Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Digi Energy - Noul furnizor de curent electric din România.

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
5605 replies to this topic

#73
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

 miki07, on 30 noiembrie 2015 - 00:00, said:

Se foloseste infrastructura existenta? Ca asta nu am inteles.
Normal. Doar n-o sa inceapa cineva sa traga cabluri prin tara acuma.
Diferanta de pret va fi ca in cazul oricarui produs existent pe piata. Depinde la ce pret cumperi produsul, si cat adaos iti pui.

Contoare cu transmisie de date wireless se instaleaza din 2016 din cate stiu eu, la inceput doar pentru persoane juridice.

#74
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Acuma va doare capul ca vine pe infrastructura veche... eon, enel, dracu, lacu... nu tot pe o infrastructura existenta au venit? Nu e ca si cum la enel vine prin fibra optica si la rds vine prin sarma de la uscatorul de rufe. Daca merge cel putin la fel de bine si e mai ieftin pa si pussy.
Aici la Iasi stai de mori la coada la eon daca ai o situatie nasoala sau vrei o schimbare de contract, 3 - 4 ore astepti la sediul lor. Asa la rds sunt o groaza de pop-uri. Nu ca nu imi plac astia de la eon... ii detest.

Edited by grinci, 30 November 2015 - 00:10.


#75
demafly

demafly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 07.08.2010
Sa vedem ce va fi...
Oricum, e ok ca va exista cat de cat concurenta si pe acest sector.

#76
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 catalinman, on 29 noiembrie 2015 - 22:06, said:

Iti dau PM cu preturile. Posted Image

De ce PM? De ce nu le faci publice pt toti? Si daca tot ai deschis acest subiect, de ce nu furnizezi toate informatiile? Ca pe site nu vad nimic, ca de obicei.

#77
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
RDS iti taie internetul de la adresa A daca nu-ti platesti abonanentul de la adresa B (ambele pe acelasi CNP), contracte total separate, iar voi credeti vrajelile cu nu va taiem curentul daca nu va platiti netul de la aceeasi adresa?

#78
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

 denis97denis, on 30 noiembrie 2015 - 00:08, said:

Sa vedem ce va fi...
Oricum, e ok ca va exista cat de cat concurenta si pe acest sector.
Este ok ca exista concurenta pe acest sector, insa o sa fie cu adevarat ok cand vom vedea factura mai mica. Pana atunci este un alt furnizor ca oricare altu

 don_dannielo, on 30 noiembrie 2015 - 00:11, said:

RDS iti taie internetul de la adresa A daca nu-ti platesti abonanentul de la adresa B (ambele pe acelasi CNP), contracte total separate, iar voi credeti vrajelile cu nu va taiem curentul daca nu va platiti netul de la aceeasi adresa?
:D aiurea

#79
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

 don_dannielo, on 30 noiembrie 2015 - 00:11, said:

RDS iti taie internetul de la adresa A daca nu-ti platesti abonanentul de la adresa B (ambele pe acelasi CNP), contracte total separate, iar voi credeti vrajelile cu nu va taiem curentul daca nu va platiti netul de la aceeasi adresa?

Orange iti taie numai telefonul nevestei?

#80
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Daca vor aparea si la noi contoarele inteligente din Italia atunci sa vezi probleme, ai contract pe putere de 6 Kw, nu poti sa tragi simultan cu mai mult de 6Kw ca sare siguranta, atunci sa vezi ca nu vei mai putea spala cu masina, folosi cuptorul electric, aerul conditionat si feonul in acelasi timp :D
Cu contoarele vechi tragi pana roseste sarma :lol:

#81
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

 denis97denis, on 30 noiembrie 2015 - 00:08, said:

Sa vedem ce va fi...
Oricum, e ok ca va exista cat de cat concurenta si pe acest sector.
Yep. De asta era nevoie. Nu prea conteaza cine se implica pe piata, important este sa fie concurenta.

 prisonbreak, on 30 noiembrie 2015 - 00:11, said:

De ce PM? De ce nu le faci publice pt toti? Si daca tot ai deschis acest subiect, de ce nu furnizezi toate informatiile? Ca pe site nu vad nimic, ca de obicei.
Fiindca sunt preturi diferite pentru situatii diferite; mi se pare normal sa primesti o oferta personalizata

 don_dannielo, on 30 noiembrie 2015 - 00:11, said:

RDS iti taie internetul de la adresa A daca nu-ti platesti abonanentul de la adresa B (ambele pe acelasi CNP), contracte total separate, iar voi credeti vrajelile cu nu va taiem curentul daca nu va platiti netul de la aceeasi adresa?
Sunt firme diferite, contracte diferite si conditii diferite; deci nu, nu-ti taie nimeni un serviciu daca nu l-ai platit pe celalalt.

#82
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 flavius18, on 30 noiembrie 2015 - 00:14, said:


:D aiurea
Foarte aiurea. Asta i-am zis si eu proastei care mi-a explicat la telefon de ce nu mi se poate activa netul platit la zi.

#83
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 don_dannielo, on 30 noiembrie 2015 - 00:11, said:

RDS iti taie internetul de la adresa A daca nu-ti platesti abonanentul de la adresa B (ambele pe acelasi CNP), contracte total separate, iar voi credeti vrajelile cu nu va taiem curentul daca nu va platiti netul de la aceeasi adresa?

Un proverb vechi spune sa nu-ti pui ouale in acelasi cos. Nu mi s-a parut niciodata o idee buna sa am un singur furnizor pt toate serviciile. Doar din comoditate nu as face asta.
Pretul ramane insa un factor determinant, asa ca astept detalii.

#84
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Abia s-a lansat, nu avem niciun client instalat dar stim sigur ca e prost, scump si vine cu o groaza de dezavantaje. Parca am mai vazut filmul asta...

Edited by grinci, 30 November 2015 - 00:18.


#85
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

 bogdan_popescu, on 30 noiembrie 2015 - 00:15, said:

Daca vor aparea si la noi contoarele inteligente din Italia atunci sa vezi probleme, ai contract pe putere de 6 Kw, nu poti sa tragi simultan cu mai mult de 6Kw ca sare siguranta, atunci sa vezi ca nu vei mai putea spala cu masina, folosi cuptorul electric, aerul conditionat si feonul in acelasi timp Posted Image
Cu contoarele vechi tragi pana roseste sarma Posted Image
Nu cred ca mai e cineva pe contor vechi. Eu peste tot am vazut contor de tip nou, cu intreruptor (siguranta) inclusa. Nu-ti da nimeni mai mult decat poate duce.
Plus ca in acest domeniu exista un termen numit "coeficient de simultaneitate".

Edited by luci_flash, 30 November 2015 - 00:20.


#86
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 luci_flash, on 30 noiembrie 2015 - 00:16, said:

Fiindca sunt preturi diferite pentru situatii diferite; mi se pare normal sa primesti o oferta personalizata

Really? :D Vorbesti de cateva milioane de oferte personalizate? Sau doar de cateva scenarii in care intra majoritatea consumatorilor?

 grinci, on 30 noiembrie 2015 - 00:17, said:

Abia s-a lansat, nu avem niciun client instalat dar stim sigur ca e prost, scump si vine cu o groaza de dezavantaje. Parca am mai vazut filmul asta...

Nu stie nimeni nimic. Asta e problema.

#87
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

 grinci, on 30 noiembrie 2015 - 00:17, said:

Abia s-a lansat, nu avem niciun client instalat dar stim sigur ca e prost, scump si vine cu o groaza de dezavantaje. Parca am mai vazut filmul asta...
E cel mai bun și cel mai ieftin ca orice serviciu RDS: Ești fericit acum? :D

#88
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

 prisonbreak, on 30 noiembrie 2015 - 00:20, said:


Really? Posted Image Vorbesti de cateva milioane de oferte personalizate? Sau doar de cateva scenarii in care intra majoritatea consumatorilor?



Nu stie nimeni nimic. Asta e problema.
Pai de la eon stiu ca au 15.000 de tipuri de abonamente, alte 30.000 de optiuni, iar tariful e compus din 45.000 de pozitii.
155 lei/mwh e o minciuna frumoasa - n-o sa fie niciodata atat de simplu.

#89
neur0

neur0

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,795
  • Înscris: 01.11.2011

 prisonbreak, on 30 noiembrie 2015 - 00:11, said:


De ce PM? De ce nu le faci publice pt toti? Si daca tot ai deschis acest subiect, de ce nu furnizezi toate informatiile? Ca pe site nu vad nimic, ca de obicei.
A pus cineva un PDF cu tarifele în urmă cu câteva pagini.

#90
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 luci_flash, on 30 noiembrie 2015 - 00:19, said:

Nu cred ca mai e cineva pe contor vechi. Eu peste tot am vazut contor de tip nou, cu intreruptor (siguranta) inclusa. Nu-ti da nimeni mai mult decat poate duce.
Plus ca in acest domeniu exista un termen numit "coeficient de simultaneitate".
Eu am la tara contor trifazat vechi, fara siguranta inclusa de la ei.
La contorul inteligent mai e o chestie inteligenta Posted Image Daca de exemplu nu platesti curentul la timp, dupa ultima zi se reduce automat puterea la cateva sute de wati, si daca folosesti becuri si alti consumatori ce nu consuma mult e ok, cand bagi un consumator mai mare instant sare siguranta Posted Image

mie la enel in fiecare luna imi iasa la calcule aproximativ 63 de bani pe kw, cu toate taxele din factura incluse.

Edited by bogdan_popescu, 30 November 2015 - 00:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate