Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Atestat consilier de siguranta

Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix
 Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 

Huawei G8

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
A fost lansat zilele astea Smartphonul G8, a fost anuntat in luna Iulie din acest an si e deja disponibil cel putin in Italia. Pentru alte informatii si specifice tehnice va trimit la urmatoarele pagini de internet;

http://www.gsmarena....wei_g8-7513.php

http://www.hdblog.it...uawei-g8_i2936/

#2
silver_eye

silver_eye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 15.03.2006
E disponibil la emag. Preturile sunt enorme la noi in tara fata de germania si anglia

#3
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015
Cel putin 100 de euro in plus fata de Italia, ce hoti.

#4
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Nu isi merita banii.

#5
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Wow, 2000 lei pt un telefon cu chipset folosit pe telefoanele mid-end care are probleme cu supra-incalzirea...S-au prostit Huawei la modelele scumpe...

#6
REAKKTOR

REAKKTOR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.03.2015
Am văzut acest telefon într un showroom. Mi a plăcut,  singurul minus ar fi ca, atunci când e la mai puțin de 100% luminozitatea, devine cam șters ecranul. În rest, îmi place . Va rog pe cei care aveți acest telefon sa mi spuneti și mie cum tine bateria, dacă sunetul pe difuzorul telefonului se aude clar și tare  și în general cum e telefonul. As vrea sa l cumpăr.  Rog moderatorii sa mă scuze dacă nu am postat unde trebuie dar nu am găsit acest model la huawei pe site. Mulțumesc.

#7
mitlaw2004

mitlaw2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.12.2013
L-am cumparat in promotie la 1450 lei, pret pe care l-aș plati si maine din nou, probabil maxim 1600 lei.
Calitatea constructiei este deosebită, senzorul de amprente este perfect, ecran gorilla glass 3, sunetul este foarte puternic, camera foto principala este foarte buna, bateria tine cel putin o zi, cred ca in orice scenariu, circa 2- 3 zile in utilizare obisnuita, nu am costatat incalzire a acestuia, dar nici nu am jucat jocuri pe el deocamdată, doar l-am supus la benchmark-uri.
Nu are configuratie de top, este doar decenta, nu sunt foarte sigur daca procesorul este Qualcomm 616, dar tind sa cred ca da, avand in vedere frecvența de 1,2 Ghz a 4 dintre procesoare (615 are 1.0 Gz la procesoarele "mici" in specificatii).
Daca te intereseaza un telefon mai puternic si nu ții in mod deosebit la aspect, eu zic ca nu merita pretul la care este acum pe piata ~1800 lei.
Daca vrei un telefon, cu sezor de amprenta, care sa arate foarte bine si sa aiba o cofiguratie decenta, eu zic ca merita, dar nu mai mult de 1600 lei, la pretul acesta nu stiu ce telefon l-ar putea invinge la toate capitolele.
Exista cateva reviewuri si pe net cu el.
Eu cred că Huawei nu a pus un procesor mai puternic pentru a nu iși concura Huawei P8 și Mate S.

Edited by mitlaw2004, 09 December 2015 - 21:32.


#8
zinzolin

zinzolin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.06.2010
Este dual sim full active? Merci.

#9
filodendron

filodendron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 12.09.2010
Puteti sa-mi spuneti ce durata de viata are bateria la utilizare medie?Vreau sa achizitionez un dual sim si modelul asta chiar arata interesant .L-am vazut la 1650 lei pe un site .Cred ca este peste ASUS ZENFON.Vreau sa stiu daca se incalzeste excesiv sau are unele probleme majore/Multumesc anticipat

#10
mits

mits

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2010

View Postfilodendron, on 12 ianuarie 2016 - 20:13, said:

Puteti sa-mi spuneti ce durata de viata are bateria la utilizare medie?Vreau sa achizitionez un dual sim si modelul asta chiar arata interesant .L-am vazut la 1650 lei pe un site .Cred ca este peste ASUS ZENFON.Vreau sa stiu daca se incalzeste excesiv sau are unele probleme majore/Multumesc anticipat
In orice scenariu de utilizare real, bateria tine mai mult de o zi, este un telefon superb si se misca foarte bine, l-am testat si pe jocuri - Asphalt 8 cu detalii maxime - fara lag, nu se incinge.
Aici - http://www.gsmarena....Phone=7513#show este un test de anduranta comparativ.
Eu il am de o luna jumatate si sunt foarte multumit de el, singura problema pe care o am este ca nu este varianta dual sim, este si motivul pentru care as dori sa il vand pentru unul dual sim.
l-am la vanzare, este ca nou, cu garantia ramasa si factura, culoare space grey (negru fata, argintiu spatele), impreuna cu Husa Nilkin Smart Flip neagra -  nu il vand sub 1500 cu husa inclus + transport.
Daca nu te deranjaza vesiunea single sim, putem discuta.
Pot spune ca un telefoane mai performant in aceeasi bani gasesti mai multe, dar un telefon care sa arate asa bine, cu aceleasi performante/dotari nu cred ca gasesti.
Am oscilat si eu inte Zenfone 2 (varanta superioara) si G8 si nu regret alegerea facuta.

Edited by mits, 13 January 2016 - 20:34.


#11
filodendron

filodendron

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 12.09.2010

View Postmits, on 13 ianuarie 2016 - 20:30, said:

In orice scenariu de utilizare real, bateria tine mai mult de o zi, este un telefon superb si se misca foarte bine, l-am testat si pe jocuri - Asphalt 8 cu detalii maxime - fara lag, nu se incinge.
Aici - http://www.gsmarena....Phone=7513#show este un test de anduranta comparativ.
Eu il am de o luna jumatate si sunt foarte multumit de el, singura problema pe care o am este ca nu este varianta dual sim, este si motivul pentru care as dori sa il vand pentru unul dual sim.
l-am la vanzare, este ca nou, cu garantia ramasa si factura, culoare space grey (negru fata, argintiu spatele), impreuna cu Husa Nilkin Smart Flip neagra -  nu il vand sub 1500 cu husa inclus + transport.
Daca nu te deranjaza vesiunea single sim, putem discuta.
Pot spune ca un telefoane mai performant in aceeasi bani gasesti mai multe, dar un telefon care sa arate asa bine, cu aceleasi performante/dotari nu cred ca gasesti.
Am oscilat si eu inte Zenfone 2 (varanta superioara) si G8 si nu regret alegerea facuta.
Sunt interesat de varianta dual sim deoarece folosesc orange si digi.Pentru un singur sim ma uitam dupa LG G4.-dar asta nu are banda de 2600 pt digi.Asa ca sunt interesat de un dual sim in gama de pret 1500-1900 lei .Multumesc oricum pentru informatii.

#12
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Am testat de cateva zile G8, este un telefon bun pentru banii lui, arata foarte bine, senzor de amprenta precis, ecran bun usor curbat pe margini ca la iphone 6/samsung edge dar destul de slab luminat, camera destul de slabuta, scoate poze miscate deseori cu culori reci (spre albastru),  softul destul de sacadat, lag pana si in aplicatia vreme stock.
Cu exceptia camerei si a softului (sper ca android 6/miui4.0 sa rezolve aceasta problema), eu zic ca e un telefon bun care isi merita banii.

#13
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
SI eu am avut  un G8 acum ceva vreme si l-am returnat tocmai din cauza lag-ului infernal care era prezent in cele mai simple chestii : cand scriai un mesaj putin mai rapid, cand deschideai un folder, etc. Se pare ca nici acum nu au rezolvat problema asta cu lag-ul. Momentan detin un Huawei Y6 si pot sa spun ca mult mai fluent fata de cum a fost G8-ul.

#14
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Si eu l-am schimbat cu un mate s, incomparabil ca performanta, fara lag, fara intarzieri (la g8 lanterna se aprindea la 1-2 secunde dupa ce apasam butonul).

#15
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
la semnal cum sta, in special pe 4G digi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate