Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...
 

LETV LE2

- - - - -
  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#199
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Mi-a venit smartphonul. La prima impresie este foarte ok. Camera principala este cam medie la calitatea pozelor dar in rest este chiar foarte ok. Vorbesc aici de Le2 x526. O sa-i fac un review mai extins cand o sa am mai mult timp la dispozitie.

Edited by -koss-, 29 August 2018 - 11:11.


#200
-koss-

-koss-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,329
  • Înscris: 29.11.2017
Pentru cine e interesat de calitatea foto/video puteti vedea calitatea foto video in special video 4K aici:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zVbk8VJ-ZT0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Dupa parerea mea calitatea camerei principale la poze este medie spre buna. Daca ar fi sa-i dau nota i-as da nota 8 din 10. Din pacate algoritmul de imagine nu face treaba buna. Snapdragon 652 nu are algoritm bun pentru fotografii.
Algoritmul de imagine isi bate joc practic de senzorul camerei principale care este un Omnivision OV16880 PureCel Plus-S, ce-i drept cu pixelul de 1 micron. Modulul optic si autofocusul este de la sunny para-se cu 5 lentile. Nu are niciun fel de stabilizare a imaginii nici macar electronica deci nu are nici EIS nici OIS.

La filmarea 4K i-as da nota 6 din 10. Filmarea 4K este plina de artefacte, zgomot de imagine si implicit mult denoise. Filmarea 4K este departe de calitatea 4K. Artefacte multe, artefacte care raman pe imagine, Filmeaza in AVC la 40 Mbps dar degeaba ca sunt artefacte si macroblocuri cu duiumul pe filmare.
Un plus la 4K ar fi sunetul. Are microfoane foarte bune. Nota 9/10 pentru microfoane.

Camera selfie de 8 MP are sensor Omnivision OV8865, modul optic sunny cu focus fix. Calitatea fotografiilor facute cu ea este de nota 9 din 10, my opinion.

Edited by -koss-, 29 August 2018 - 19:45.


#201
bm8737

bm8737

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 25.09.2013
Buna ziua , functioneaza 3 G pe ambele cartele la modelul x 527 ?

#202
bm8737

bm8737

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 25.09.2013
Buna ziua , la modelul x527  functioneaza  4G si 3G simultan ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate