Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Rotar Park Residence, Bd.Iuliu Maniu, Nr.244 E

- - - - -
  • Please log in to reply
824 replies to this topic

#613
floio

floio

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.04.2016
Tu am înțeles unde ai cartea de muncă. Aștept linkuri și de la ceilalți postaci (ca mine), să știm cu cine stăm de vorbă :)

Mda, glumiță de cabană din partea unui binevoitor, care mi-a adăugat mesajul din paranteză. Eu mă retrag din discuție, că nu știam că ne-am coborât la nivelul ăsta.

Edited by floio, 05 April 2017 - 23:12.


#614
george740

george740

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 01.08.2014
Daca si la asta care este in sectorul 6 si langa metrou Pacii, se spune ca este o mizerie, care vorba aia este in oras nu mai este in chiajna, nici nu mai am ce sa zic...Militari Residence e o mizerie, Tineretului Residence si ala e o mizerie,  Royal si ala e o mizerie, acum chiar si rotar park e o mizerie..Mutati-va fratilor in blocurile ceausiste si stati cu mirosul de ghena pe scari si cu gandacii in bucatarie...Am vazut pe un alt forum ca sunt pareri contra si despre rezidentialul de la Lujerului, care ala este intr-o zona si mai buna..Eu unul sunt satul de blocurile comuniste, tocmai de aceea am plecat de acolo, din cauza mirosului de la ghena si gandacilor care veneau de la ghena de gunoi...

#615
Shpitz

Shpitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.07.2008
Vorba unui nepotel de-al meu: individiosi.
Stau cu apartamentele nevandute in "maretele lor ansambluri" si baga strambe acolo unde lumea a vazut ca merita sa faca un pas.
Plus ca, din ce observ, exista la astia de denigreaza Rotar tendinta de a pacali clientul punandu-i in fata suprafata construita, nu utila si-l incalta la scor de nu se vede. Posted Image

#616
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 george740, on 06 aprilie 2017 - 11:00, said:

Eu unul sunt satul de blocurile comuniste, tocmai de aceea am plecat de acolo, din cauza mirosului de la ghena si gandacilor care veneau de la ghena de gunoi...
Stai linistit.
Un bloc nou nu are gandaci si miros de ghena pentru ca e nou, dar in timp se instaleaza - all inclusive
Vezi blocurile "noi" construite in anii trecuti.

#617
sikmar

sikmar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.04.2017
Urmaresc de ceva vreme discutiile de pe forum, am fost si la biroul de vanzari al celor de la Rotar, iar in urma cu aproape o saptamana am facut rezervarea unui apartament din faza 3. Vad ca sunt pareri pro si contra (uneori exagerate de ambele parti), si adevarul cred ca e undeva pe la jumate. Caut de ceva vreme un apartament care sa intruneasca anumite conditii, insa aici am gasit ceea ce e cel mai aproape de ce vreau. Am fost si prin sud, am vazut si apartamentele de la Politehnica si de pe la M. Bravu sau Tineretului. Ansamblul nu e nici varful de lance al constructiilor, insa nici nu cade pe tine la o adiere de vant. Ca reper, un inginer constructor (eu nu am nicio treaba cu domeniul) mi-a spus ca dpdv al rezistentei la un cutremur, daca unui bloc din anii '80 din Crangasi i-ar da 3, pe o scara de la 1 la 5, constructiei de aici i-ar da 3,9-4.

Eu cautam ceva pana in 70 000 (in care sa-mi permit si loc de parcare), 2 camere, decomandat, compartimentare practica si suprafete locuibile, bloc nou, etaj intermediar (eventual in partea inferioara), aproape de metrou, constructie ok, cu predare la cheie, intr-o zona care sa respecte in buna masura normele de siguranta (acces pompieri/salvare), iar iarna (sau la o ploaie mai sanatoasa) sa nu raman izolat din cauza cailor de acces, constructie legata la canalizarea orasului. Ceva care sa indeplineasca conditiile de mai sus in proportii decente si in limita de pret spusa, nu am gasit decat aici.

Comparativ cu faza 2, vad ca preturile au crescut cam cu 3-4 mii de euro, insa tot nu se apropie de 21 Residence, la momentul de fata fiind cam 10 mii diferenta pentru apartamentele din aceeasi gama (si normal, daca ne gandim ca ansamblul e ceva mai spre buricul targului). Prin zona Tineretului/aproape de centru am vazut ca apartamente similare se ridica pe la 80 mii +, iar daca vrei si loc de parcare, scotocesti mai mult in buzunar. Prin zona de sud sunt constructii la calitate asemanatoare si la pret mult mai mic (50-55 mii), insa fie sunt pe la dracu'n praznic, fie sunt in zone unde s-a construit haotic si nu sunt locuri de parcare, sau cele 5 minute de metrou sunt cu masina pe drum liber, fie o masina ceva mai mare nu are loc sa intre printre blocuri, fie bransarea la canalizare nu e facuta corespunzator, fie e marea teapa cu "drum privat" unde primaria nu intra sa deszapezeasca sau iti iei barca cand ploua. De Militari Residence nu are rost sa mai comentez fiindca mi se pare ca acolo s-a rasturnat caruta cu tepe.

Si Rotar are cateva minusuri la o prima vedere: accesul e catre I. Maniu si traficul la suprafata e o mare problema, e mai catre iesire din oras (V) si usor departat de anumite zone, finisajele nu sunt cele mai profi, baia nu are geam, suprafetele un picut mai micute fata de ce as fi vrut.

Totusi, la banii astia trebuie sa fie anumite compromisuri. Pana la urma complexul tinteste oamenii care cumpara prin Prima Casa, dar isi permit o rata/un avans mai mare, insa nu atat cat sa-si ia undeva mai central/conditii lux. E normal sa fie probleme, dar cat timp se rezolva si e bunavointa, lucrurile nu ar trebui sa stea asa de apocaliptic precum prezinta unii pe aici.

Sunt curios de anumite aspecte:

- se respecta de regula termenul de finalizare?
- cat dureaza intre finalizarea constructiei si faza de finisaje (predare la cheie) ?
- ati intampinat probleme mai grave ? daca da, s-au rezolvat ?
- cum se misca in ceea ce priveste procedurile/dosarele cu Prima Casa ?
- pentru cei care s-au mutat deja, cam care sunt costurile lunare ?
- aveti hinturi/ponturi pentru solutionarea/urgentarea unor situatii pe care le-ati intalnit?

Multumesc!

Edited by sikmar, 06 April 2017 - 21:50.


#618
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015

 sikmar, on 06 aprilie 2017 - 21:49, said:

Ca reper, un inginer constructor (eu nu am nicio treaba cu domeniul) mi-a spus ca dpdv al rezistentei la un cutremur, daca unui bloc din anii '80 din Crangasi i-ar da 3, pe o scara de la 1 la 5, constructiei de aici i-ar da 3,9-4.

Ce nota trebuie sa aibe blocul pe scara sa nu pice inca 100 ani la cutremurele de Vrancea? (Eu banuiesc ca si cu 3 din 5 tot o sa mai vedem blocurile din Crangasi in picioare inca 100 ani)

scara era liniara, exponentiala sau rotunda ?

Ai dreptate prin tot ce zici, fiind un post echilibrat nici pro nici contra. Personal as plati daca as putea face rost de 10 mii in plus sa nu dau de traficul de Iuliu Maniu si sa am o calitate a finisajelor ceva mai buna.

Edited by sovu, 07 April 2017 - 11:45.


#619
minDark

minDark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.01.2007
Eu rectific o greseala facuta: usile sunt PINUM. M-am uitat atent la ele si nu-s Bella Casa sau Ideacasa cum zicea cineva de la Magnum. Sunt  Pinum, seria INNOVA si SMART.

#620
sikmar

sikmar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.04.2017

 sovu, on 07 aprilie 2017 - 11:44, said:

Ce nota trebuie sa aibe blocul pe scara sa nu pice inca 100 ani la cutremurele de Vrancea? (Eu banuiesc ca si cu 3 din 5 tot o sa mai vedem blocurile din Crangasi in picioare inca 100 ani)

scara era liniara, exponentiala sau rotunda ?

Ai dreptate prin tot ce zici, fiind un post echilibrat nici pro nici contra. Personal as plati daca as putea face rost de 10 mii in plus sa nu dau de traficul de Iuliu Maniu si sa am o calitate a finisajelor ceva mai buna.

Scara era liniara...daca era exponentiala, intre 3 si 4 aveam o diferenta uriasa. Nu sunt un expert in constructii, insa ma gandesc ca 100 de ani pentru o cladire de apartamente fara reparatii si consolidari e destul de mult. Un 3 ar reprezenta rezistenta la un cutremur de 7 grade in urmatorii 30 de ani, iar un 4 ar fi rezistenta la 2 cutremure de peste 7 in urmatorii 50-70 de ani. Poate daca avem aici pe cineva priceput in domeniu, ne-ar lamuri mai bine cum sta treaba cu rezistenta in timp si la cutremure.

Si eu as plati 10 mii in plus daca ar merita diferenta de trafic si/sau finisaje. Finisajele cam peste tot sunt din aceeasi clasa cu mici diferente (vorbind de apartamentele cu acelasi tip de cumparator tinta), iar traficul in Bucuresti la orele de varf e cam la fel peste tot.

Ai luat/planuiesti sa iei un apartament aici?

Edited by sikmar, 07 April 2017 - 21:16.


#621
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016
Grupurile sanitare mi le-am ales eu si usile la fel. Desigur pentru asta am platit diferenta. nu te obliga sa pui ce au ei in showroom.

 minDark, on 05 aprilie 2017 - 10:41, said:

La grupurile sanitare si usi sunt 100% deacord cu Frankie, sunt jalnice. Usile sunt Bella Casa, celulare, din carton presat, cele extrabuget sunt tot carton dar cu toc reglabil. Pentru parchet si gresie ai de unde alege, la extrabuget au lucruri frumoase dar la 1200E/mp ceva e gresit...  Astea sunt apartamente pentru oameni care au facut bani prin diferite conjuncturi (nu-s bani munciti pe bune), care nu cunosc valoarea lucrurilor si au o experienta de viata ce tinde catre 0. Sunt genul de oameni care-si cumpara case si masini de pe internet, platesc in avans si discuta pe e-mail. Dar nu-i bai, asta inseamna societate moderna: lipsa educatiei, snobism si ipocrizie.

 minDark, on 05 aprilie 2017 - 10:41, said:

La grupurile sanitare si usi sunt 100% deacord cu Frankie, sunt jalnice. Usile sunt Bella Casa, celulare, din carton presat, cele extrabuget sunt tot carton dar cu toc reglabil. Pentru parchet si gresie ai de unde alege, la extrabuget au lucruri frumoase dar la 1200E/mp ceva e gresit...  Astea sunt apartamente pentru oameni care au facut bani prin diferite conjuncturi (nu-s bani munciti pe bune), care nu cunosc valoarea lucrurilor si au o experienta de viata ce tinde catre 0. Sunt genul de oameni care-si cumpara case si masini de pe internet, platesc in avans si discuta pe e-mail. Dar nu-i bai, asta inseamna societate moderna: lipsa educatiei, snobism si ipocrizie.
:)))) Dar ce te doare pe tine ce facem noi cu banii nostri?? Mai sunteti multi atotstiutori si plini de sfaturi si intentii bune ?? Ia zi-ne tu unde ai apartament sau unde vrei tu sa-ti cumperi, ca sa vedem si noi despre ce ne vorbesti, sa nu murim noi prosti.

Edited by alindascalu, 07 April 2017 - 21:51.


#622
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015

 sikmar, on 07 aprilie 2017 - 21:15, said:

Scara era liniara...daca era exponentiala, intre 3 si 4 aveam o diferenta uriasa. Nu sunt un expert in constructii, insa ma gandesc ca 100 de ani pentru o cladire de apartamente fara reparatii si consolidari e destul de mult. Un 3 ar reprezenta rezistenta la un cutremur de 7 grade in urmatorii 30 de ani, iar un 4 ar fi rezistenta la 2 cutremure de peste 7 in urmatorii 50-70 de ani. Poate daca avem aici pe cineva priceput in domeniu, ne-ar lamuri mai bine cum sta treaba cu rezistenta in timp si la cutremure.

Si eu as plati 10 mii in plus daca ar merita diferenta de trafic si/sau finisaje. Finisajele cam peste tot sunt din aceeasi clasa cu mici diferente (vorbind de apartamentele cu acelasi tip de cumparator tinta), iar traficul in Bucuresti la orele de varf e cam la fel peste tot.

Ai luat/planuiesti sa iei un apartament aici?

O clădire menținută și exploatata corect, reparata, reconsolidata dacă exista fisuri după cutremur în teorie poate rezista pana când suferă daune majore, dacă...
Cum clădirile din 80" sunt făcute în teorie peste maximul posibil de Vrancea nu ar trebui sa cada nici după 100 cutremure de 7. Poate sa se avarieze major la primul de 8, dacă va exista.

Iar 8 fata de 7 e pe scara logaritmica... Scara rotunda cum o fi....

#623
Niki_B

Niki_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 13.06.2015
Întrebare pentru cei ce blamează traficul de pe Maniu, nespecificand intervalele orare la care se refera: unde locuiți acum, cum este traficul? Sunteți mulțumiți?
Despre Iuliu Maniu, vorbiți din auzite, sau circulați în mod frecvent pe aceasta artera?

Mulțumesc!

#624
sikmar

sikmar

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.04.2017

 garofita111, on 05 aprilie 2017 - 17:28, said:

Salutare tuturor! Am si eu o intrebare: pe site rotar park scrie ca rezervarile pentru faza 3 vor incepe cu data de 6.04.2017. Cum se face ca astazi (05.04.2017) agentul lor de vanzari a comunicat ca sunt deja rezervate peste 100 din cele 300 de apartamente disponibile? E posibil asa ceva? Chiar e cererea asa de mare? Multumesc.

 Craig1393, on 05 aprilie 2017 - 18:09, said:

Asa este. Eu am primit mail pe 3 aprilie cu privire la lansarea fazei 3. Ieri am achitat rezervarea iar azi ante-contractul. Am vrut sa iau in scara B un apartament E3 dar erau luate deja pana la et 7.

Eu am fost initial la ei pe la jumatatea lunii martie, am facut o lista cu optiunile de apartamente care-mi convin si apoi pe 30 au dat drumul la rezervari, data la care am stabilit exact tipul la care m-am decis. Confirmarea rezervarii am primit-o pe 2 aprilie si in termen de 24 de ore am achitat rezervarea (1 000 euro). Cred ca mare parte din apartamentele pentru care era cerere mare s-au dat in ziua de 30 martie. S-a mers probabil pe ideea de a oferi prioritate celor care au mers la biroul lor si au discutat fata in fata, celor care erau deja hotarati si au stabilit ce vor.

Cei care au discutat doar telefonic sau prin mail (grad de siguranta mai mic), au primit mailul de start probabil dupa ce s-au terminat rezervarile celor din primul caz. Din ce am auzit, cam asa se procedeaza peste tot unde e o cerere mare si nu e ceva iesit din comun.

#625
minDark

minDark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.01.2007

 alindascalu, on 07 aprilie 2017 - 21:34, said:

Grupurile sanitare mi le-am ales eu si usile la fel. Desigur pentru asta am platit diferenta. nu te obliga sa pui ce au ei in showroom.



Posted Image))) Dar ce te doare pe tine ce facem noi cu banii nostri?? Mai sunteti multi atotstiutori si plini de sfaturi si intentii bune ?? Ia zi-ne tu unde ai apartament sau unde vrei tu sa-ti cumperi, ca sa vedem si noi despre ce ne vorbesti, sa nu murim noi prosti.


De murit poti sa mori ca desteptul, nu te oblig eu sa mori ca prostu'.
Referitor la apartament, fara voia mea sunt vecin cu tine deci nu vorbesc din auzite :D

#626
alindascalu

alindascalu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.02.2016

 minDark, on 05 aprilie 2017 - 10:41, said:

La grupurile sanitare si usi sunt 100% deacord cu Frankie, sunt jalnice. Usile sunt Bella Casa, celulare, din carton presat, cele extrabuget sunt tot carton dar cu toc reglabil. Pentru parchet si gresie ai de unde alege, la extrabuget au lucruri frumoase dar la 1200E/mp ceva e gresit...  Astea sunt apartamente pentru oameni care au facut bani prin diferite conjuncturi (nu-s bani munciti pe bune), care nu cunosc valoarea lucrurilor si au o experienta de viata ce tinde catre 0. Sunt genul de oameni care-si cumpara case si masini de pe internet, platesc in avans si discuta pe e-mail. Dar nu-i bai, asta inseamna societate moderna: lipsa educatiei, snobism si ipocrizie.
Mda, pai si daca esti vecin cu mine, aici te descrii?


#627
minDark

minDark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.01.2007
Se pare ca tre' sa-ti explic teoria chibritului: Daca ai o clasa de 20 de elevi si spui despre ea ca este o clasa de olimpici, inseamna ca cel putin 11 dintre elevi au fost la olimpiada. Nu inseamna neaparat ca toti cei 20 sunt olimpici, sunt si uscaturi. Capisce?

#628
Shpitz

Shpitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.07.2008

 sikmar, on 06 aprilie 2017 - 21:49, said:

Urmaresc de ceva vreme discutiile de pe forum, am fost si la biroul de vanzari al celor de la Rotar, iar in urma cu aproape o saptamana am facut rezervarea unui apartament din faza 3. Vad ca sunt pareri pro si contra (uneori exagerate de ambele parti), si adevarul cred ca e undeva pe la jumate. Caut de ceva vreme un apartament care sa intruneasca anumite conditii, insa aici am gasit ceea ce e cel mai aproape de ce vreau. Am fost si prin sud, am vazut si apartamentele de la Politehnica si de pe la M. Bravu sau Tineretului. Ansamblul nu e nici varful de lance al constructiilor, insa nici nu cade pe tine la o adiere de vant. Ca reper, un inginer constructor (eu nu am nicio treaba cu domeniul) mi-a spus ca dpdv al rezistentei la un cutremur, daca unui bloc din anii '80 din Crangasi i-ar da 3, pe o scara de la 1 la 5, constructiei de aici i-ar da 3,9-4.

Eu cautam ceva pana in 70 000 (in care sa-mi permit si loc de parcare), 2 camere, decomandat, compartimentare practica si suprafete locuibile, bloc nou, etaj intermediar (eventual in partea inferioara), aproape de metrou, constructie ok, cu predare la cheie, intr-o zona care sa respecte in buna masura normele de siguranta (acces pompieri/salvare), iar iarna (sau la o ploaie mai sanatoasa) sa nu raman izolat din cauza cailor de acces, constructie legata la canalizarea orasului. Ceva care sa indeplineasca conditiile de mai sus in proportii decente si in limita de pret spusa, nu am gasit decat aici.

Comparativ cu faza 2, vad ca preturile au crescut cam cu 3-4 mii de euro, insa tot nu se apropie de 21 Residence, la momentul de fata fiind cam 10 mii diferenta pentru apartamentele din aceeasi gama (si normal, daca ne gandim ca ansamblul e ceva mai spre buricul targului). Prin zona Tineretului/aproape de centru am vazut ca apartamente similare se ridica pe la 80 mii +, iar daca vrei si loc de parcare, scotocesti mai mult in buzunar. Prin zona de sud sunt constructii la calitate asemanatoare si la pret mult mai mic (50-55 mii), insa fie sunt pe la dracu'n praznic, fie sunt in zone unde s-a construit haotic si nu sunt locuri de parcare, sau cele 5 minute de metrou sunt cu masina pe drum liber, fie o masina ceva mai mare nu are loc sa intre printre blocuri, fie bransarea la canalizare nu e facuta corespunzator, fie e marea teapa cu "drum privat" unde primaria nu intra sa deszapezeasca sau iti iei barca cand ploua. De Militari Residence nu are rost sa mai comentez fiindca mi se pare ca acolo s-a rasturnat caruta cu tepe.

Si Rotar are cateva minusuri la o prima vedere: accesul e catre I. Maniu si traficul la suprafata e o mare problema, e mai catre iesire din oras (V) si usor departat de anumite zone, finisajele nu sunt cele mai profi, baia nu are geam, suprafetele un picut mai micute fata de ce as fi vrut.

Totusi, la banii astia trebuie sa fie anumite compromisuri. Pana la urma complexul tinteste oamenii care cumpara prin Prima Casa, dar isi permit o rata/un avans mai mare, insa nu atat cat sa-si ia undeva mai central/conditii lux. E normal sa fie probleme, dar cat timp se rezolva si e bunavointa, lucrurile nu ar trebui sa stea asa de apocaliptic precum prezinta unii pe aici.

Sunt curios de anumite aspecte:

- se respecta de regula termenul de finalizare?
- cat dureaza intre finalizarea constructiei si faza de finisaje (predare la cheie) ?
- ati intampinat probleme mai grave ? daca da, s-au rezolvat ?
- cum se misca in ceea ce priveste procedurile/dosarele cu Prima Casa ?
- pentru cei care s-au mutat deja, cam care sunt costurile lunare ?
- aveti hinturi/ponturi pentru solutionarea/urgentarea unor situatii pe care le-ati intalnit?

Multumesc!

O sa iti spun ce stiu eu, pastrez aceeasi ordine ca la intrebari:
- termenul de finalizare se respecta;
- se lucreaza in paralel, acolo unde este posibil, pana e gata totul pentru a se castiga timp, nu se duce un lucru pana la capat si abia apoi se starteaza altul;
- in ce sens probleme mai grave? Ti-as putea spune ca niste tarani de la parter au aruncat prosoape, tampoane, pampersi in WC si s-a infundat canalizarea la demisol. E coloana separara pt P si D. Bineinteles ca la demisol au inotat rahatii prin casa. Desi n-a fost vina dezvoltatorului, s-a implicat, a adus si platit firma de desfundare, curatare, etc. fara sa puna nimic in carca proprietarilor si totul in timp scurt, era duminica seara. (aici le dau un +)
- daca vrei finantare prin Prima Casa, nu iti recomand sa iei consultanta de la ei. Stau foarte, foarte prost la asta. Au niste oameni care nu stiu cu ce se mananca si mai mult te incurca. Te poti ocupa personal, iti garantez ca o sa fie mai bine. In rest, la Prima Casa au conditia de a adauga la cursul BNR 0,1 RON/EUR daca alegi sa faci antecontractul in RON.
- pentru costuri lunare vezi ca s-au mai zis in niste postari anterioare sumele;
- din pacate la partea de comunicare sunt varza. Te cam rogi de ei sa iti raspunda la un e-mail sau un telefon. Nu exista posibilitate de urgentare, oamenii sunt lejeri. Se lucreaza aproape foarte bine pe santier si aproape foarte prost in relatia cu viitorii potentiali clienti dupa semnarea rezervarii si antecontractului.

P.S.: E posibil sa am date eronate la unele puncte, dar daca are altcineva alte info, cu mare drag le astept si eu.

#629
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Tarani sunt peste tot da uite ca numai la unii da rahatu pe rascoale, voi, Popesti, MR.
Daca acu, cand nici n-ati terminat de vandut e asa, da mai incolo?
Da na, teava subtire e mai ietina. iese un profit mai bun.
Ca sa vada lumea ce inseamna: http://stirileprotv....ua-in-oras.html

Edited by denisen, 15 April 2017 - 03:34.


#630
Shpitz

Shpitz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.07.2008

 denisen, on 15 aprilie 2017 - 03:33, said:

Tarani sunt peste tot da uite ca numai la unii da rahatu pe rascoale, voi, Popesti, MR.
Daca acu, cand nici n-ati terminat de vandut e asa, da mai incolo?
Da na, teava subtire e mai ietina. iese un profit mai bun.
Ca sa vada lumea ce inseamna: http://stirileprotv....ua-in-oras.html

Bah, nush ce-ai inteles tu, dar esti pe langa subiect. Ce mama masii are teava cu ce zic eu?!?
Sau Popestiul care avea fose. Sa-nteleg ca si tu faci parte din acea categorie de tarani si ti se pare normal?
Incurci merele cu perele si zici ca-s struguri.

Attached Files


Edited by Shpitz, 15 April 2017 - 07:14.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate