii exista...trebuie doar vointa pentru a le aplica :)

#875
sorin8181

sorin8181

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.06.2009
Eu mai degraba folosesc functia "nu deranjati", setez ce vreau si mi se pare mai lejer de folosit, plus ca vad si pe ecran semnul respectiv. Acum nu stiu daca alarma mai suna sau nu cu functia respectiva, inca nu am incercat dar e banal de aflat pentru cei interesati..

#876
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Nu am testat, dar este logic să sune alarma. Suna dacă telefonul este pe silent, deci trebuie să sune si in acest caz. Nu suna doar dacă telefonul este oprit

Nu am testat, dar este logic să sune alarma. Suna dacă telefonul este pe silent, deci trebuie să sune si in acest caz. Nu suna doar dacă telefonul este oprit

#877
cristi712

cristi712

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.03.2007

View PostGroot, on 14 martie 2017 - 20:15, said:

Stai linistit ca nu o sa se lanseze iphoane mai ieftine de 400 de euro cat costa acum un se.

https://altex.ro/sma...16gb-space-gray
1.499ron = 327 euro

#878
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Era vorba de prețul de lansare, adică atunci când apare produsul pe piață

Acum a trecut mai mult de 1 an de la apariția lui, e normal să scadă prețul

#879
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
SE-ul de 16 gb e EOL chiar, de-aia are prețul ala

#880
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Ce inseamna EOL? Ma gandeam ca E O Lichidare, dar sunt slabe sanse sa fie asta :D

#881
ab06deg

ab06deg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,671
  • Înscris: 13.04.2009
Aproape :) e end of life

#882
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 29.03.2010
Pai...de ce spui asta?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate