Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

LETV LE2

- - - - -
  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#1
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Salut prieteni,astazi vreau sa va anunt ca in februarie 2016  cei de la LeTV vor lansa LeTV LE2

[ http://img1.mydrivers.com/img/20160215/s_da5f6400c916447ba14f044fb0de06ed.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acesta este un telefon cu design atragator,dar nici specificatiile nu trebuiesc uitate

Specificatii tehnice
-Display 2k de 5.5inch
-Procesor Helio X20
-4GB RAM DDR3
-32GB stocare
-Camera de 23MP
-Va avea support pentru Android 6.0


[ http://img1.mydrivers.com/img/20160215/s_ed38548bc74848beb865838af3bb7303.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acesta va costa undeva in jur de 200-230$
[ http://img1.mydrivers.com/img/20160215/s_e5ea756786c64188b422b61f07f84d3e.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un lucru de precizat ar fi ca acesta s-ar putea sa suport quick charge si scaner de amprenta

#2
Mur

Mur

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,144
  • Înscris: 16.01.2012
Sursa?

View Postio_kent, on 16 februarie 2016 - 00:55, said:

vreau sa va anunt ca in februarie 2016  cei de la LeTV vor lansa LeTV LE2
Suntem in Februarie 2016.

#3
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
Nu cred ca o sa-l poata scoate la pretul asta. Mai degraba 350$+

Edited by bluesnake, 16 February 2016 - 01:28.


#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,863
  • Înscris: 06.01.2008

View Postbluesnake, on 16 februarie 2016 - 01:28, said:

Nu cred ca o sa-l poata scoate la pretul asta...
Cum adica? Marketing [ioc!], cipuri de memorie ram cat mai ieftine, plastic peste display in loc de GG, Dragontrail sau macar sticla temperata, carcasa facuta din cele mai ieftine materiale si un suport software extrem de sarac.

Cat despre data de lansare, nu am gasit absolut nicio informatie in acest sens, iar singurele "imagini" cu telefonul sunt niste randari "scapate" pe internet, ce s-ar putea sa fie chiar foarte diferite de produsul finit.

Pentru cineva cine nu-si permite macar un Meizu/Xiaomi/Huawei poate fi o varianta de luat in considerare. Dar eu spun ca nu merita deloc, avand in vedere ca la maxim 50-100Euro in plus pentru un Meizu/Xiaomi cu specificatii aproape identice ai parte de garantie si service in Europa, in timp ce LeTV-ul trebuie sa-l trimiti numai "dupa colt", in China, pentru asta.

Edited by Hider141, 16 February 2016 - 08:22.


#5
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
eu am cautat aici http://www.pompmall....two-4g-lte.html, si vad ca nu il au(varianta cu Snapdragon 820 ).

Edited by StevenZA, 16 February 2016 - 13:05.


#6
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View PostMur, on 16 februarie 2016 - 01:02, said:

Sursa?


Suntem in Februarie 2016.
http://forum.xda-dev...io-x20-t3315269

#7
33marius

33marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 13.01.2013
Is curios de pret.

#8
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View Post33marius, on 23 februarie 2016 - 13:44, said:

Is curios de pret.
http://www.geekbuying.com/Search/?keyword=letv+le

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu zic ca ar trebui updatata prima postare, poate reuseste vreun mod... Si acum se numeste LeEco, nu Letv.

Telefonul a aparut in presale, cu imagini reale. Daca preturile la care vine sunt apropiate de ce zic ei, cred ca avem un bestbuy...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4td8JP0T4NQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://www.androidau...e-max-2-688409/


Edited by MembruAnonim, 25 April 2016 - 11:02.


#10
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
LeEco Le Max 2
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/K73l5tk8qwY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Kata40

Kata40

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 09.06.2007
este best buy. a aparut si in Romania

#12
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015

View PostKata40, on 07 mai 2016 - 21:50, said:

este best buy. a aparut si in Romania
ai avut vreo experienta cu telefonul? Daca da,ne poti spune si noua cateva impresii?

#13
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
LeEco Le 2 Game Reviews
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xBYLT9yFZzw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
Am un Leco Le 2 de vreo 3 zile, arata bine, se misca bine.

Normal, de 3x mai mult RAM, de 4x mai puternic procesorul (fata de Redmi 1s care l-am avut inainte).

Am avut in mana si un Xiaomi Note 3 pe la inceputul anului, tot cu X20 daca nu ma insel, si nu mi-a placut.

Design mai bun, calitatea materialelor si finisajului mi se pare mai buna la Leco.

Leco in schimb are baterie mai mica, 3000 in loc de 4000 la Note 3 si se duce cam repejor, greu de spus cat tine dar ma indoiesc ca tine 2 zile la o utilizare medie.
Din teste reiese ca tine cam 5 ore de activitate medie (cu ecran activ) si din cum am vazut ca se duce bateria cam asa se pare.
Partea buna e ca are USB C si quick charge, nu stiu in cat timp face 100% dar mie mi se pare ca se incarca f. rapid, probabil o ora si ceva.

Firmware nu se gaseste asa usor, gasesti versiuni modate si probabil nici nu e asa bine intretinut ca la Xiaomi, nu am gasit update OTA la el, nu stiu daca e dezactivat in versiunea asta sau nu exsita pur si simplu, dar e stabil, usor rootabil, pare sa nu aiba atat de  mult crapware ca la Xiaomi, am sa vad ce se mai poate dezinstala de pe el.
Din pacate multe aplicatii care mergeau pe 4.4 nu prea se mai instaleaza pe 6.0.

Telefonul e unlocked, ceea ce nu (mai) poti spune despre Xiaomi (teoretic are unlock, practic f. greu il obtii) si asta e un motiv major pentru care nu ma mai intereseaza xiaomi desi produc telefoane destul de bunicele.
Firmware -ul cu care a venit este cel de la reseler -ul din europa: grossoshop.net care e o varianta modata BB72 care are inclusiv limba romana (nu ca as fi tinut f. mult la asta).

Este luat prin iHunt chiar daca a fost mai scump decat la QuickMobile despre care se aud cam multe lucruri nasoale vizavi de service.
Despre iHunt, nimic deocamdata. Nici de bine macar Posted Image)
Restul cred ca iau de unul din astia doi.

Accesorii nu se gasesc pentru Le 2 la noi, ma refer in special la bumper, folie de protectie ecran, trebuie comandate la chinezi (unii livreaza din Europa, deci fara taxe vamale si tva, nu stiu insa transport cat mai costa sau care e suma minima).
Am sa incerc sa iau oricum.

Apropo, nu arata ca in primul post, design -ul final s-a dovedit a fi diferit dar imi place.

Mai ales ca ecranul ocupa toata partea frontala aproape, daca il faceau si fara chenarul ala de 2-3 mm era perfect si telefoanul nu e cu mult mai mare decat 1s (cu 1.5cm mai lung si 0.5cm mai lat) desi ecranul este 5.5' nu 4.7".

Apropo tot de ecran, faza cea mai tare este ca se vede fara probleme la soare.

Butoanele sunt in afara ecranului, nu pe ecran ca la P9/lite spre care ma orientasem initial s sunt iluminate (la 1s nu erau).

Senzor de amprente rapid, am pus un shortcut si la "lock screen" practic nu prea mai ai nevoie sa atingi butonul de "power".

Si la ce pret este, mi se pare un "best buy", concurenta probabil doar de la Xiaomi, pentru cine nu are musai nevoie de boot unlock sau are rabdare sa treaca prin toata procedura ceruta de Xiaomi pentru asta.

Umi, ZTE, Elephone fac si ei telefoane interesante la acelasi pret sau cu 20% mai jos, dar deocamdata procesoarele sunt cam la jumatate fata de X20 (antutu).

Edited by BlueThought, 01 July 2016 - 11:38.


#15
manolosann

manolosann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.01.2012
Salut.Am cumparat de la QUICKMOBILE varianta LETV LE 2 PRO (X620).Am o problema:dupa cateva ore de folosire intensa(browsing,muzica,foto,jocuri) bateria ajunge la 20% si telefonul se blocheaza,nu mai ia nici o comanda si arata un mesaj: sistemul EUI s-a oprit!.Trebuie sa il bag la incarcat si abia atunci se deblocheaza.,cand procentul bateriei arata peste 21%.nu stiu ce sa aibe,cred ca are un optimizator de baterie mai agresiv. mai are un bug: intru la SETARI-BATERIE-POWER SAVING MANAGEMENT si dau click pe ,,Battery assistant" si iar se blocheaza si arata mesajul,, din pacate,SETARI S-A OPRIT". Are android 6.0 si EUI version 8.7.015S.

#16
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
vezi mai exact ce firmare are, Android 6.0 si versiunea de EUI nu spun mai nimic.
Oricum la mine e EUI 5.6.014S ultimul firmware, cred si mi se pare destul de mult sa fi sarit deja la 8.

Vezi "Numarul versiunii". "Version Number" cred ca e in engleza, la mine a venit cu romana si l-am lasat asa.
La mine e HEXCNFN5601405171S o versiune modata BB72 si cred ca re-branduita de grossoshop.net.

Deocamdata n-am ajuns niciodata cu bateria la 20% dar am sa-l las de data asta sa vad cum se comporta, ar fi normal sa faca shutdown daca are vreo protectie (desi in cazul asta, ar trebui indicatorul sa arate 1-2% inainte sa faca shutdown, indiferent cat isi rezerva din baterie).

Tu ai la firmware -ul tau optiune de update OTA? Incearca un update.

Cu ce recovery vine? La mine cu TWRP.

LE: se pare ca ai un ROM modat dar la modul dubios tare.
Uite altii care au patit-o, ai acolo si solutia:

http://www.letv.re/t...-system-update/

Pe scurt: intri pe forum si instalezi ultimul ROM oficial.

Problema e alta: daca ai sa ajungi vreodata in service la QuickMobile, s-ar putea sa te trezesti ca ai anulata garantia pentru asta. Au patit-o altii si pentru mai putin.

Asa ca cel mai bine e sa le expui problema si sa-ti gaseasca ei solutia sau sa-ti dea scris ca instalarea ROM -ului oficial nu-ti anuleaza garantia (ROM -ul cu care ti l-au dat ei NU este oficial, nici macar un mod decent).

#17
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
Si inca ceva, 100% multumit nu sunt nici eu de ultimul ROM.

Ca orice ROM chinezesc care se respecta, e trojanit bine si nu ma refer numai la clasicele "google apps", are o gramada de aplicatii care vor sa se conecteze la Internet, desi tu n-ai nevoie ca ele sa faca treaba asta. Am dezinstalat o buna parte, dar au mai ramas unele.
Iar ceea ce e mai nasol, e ca nu stiu cum, unele cel putin reusesc sa treaca de firewall (afwall) si de controlul accesului la Internet pe care o are in ROM (de altfel acolo nici nu apar aplicatii de sistem).
Si ce e mai nasol, e ca nici nu poti sa le dezinstalezi pur si simplu unele.
De ex. "Settings" (trece de fw) sau Telefon (nu trece).

Oricum, n-as baga mana in foc ca nu e aceeasi situatie si la Samsung de ex. (la Xiaomi sigur este).

Bara aia de jos cu telefon, sms, etc. are la mijloc o aplicatie de "Voice command" care nu o poti scoate decat dezinstaland aplicatia insa butonul ramane si da eroare daca il apesi.
Asa ca am inlocuit Desktop -ul care default e cu "Launcher" cu "Catapult" de pe f-droid care mi se pare mai fain si mai util.
De altfel e cam obositor sa ai toate aplicatiile instalate pe ecran(e), prefer sistemul cu meniu si sa aduc pe ecran(e) doar ce ma intereseaza.
Acum pe butonul din mijloc am meniu cu toate aplicatiile ordonate alfabetic dupa nume si cu scrol vertical.

In rest, ROM -ul care il am, nu face figuri, nici macar dupa ce am dezinstalat vreo 20 aplicatii sistem Posted Image dar ecranul papa energie de rupe, 1/2 ora de ecran e cam cat o ora de convorbiri.
Power management -ul e excelent, peste noapte pierde 4-5% din baterie maxim.

Consumul la ecran e asa mare, probabil din cauza ca are luminozitatea f. mare, in soare nu e doar uzabil ci se vede cvasi-perfect (desigur, cu luminozitatea la maxim) si nu e amoled sau cine stie ce tehnologie revolutionara, cred ca pur si simplu au bagat niste led -uri de putere dar care si consuma de rup.
Si versiunea 1 care am impresia ca are X10 avea aceeasi problema, ba chiar un "screen on time" si mai nasol, vreo 4 ore in loc de 5 cat are acum (in timp ce xiaomi note 3 cu X10 are vreo 8, dar ecranul semnificativ mai slab, in soare nu mai zic).

Edited by BlueThought, 04 July 2016 - 10:01.


#18
manolosann

manolosann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.01.2012
Am sunat la Quickmobile pt acele bug-uri si m-au pasat catre o firma no name ,cica asigura service.dar dupa 4 mail-uri la care n-au raspuns,am sunat din nou la Q.MOBILE si mi-au dat un nr de tel cu suprataxa(2euro/min)la care cica te asista pt orice problema.nu am sunat inca poate ii dau de cap eu.in rest nu am alte necazuri cu acest smartphone(poate cate 1-2 laguri pe saptamana).de instalat rom-ul oficial nu ma descurc,acum sa vedem cand o sa clacheze definitiv(am asa un feeling).de returnat nu pot sa il returnez stiind ce nemernici sunt cei de la q.mobile cand e vorba  de retur sau garantie.

A, era sa uit:multumesc pt sfaturi,informatii si pareri.se vede ca te pricepi,felicitari!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate