Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Cont de economii pentru grupuri

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005
Salutare,


Eu si fratele meu economisim bani pentru un proiect. Exista un produs bancar care sa ne permita sa depunem banii in acelasi loc, sa vedem tot timpul cat avem in total, cat a depus fiecare si eventual sa nu poata retrage unul fara semnatura celuilalt ?

#2
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
Mai putin chestia cu retrasul unul fara celalt, se poate. Unul din voi deschide un cont si il pune pe celalalt imputernicit. Pe exstrasul de cont se vad intrarile si iesirile,

#3
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,462
  • Înscris: 16.03.2004
Mai bine va puneti banii impartiti la 2 in doua conturi, unul al tau celalalt al fratelui.

#4
Zinus

Zinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,735
  • Înscris: 23.04.2014
Unul dintre voi face contul si il pune pe celalalt ca imputernicit, ati mai putea face astfel incat sa trebuiasca sa fiti amandoi prezenti cand scoatezi bani, dar asta tine de banca,
@dark, daca vor si o oarecare dobanda ar trebui sa puna bani in acelas cont.

#5
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Da, se poate.

Unul dintre voi va fi titular, celalalt imputernicit, iar semnatura va fi conjuncta - niciunul nu poate retrage fara semnatura celuilalt, sdica trebuie sa fiti ambii prezenti.

#6
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
Nu stiu de ce tineti la a nu scoate bani unul fara celalalt, nu aveti increde intre voi ca frati? Daca de exemplu unul e in spital iar celalalt trebuie sa scoata bani pentru o chestie urgenta?

#7
florin_buda

florin_buda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 30.03.2005
@dicdobre: mi-a trecut prin gand in timp ce scriam - nu e chiar o lipsa de incredere, dar m-am gandit la o minima garantie impotriva exceptiilor- in caz ca are loc o cearta de exemplu.   Oricum, noi suntem 3 frati, poate facem ceva de genul: cel putin doua semnaturi - daca e posibil.

Acum, dupa ce am cautat pe net despre semnatura conjuncta stiu ce sa intreb la banca.

Jos palaria guys  Posted Image

#8
corneliu79

corneliu79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 01.05.2008
Se poate deschide un cont cu mai multi titulari si semnatura conjuncta. Nu toate bancile ofera insa aceasta posibilitate.

#9
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,462
  • Înscris: 16.03.2004

View Postcorneliu79, on 18 octombrie 2015 - 20:32, said:

Se poate deschide un cont cu mai multi titulari si semnatura conjuncta. Nu toate bancile ofera insa aceasta posibilitate.
Deci sa intrebe la banci.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate