Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Imaginile înfiorătoare ale invaziei migratoare și consecințele sale!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6153 replies to this topic

#2431
alinmihai1

alinmihai1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 13.10.2015

View Postvio69a, on 20 noiembrie 2015 - 21:50, said:

Gresesti.Daca ai cauta putin ai gasi chirurgi marocani, artisti marocani, profesori marocani, functionari la nivele inalte
De ce nu te documentezi putin ? Google.
Si daca astia au reusit,ceilalti de ce nu au reusit?inseamna ca problema e la ei nu la europeni.

#2432
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postalinmihai1, on 20 noiembrie 2015 - 21:51, said:

Si daca astia au reusit,ceilalti de ce nu au reusit?inseamna ca problema e la ei nu la europeni.
intrebare ce nu merita raspuns.....
mai sunt si muncitori si functionari pe lumea asta....dar nu dipsera, cauta cu google

#2433
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View Postalinmihai1, on 20 noiembrie 2015 - 21:50, said:

Da,esti un salbatic care nu a reusit sa isi educe copiii,sau ai impresia ca ei vor pune bombe din senin?


Sa stea acasa atunci,nu i-am chemat noi,nu suntem obligati sa le fim prieteni,ce inseamna asta?prietenie cu forta?cum vine asta?ma obliga statul sa iau un muslim pe saptamana la cina?

In U.K., sunt musulmani nascuti, crescuti si educati acolo, unii de profesie neurochirurgi(neurochirurgia este o profesie de elita) care insa sunt foarte receptivi si sensibili la mesajele radicalilor religiosi islamici si se radicalizeaza foarte repede, lucru confirmat in vara asta, de oficiali MI5.Asa stau lucrurile si in SUA.In cazul acestor indivizi nu conteaza nivelul lor de educatie ci ce simt ei.Iar acestia simt dragoste si atasament fata de islam si cultura orientala.Au in gena aceste caracteristici chiar daca aparent sunt oameni pasnici, binevoitori.

Edited by fredy2007, 20 November 2015 - 22:01.


#2434
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Merită de văzut acest video-clip. O să vedeţi o invazie ca a lăcustelor din Biblie.
Good Luck Europe!

http://www.jewsnews....this-proves-it/

Sau acesta:

http://www.jewsnews....nged-man-right/

Succesuri cu migratorii muslimi :)

#2435
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Posto_p_2005, on 20 noiembrie 2015 - 21:59, said:

Merită de văzut acest video-clip. O să vedeţi o invazie ca a lăcustelor din Biblie.
Good Luck Europe!

http://www.jewsnews....this-proves-it/


am mai vazut colaje si totusi, jews news nu mi se pare totusi cea mai nepartinitoare sursa de informatii cand e vorba de musulmani... nu stiu exact de ce.... :)

#2436
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010

View Postpierre_de_timp, on 20 noiembrie 2015 - 22:05, said:

am mai vazut colaje si totusi, jews news nu mi se pare totusi cea mai nepartinitoare sursa de informatii cand e vorba de musulmani... nu stiu exact de ce.... Posted Image
Ştii matale de ce! Arată-ne ceva nepartinitor. Cu muslimi migratori care nu taie capete.

#2437
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Am citit mai demult fara sa dau prea mare importanta la vremea aceea, ca popoarele semite au creierul mai altfel decat al altor popoare si anume o predispozitie catre religie. Cred ca era pe un site Discovery. Stie cineva despre asta?

#2438
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Postfredy2007, on 20 noiembrie 2015 - 21:57, said:

In U.K., sunt musulmani nascuti, crescuti si educati acolo, unii de profesie neurochirurgi(neurochirurgia este o profesie de elita) care insa sunt foarte receptivi si sensibili la mesajele radicalilor religiosi islamici si se radicalizeaza foarte repede, lucru confirmat in vara asta, de oficiali MI5.Asa stau lucrurile si in SUA.In cazul acestor indivizi nu conteaza nivelul lor de educatie ci ce simt ei.Iar acestia simt dragoste si atasament fata de islam si cultura orientala.Au in gena aceste caracteristici chiar daca aparent sunt oameni pasnici, binevoitori.
e foarte posibil sa fie asa. Poate lipsa de idealuri.... cine stie... dar cu siguranta un factor extrem de important este limba supta de la mama. Si asta imi aminteste iar de citatul care ii este atribuit lui Cioran :

"Nu locuim intr-o tara, locuim intr-o limba. Patria este limba, nimic altceva."


(pentru fanii entuziasti se poate gasi in varianta engleza la inceputul lui Metal Gear Solid 5 - Phantom pain)

#2439
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postcostyn_man, on 20 noiembrie 2015 - 18:12, said:

Eu nu stiu ce-i cu tine, zau! Am spus ca se va destrama spatiul schengen, am spus ca se va destrama UE! Nu am spus ca ma bucur de acest lucru! Dece trebuie sa redai eronat?
si masurile pentru intarirea controalelor la frontiere nu vin oare sa ajute la trecerea UE-ului peste criza, sa nu se destrame?
daca nu se destrama ce faci?
iti rontai previziunile?

#2440
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostFreddy12, on 20 noiembrie 2015 - 22:15, said:

Am citit mai demult fara sa dau prea mare importanta la vremea aceea, ca popoarele semite au creierul mai altfel decat al altor popoare si anume o predispozitie catre religie. Cred ca era pe un site Discovery. Stie cineva despre asta?
sigur ca e adevarat.... daca era de bine inseamna ca vorbea despre evrei (ca si ei sunt tot semiti) daca era de rau, cu siguranta era despre musulmani (chiar daca nu toti musulmanii sunt semiti)
:lol:

dar uite, poate gasim si ceva despre predispozitia spre religie a africanilor ajunsi in europa care sunt cu jesus in gura de fiecare data cand ii poate auzi un european. :)

#2441
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View PostTinkerbelle, on 20 noiembrie 2015 - 18:15, said:

Nu-i plac previziunile noastre, nu-i convine că realitatea ne dă dreptate. Posted Image
iti da realitatea dreptate ca se destrama UE [asta era subiectul discutiei]?eu cred ca e mai mult un whishful thinking la tine

#2442
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,604
  • Înscris: 01.08.2005

View PostThinkAbout, on 20 noiembrie 2015 - 22:18, said:

si masurile pentru intarirea controalelor la frontiere nu vin oare sa ajute la trecerea UE-ului peste criza, sa nu se destrame?
daca nu se destrama ce faci?
iti rontai previziunile?
Ai rabdare, minca tata pe ea, ai rabdare!
In momentul de fata macedonia are granitele inchise pentru toti migrantii, in maxim o saptamina grecii dau de dracu, la propriu! Vor incepe sa behaie catre bulgaria sa le creze coridor, bulgarii o sa le dea cu flit iar urmatoarea faza este ca vor cinta cintecul lebedei catre baba merkel care va incepe sa critice pe ceilalti ca nu-i ajuta pe greci! De aici, D-zeu cu mila, tarile celalalte se vor revolta, baba se face ca ploua iar grecii ramin cu rahatul in casa!
Pina acum tot ce am prevazut s-a intimplat, nu te mai grabi asa, mai domol!

#2443
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postfredy2007, on 20 noiembrie 2015 - 21:51, said:

Daca nu esti nativ european, esti un intrus dupa cum si noi, europenii nativi
Genetic am patent pe nativitate
Both the ancient Greeks and Phoenicians extensively colonized vast areas of Europe, along the Mediterranean and Black Sea coasts. In doing so, they spread their culture, which strongly influenced the local tribes. For the Greeks, this is called “Hellenization”.
Matale pe ce ai patent, ca te vad cam creativ in stilu` bollywood?

View Postcostyn_man, on 20 noiembrie 2015 - 22:28, said:

Ai rabdare, minca tata pe ea, ai rabdare!
In momentul de fata macedonia are granitele inchise pentru toti migrantii, in maxim o saptamina grecii dau de dracu, la propriu! Vor incepe sa behaie catre bulgaria sa le creze coridor, bulgarii o sa le dea cu flit iar urmatoarea faza este ca vor cinta cintecul lebedei catre baba merkel care va incepe sa critice pe ceilalti ca nu-i ajuta pe greci! De aici, D-zeu cu mila, tarile celalalte se vor revolta, baba se face ca ploua iar grecii ramin cu rahatul in casa!
Pina acum tot ce am prevazut s-a intimplat, nu te mai grabi asa, mai domol!
s-a intamplat o laie ce ai prevazut matale

*se intamplase inainte sa prevezi, fix la fel de o buna bucata de vreme
apocalipsa dupa costy nu vine

#2444
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,604
  • Înscris: 01.08.2005

View PostThinkAbout, on 20 noiembrie 2015 - 22:31, said:


s-a intamplat o laie ce ai prevazut matale

*se intamplase inainte sa prevezi, fix la fel de o buna bucata de vreme
apocalipsa dupa costy nu vine
Pai tu cam ce crezi ca a inceput? Atentate, morti, incendieri, atacuri asupra musulmanilor, nemtii au dat startul, suedezii sint ai mai ai dracului cu recordul de noua incendieri intr-o zi, pasnicii scotieni in tinutul carora musulmanii nu mai au curaj sa iese din case, canada, raiul multi-kulti a inceput de asemeni cu incendieri si atac in plina zi....
Tu ce vrei? Eu nu am spus niciodata de apocalipsa, termenul iti apartine, eu doar ti-am tinut isonul! Oricum, tu ce vrei sa le faca musulmanilor sa fie pe placul tau? Adica sa admiti ca este apocalipsa? Cum ar trebui sa fie?

#2445
ThinkAbout

ThinkAbout

    RhetoricalWind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 68,013
  • Înscris: 19.03.2011

View Postcostyn_man, on 20 noiembrie 2015 - 22:36, said:

Pai tu cam ce crezi ca a inceput? Atentate, morti, incendieri, atacuri asupra musulmanilor, nemtii au dat startul, suedezii sint ai mai ai dracului cu recordul de noua incendieri intr-o zi, pasnicii scotieni in tinutul carora musulmanii nu mai au curaj sa iese din case, canada, raiul multi-kulti a inceput de asemeni cu incendieri si atac in plina zi....
Tu ce vrei? Eu nu am spus niciodata de apocalipsa, termenul iti apartine, eu doar ti-am tinut isonul! Oricum, tu ce vrei sa le faca musulmanilor sa fie pe placul tau? Adica sa admiti ca este apocalipsa? Cum ar trebui sa fie?
au dat pe dreaqu startu nemtii
au fost atacuri si inainte de criza, o sa mai fie si dupa criza, lumea nu a inceput ieri si nu se termina maine

*pana mea, cica un povestea numita umanitate suntem impreuna

#2446
costyn_man

costyn_man

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,604
  • Înscris: 01.08.2005

View PostThinkAbout, on 20 noiembrie 2015 - 22:40, said:

au dat pe dreaqu startu nemtii
au fost atacuri si inainte de criza, o sa mai fie si dupa criza, lumea nu a inceput ieri si nu se termina maine

*pana mea, cica un povestea numita umanitate suntem impreuna
Pai stim asta, in 2014 au fost raportate un numar de 147 de incendieri, deci ei au dat startul! Se pare ca pe parcursul acestui an, datorita antrenamentelor din anul precedent, nemtii au reusit performanta, de fapt cred ca pot intra lejer in Cartea Recordurilor, ca pina la data de 16 Noiembrie 2015 sa aiba la activ un numar de 715 incendieri, ir pina la sfirsitul anului mai este!
Pe locul doi se claseaza suedezii care afar de incendieri si atacuri, mai nou refuza sa recunoasca pasapoartele sirienilor, prin urmare putem considera si suedi ca o tara rasista!
Francezii sint mai slabuti, nu au decit un numar de patru sute si ceva de atacuri asupra musulmanilor dar cel mai important este atacul de la callais unde tabara refugiatilor adapostea un numar de 6000 de persoane!
Mai avem ceva exemple, cu incendieri, spania, scotia, canada si cam atit imi vin in minte!
Tincuto, faptul ca nu vrei sa vezi o realitate nu inseamna ca aceasta nu exista! Politica strutului nu este buna! Never!

#2447
alinmihai1

alinmihai1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 13.10.2015

View PostThinkAbout, on 20 noiembrie 2015 - 22:40, said:

*pana mea, cica un povestea numita umanitate suntem impreuna
Vezi daca si aia din Paris sunt de acord cu tine,mai intreaba si la aplaudacii lor din lumea araba,o sa ai o surpriza.

Pana mea,umanismul asta trebuie sa fie reciproc,pana acum noi vad ca suntem luati de prosti....

Edited by alinmihai1, 20 November 2015 - 22:51.


#2448
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postcostyn_man, on 20 noiembrie 2015 - 22:49, said:

Mai avem ceva exemple, cu incendieri, spania, scotia, canada si cam atit imi vin in minte!
Măi, tu pari satisfăcut... :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate