Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

LETV LE2

- - - - -
  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#37
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007

View PostMembruAnonim, on 20 iulie 2016 - 11:49, said:

Eu am husa din TPU la G2 si vreau sa spun ca porcaria aia de 20 de lei si-a facut toti banii. Fiind un pic elastica a atenuat cateva cazaturi destul de grele, una de la peste un metru direct pe pietre colturoase. Chiar daca urateste un telefon altfel subtire si frumos, eu nu as putea sta fara o carcasa de TPU, silicon sau ceva material cauciucat.

De pe Aliexpress am tot comandat chestii, pana acum nu am avut probleme la electronice.

Am si eu la Redmi 1s si a scapat nu de putine ori.
Mai putin in 2 cazuri, la un telefon s-a crapat touchscreen -ul si la altul doar protectia la ecran (din sticla, se pare ca a preluat socul).

Dar asta e altceva, e un telefon de plastic si screen -ul e oarecum diferit amplasat. Cred ca design -ul ideal ar fi ca ecranul sa fie izolat macar cu 1mm de carcasa pentru nu prelua socul impactului.

Intre timp, am gasit se pare ceva simpatic, se poate comanda de la noi.

https://www.mobiledi...t2u203r2y2.html

Am comandat deja, sper sa vina maine si ii fac observatiile de rigoare:

Este si pe aliexpress si ebay, la jumatate de pret, desigur, diverse culori, dar pana vine .. :)

http://www.aliexpres...2685422971.html

http://www.ebay.com/...e-/361600168457

Si asta e simpatica pentru cine nu are buzunare suficient de mari :D

https://www.mobiledi...s2q2s2q2t2.html

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, pare interesanta carcasa aia. Azi sau maine aflu daca mai am G2, daca nu, am de ales intre Le2, Le2 Pro, Xiaomi Mi Note. La ultimul am dubii din cauza bateriei de 2900mAh la o dimensiune de 5,7

#39
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
Xiaomi Mi Note - 48h endurance rating pe gsmarena. E putin tare.
Si nu cred ca e de vina ecranul cat procesorul si eventaul ceva bloatware. Xiaomi au o gramada din asta.

#40
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, dar eu vreau camera buna, adica peste medie. Si Mi Max are camera de pe Redmi 3 care nu e un monument de calitate...

De fapt cum nu ma joc, pentru mine orice procesor din ziua de azi e de ajuns, insa vreau sa nu fie gurmand, adica sa fie optimizat in standby si sa aibe camera buna. Ma rog, si ecran de minim 5,5. Cam asta cer eu de la un telefon azi :))

#41
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Lenovo ZUK Z2 VS LeEco Le 2 AnTuTu - ZUK Z2 Win
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Cj8eAzpi83g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
Adica 30% performanta in plus  pentru 100% mai mult la pret Posted Image

La diferenta asta de gama de pret, se compara dotarile, nu procesoarele.

Si da, are niste chestii in plus, dar nu care sa justifice diferenta asta, iar la procesorul ala, tot 3000mah? Cam putintel.

Oricum, daca nu esti gamer, si un X10 sau chiar P10 sau 430 e mai mult decat suficient.

Edited by BlueThought, 21 July 2016 - 14:03.


#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, daca vrei performante iei Le 2 Max, ala vine cu Snapdragon 820, crema de azi... Mai sus nu ai de unde

#44
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
Au acelasi procesor S 820 , doar ca Le 2 Max e cu vreo 100$ mai ieftin.

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Care se simte la nivelul lui de pret. Tot citind azi ca disperatul am ajuns la 2 variante. Le 1 Max si Le 2 Max... Contra Le2 ar fi doar culoarea aia idioata. As cam arata ghei cu rozaliul ala imbecil...

#46
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
Nu e atat de roz cat pare din poze.

In plus, destul de probabil ai sa-ti iei o husa/protectie la el, o sa arate altfel in final.
Fain Maxu' desi cam scumputz pentru ce ofera in plus.

Doar ca o sa ai o problema sa-l comanzi, eu am comandat Pro acum 3 zile si cei de la iHunt nici acum n-au confirmat comanda/stocul.
La Quickmobile nici nu cred ca se mai omoara sa-l aduca, era un singur model si nici ala pe stoc.

A venit husa, e foarte bine realizata, doar ca acele doua capacele de la capete sunt din plastic, se imbina perfect, ferm, nu misca dar nu stiu cat de bine protejeaza in cazul unui impact pe colt.
Daca erau metalice era perfect.

Edited by BlueThought, 22 July 2016 - 13:00.


#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
A, nici nu ma gandesc sa iau din tara. La ce garantie ofera Qm, mai bine fara. Aliepress scrie pe mine. Le-am gasit pe ambele la 240€(1) si 260€ (2).

Da, rozul nu e chiar roz aprins, dar din filmari, unde se vede mai ok culoarea, se vede clar ca nu e gold, ci trage bine catre roz... am pus un atasament cu o captura. Oricum, model foarte fain, de fete :D De baieti nu prea. Asa incat, chiar daca m-ar atrage Le2 Max, as ramane doar la Le1 Max... Varianta nr3 ar putea fi Le2 Pro, care vad ca are aceasi camera (de fapt lucrul care ma intereseaza principal) dar 5,5 ca dimensiune ecran, ceea ce nu e rau.... cand o sa il faca si pe asta ne-roz :D Ca momentan doar atat au. Chinezi dobitoci...

#48
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
LeEco Le Max 2 Force Gold Hands-on
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D_Ikxl-MEAw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce ati mai facut baieti? Nu mai scrie nimeni?
Eu am descarcat 5.8(15s) de pe siteul oficial chinezesc si am dat peste porcaria primita odata cu telefonul , l-am rootat+Twrp . Parca ma tine bateria dublu ;)
Merge brici ma tine bateria destul de mult 2 zile aprox . Vorbesc minim o ora pe zi+ net wi-fi si 4G.
Camera desi e de 21 pe4:3 si 16pe 16:9 mie imi pare destul de slaba ... parca n-ar bate un 13 chinezesc... o fii dabea lansat si n-au lucrat prea mult? Am inteles ca pe 16s vin mici inbunatatiri pt camera.
Sunt multumit de el si deocamdata nu vreau un custom rom. Am cerut pe xda sa deschida un forum pt le2 , ceea ce s-a si intamplat. Acum mai trebuie doar ca posesorii sa-l populeze si dezvoltatorii sa porteze diferite rom-uri.
Cred ca m-ar tenta un CM :)
Un weekend Placut!!!

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Review-urile slabe despre camera m-au facut sa dau in spate, altfel as fi luat un Le2.

#51
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 14.11.2005
@Blue Thought ti-a venit noul terminal? Ce impresii ne mai poti impartasi?
Nu si-a mai luat nimeni acest model?

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am reusit fara sa imi dau seama sa fisurez aproape in diagonala, sticla de la camera care e iesita bine afara si e neprotejata , bine ca nu e chiar in mijloc ci mai lateral si camera nu pare ca ajuge acolo.
Mi-am comandat inlocuitor cu ceva protectie de la chinezi,

#53
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
Știe cineva de unde se poate descărca firmware developer pt?

#54
BlueThought

BlueThought

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 05.09.2007
cosmote, ti-a venit sticluta? de unde e comandata?

Eu intre timp am facut praf ecranul la 2letv -uri Posted Image)

Fain telefon, functional n-am ce sa-i reprosez, da' nu pentru ghinionisti.

M-am mai uitat la alte modele dar ca raport pret/performanta nu am gasit cu alt model sa-l inlocuiesc.

Ecranul e superb (inclusiv in soare!!), firmare (grossoshop) e foarte ok, la minusuri doar ca ecranul ala superb papa rapid bateria, dar macar e cu incarcare rapida, prinz 15-30min de priza pe undeva si mai castigi cateva ore bune.

Vreau sa-mi comand ecran(e) la schimb, ma bate insa gandul si la un LeTV 3 insa aici oscilez, mi-as lua un P9 (nu lite) daca scate sub 1500RON (a fost 1700 de BF) cu toate ca nu imi place faptul ca butoanele maninca din ecran - se pare ca la toate Huawei -urile e asa.

Foarte multumit de telefon, doar ca e cam sensibil, de fapt cred ca toate astea cu diagonale mari sunt asa.

Prima data nu avea deloc protectie si a cazut in colt, pe ciment,  a doua oara avea protectie, care a rezistat binisor, l-am scapat inclusiv de la 2m pe asfalt, insa cand s-a spart, la faza aia nu rezista nici un telefon, indiferent de protectie Posted Image)

Edited by BlueThought, 23 November 2016 - 14:41.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate