Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...

Contact pe piele cu sangele altei...
 metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10

Cod cursor website
 Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI

Masina de spalat rufe Bosch
 

Netflix România

* * * * - 24 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
14314 răspunsuri în acest subiect

#11899
AlexFCSB4

AlexFCSB4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.460
  • Înscris: 02.06.2020

Vizualizare mesajARG1985, pe 17 iulie 2022 - 08:39, a scris:

Downton Abbey ajunge la HBO MAX

Da, pe 25 Iulie.

#11900
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.173
  • Înscris: 16.10.2018
O întrebare retardă: există posibilitatea să văd dale cu toată lista de filme gen disney+ pe TV Horizon? Adică nu doar top, apărute azi, etc. vreu să le pot vizualiza pe TOATE iar de acolo să-mi aleg...

#11901
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.398
  • Înscris: 11.08.2019
Nu. Dar dacă vrei să vezi tot catalogul pe PC, o poți face aici și apoi să le adaugi in lista ta. https://www.justwatc...urnizor/netflix

#11902
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.173
  • Înscris: 16.10.2018
Mulțumesc frumos! Pe TV era mai simplu...

#11903
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.984
  • Înscris: 06.01.2006
Salutate la toata lumea. Am citit ca Netflix ar limita folosirea la o singura adresa. As vrea sa fac abonament si sa il folosesc si la bloc si la casa deci la doua adrese. Se poate? Sau trebuie doua abonamente?

#11904
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.866
  • Înscris: 01.11.2005
netflix e limitat la numar de utilizatori, nu de adresa.

#11905
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 23.074
  • Înscris: 20.06.2009
Netflix vrea multe, da' rămîne cu vrutu'! Fă-ți liniștit abonamentul, nu verifică nici naiba adresele!

#11906
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.150
  • Înscris: 11.12.2007
Fă-ți un singur abonament. Netflix a vrut de mai multe ori să limiteze utilizarea abonamentului, dar a dat mereu înapoi. Concurența a acerbă.

#11907
gabrieliban

gabrieliban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 139
  • Înscris: 25.04.2010
https://m.adevarul.r...8d63/index.html

Tocmai au introdus taxa ptr partajarea contului cu alți utilizatori, momentan doar în America Latină. Sigur o vor extinde, global, în curând. Oare ce va urma pay per view?😂

Editat de gabrieliban, 19 iulie 2022 - 10:44.


#11908
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.866
  • Înscris: 01.11.2005
IPTV_urile vin din urma la greu....si-o vor lua in freza grav daca vor face asta.

#11909
ramurel

ramurel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.960
  • Înscris: 12.07.2008

Vizualizare mesajgabrieliban, pe 19 iulie 2022 - 10:38, a scris:

https://m.adevarul.r...8d63/index.html

Tocmai au introdus taxa ptr partajarea contului cu alți utilizatori, momentan doar în America Latină. Sigur o vor extinde, global, în curând. Oare ce va urma pay per view?😂

Nu prea îmi dau seama cum pot vedea dacă partajez contul cu cineva? După IP? Dar dacă, să zicem, sunt șofer pe TIR și am Netflix pe telefon sau tabletă, plimb contul prin zeci de IP -uri săptămânal, cum vor face?

#11910
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.866
  • Înscris: 01.11.2005

Vizualizare mesajramurel, pe 19 iulie 2022 - 13:53, a scris:

Nu prea îmi dau seama cum pot vedea dacă partajez contul cu cineva? După IP? Dar dacă, să zicem, sunt șofer pe TIR și am Netflix pe telefon sau tabletă, plimb contul prin zeci de IP -uri săptămânal, cum vor face?
Stai linistit ca nu se sesizeaza nici dracu... La cati utilizatori au, posibil peste un miliard (pozibil zic) nu sta nici pulea sa verifice pe Gica Tiristul daca fenteaza sistemul.
DOAR, DOAR daca da unul pe gornita la ei, si ei te pun pe hold, legal sunt acoperiti ca nu-i poti da in judecata pentru daune morale...si ca sa nu se creeze un precedent. D-aia au pus conditia aia.
De ce crezi ca exista Termeni si Conditii mai mare decat Biblia ? Fix pentru a acoperi orice ar veni din partea clientului.

Editat de tehnics, 19 iulie 2022 - 13:56.


#11911
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.398
  • Înscris: 11.08.2019

Vizualizare mesajramurel, pe 19 iulie 2022 - 13:53, a scris:

Nu prea îmi dau seama cum pot vedea dacă partajez contul cu cineva? După IP? Dar dacă, să zicem, sunt șofer pe TIR și am Netflix pe telefon sau tabletă, plimb contul prin zeci de IP -uri săptămânal, cum vor face?

Telefoanele evident că se pot mișca oriunde in lume (multiple IP-uri), dar televizoarele nu sunt dispozitive mobile, așa că le pot bloca. Ei văd că e un TV in bucurești și altul in brașov și după 2 saptamani pe cel din brasov, care pare a fi „a doua casă” îl vor bloca dacă nu plătești în plus. E o combinație de dispozitiv (toate au un ID unic) + IPuri/geolocalizare.

Oare câți prieteni ar fi de acord să îți dea cotă parte și să se uite doar pe telefon, în loc de ecranul televizorului? De acum vor trebuie să îți dea partea lor de abonament și să plăteacă și în plus ca să se poată uita pe TV, console...

Editat de -TINO-, 19 iulie 2022 - 14:15.


#11912
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.866
  • Înscris: 01.11.2005

Vizualizare mesaj-TINO-, pe 19 iulie 2022 - 14:14, a scris:

Telefoanele evident că se pot mișca oriunde in lume (multiple IP-uri), dar televizoarele nu sunt dispozitive mobile, așa că le pot bloca. Ei văd că e un TV in bucurești și altul in brașov și după 2 saptamani pe cel din brasov, care pare a fi „a doua casă” îl vor bloca dacă nu plătești în plus. E o combinație de dispozitiv (toate au un ID unic) + IPuri/geolocalizare.
pai si eu ce fac daca am apple tv si ma mut cu el de colo-colo ? ca pe ala (apple tv) il bagi in buzunar si pleci

#11913
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.398
  • Înscris: 11.08.2019
Depinde cum consideră ei dispozitivul respectiv, mobil sau nu. Că și eu am un Mi Stick pe care-l mai iau după mine.

#11914
_R_A_D_U

_R_A_D_U

    MembruAnonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.173
  • Înscris: 16.10.2018

Vizualizare mesajKroghy, pe 18 iulie 2022 - 16:06, a scris:

Salutate la toata lumea. Am citit ca Netflix ar limita folosirea la o singura adresa. As vrea sa fac abonament si sa il folosesc si la bloc si la casa deci la doua adrese. Se poate? Sau trebuie doua abonamente?
Noi suntem pe 5 adrese diferite.

#11915
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.443
  • Înscris: 06.11.2014
Usor, nu va speriati (inca), ca abia se testeaza in tarile din America Latina. Daca nu le iese treaba, renunta.

#11916
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 25.857
  • Înscris: 07.07.2009
Când pierde abonați Netflix încearcă tot felul de șmecherii. Păi așa vor pierde și mai mulți.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 2

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate