Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 

LETV LE2

- - - - -
  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#55
monny_ro2001

monny_ro2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.10.2009
am luat si eu un letv le 2 de pe quickmobile..nu are sistem update, am vazut in ceva video ca ar fi trebuit sa aiba, al meu de ce nu are?ce pot face? a venit cu 5.6 e versiunea cu proc mtk decacore

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
quickmobile ... sunt niste neseriosi. Cand am venit telefonul nu mi-am dat seama dar dupa un timp am observat ca telefonului este blocat in store cu parola iar adresa celui care a blocat e cu nume romanesc gen ionica.mihai@... DECI telefonul nu era NOU era resigilat, lucru pe care trebuiau sa mi-l spuna, plus ca resigilatele NU AU PRET DE NOU. NESERIOSI si de aceea am sa ii EVIT toata viata si am sa povestesc TUTUROR aceasta patanie.

Sticla de la camera nu am schimbat-o ca nu se vede in poze ca e crapata, nu o chimb ca fiind o chizezarie cine stie ce surprize se mai ivesc. Gemuletul l-am luat de pe aliexpress.

Acum am miui 8 de la ycjeson. EUI e cea mai mare porcarie!!! Pozele sunt jalnice aveam un sony-ericsson k850i care se chisa in freza la asta cu 21 si sa ne gandim ca SE era acum 10 ani !

Edited by cosmote, 11 December 2016 - 10:15.


#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate ai tu un terminal defect, pentru cã, deși nu dețin un Le2, are soția un Le1  și camera este chiar ok. Proasta pe lumina, ca la orice telefon, dar bunã și f bunã cand e lumina  suficienta

#58
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008

View Postcosmote, on 11 decembrie 2016 - 10:13, said:

quickmobile ... sunt niste neseriosi. Cand am venit telefonul nu mi-am dat seama dar dupa un timp am observat ca telefonului este blocat in store cu parola iar adresa celui care a blocat e cu nume romanesc gen ionica.mihai@... DECI telefonul nu era NOU era resigilat, lucru pe care trebuiau sa mi-l spuna, plus ca resigilatele NU AU PRET DE NOU. NESERIOSI si de aceea am sa ii EVIT toata viata si am sa povestesc TUTUROR aceasta patanie.

Mai bine il luai direct din China decat de la QM. Asa macar aveai garantia ca e 100% nou.
Cei de la qm vand telefoane resigilate drept noi, telefoane destinate altor piete (Asia, Australia, etc.) si sunt cei mai varza la capitolul service.

Edited by Hider141, 11 December 2016 - 13:00.


#59
adrian1v2000

adrian1v2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.01.2006

View PostMembruAnonim, on 11 decembrie 2016 - 10:24, said:

Poate ai tu un terminal defect, pentru că, deși nu dețin un Le2, are soția un Le1  și camera este chiar ok. Proasta pe lumina, ca la orice telefon, dar bună și f bună cand e lumina  suficienta


Confirm si eu ...camera f ok pe letv le 2 ...am avut un redmi note 3...nu exista termen de comparatie intre redmi pe care il lauda toata lumea si letv le 2....castiga letv-ul la toate capitolele: design, finisaje, camera fatza camera spate etc...poate singurul minus in fatza lui redmi ar fi bateria...pe redmi aveam 5 ore de SOT ...pe letv doar 4 ore si ceva...

#60
ionut_xlr

ionut_xlr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.07.2009
Salut,

Am luat un le 2 pro si nu se mai incarca bateria.
A ramas la 0% (arata ca incarca dar atat) si nu mai urca.
A mai patit cineva asa ceva cu bateria?

#61
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,868
  • Înscris: 06.01.2008
Ai incercat si alte incarcatoare (de preferinta unul de 2000mAh sau mai mare)?

#62
ionut_xlr

ionut_xlr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.07.2009
Am incercat. Nu vrea nimic.

#63
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ce model de Letv 2 ai ? stiu ca au mufa type C ? ai avut si alt cablu sa incerci, daca da, inseamna ca controlerul de incarcare s-a ars.

#64
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Un review pentru cine vrea varianta internationala cu Snapdragon 652.
Nu stiu ce sa mai cred, in review spune ca are stabilizare optica, in alte parti ca nu are, o sa vad cand il primesc care este adevarul.

http://www.androidwo...internazionale/

#65
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
ResurrectionRemix-v5.7.4 pentru varianta cu Snapdragon

#66
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Android 7.1 Nougat tot pentru LeEco Le 2 varianta cu Snapdragon,  X526 – X527

Edited by kiario, 01 January 2017 - 12:20.


#67
calin1975

calin1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 04.09.2009
Daca e cineva interesat de acest model x527 voi primi unul nou-nouț gri 3gb/32gb cu charger EU in câteva zile. Msj pe privat, evident.

#68
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Utile LeEco Le 2 [X522 / X526 / X527]

#69
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Aseara mi-au sosit castile Letv CDLA inaintea telefonului, (telefonul a ramas "agatat" in china, probabil il primesc prin februarie).
Constructie exemplara, ambalaj profesional, ce sa zic, sunt curios cum se vor auzii, momentan nu am unde sa le probez.

#70
mihaiman

mihaiman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.02.2014
Are cineva de vanzare un display lcd pentru le 2?

#71
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Am ridicat telefonul, spre norocul meu am scapat de vama;
Prima impresie;
Constructie ireprosabila, fata de RN3Pro este diferenta mare, acum am vazut si eu ce inseamna o carcasa bine facuta.
Ecran super, imagine impecabila, culori ireprosabile.
Sunet, la superlativ atat in difuzor cat si in casca, cat despre sunetul in casti (am varianta de casti cu dac in mufa digitala) demential.
Pozele, pai da, pozele o sa va dau pe spate, am facut cateva in viteza si sunt incantat, o sa revin cu comparatii intre el si RN3Pro / Samsung Note 4, mai am si un Lg G2 dar asta e cel mai praf si nu are rost sa-l mai bag in comparatie.
Maine o sa-l bag la teste si revin cu detalii.

Mi-a fost "frica" ca o sa arate nasol cu benzile negre pe marginea ecranului, sincer la inceput pana m-am obisnuit le vedeam, acum nu mai ma misca, oricum mi-am cumparat doua folii cu margini (alb si negru).

Poze cu el nu mai are rost sa pun ca se gasesc pe net, este exact ca acolo inclusiv accesoriile.

#72
mihaiman

mihaiman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.02.2014
Sa_l folosesti cu placere Kiario!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate