Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...
 Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i
 Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...
 De unde cumparati piese de schimb...

Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...
 

Cafeneaua Telekom (permanently closed)

* * * * * 21 votes
  • This topic is locked This topic is locked
71240 replies to this topic

#14365
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
[ https://www.speedtest.net/result/6164867519.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://www.speedtest.net/result/6164874613.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://www.speedtest.net/result/6164876969.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Așa ca de seară Posted Image, păcat de limitarea la 500 a serverului. Ce face lumea?

Edited by Swagger, 26 March 2017 - 22:57.


#14366
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,907
  • Înscris: 14.10.2008
Muntele mi se pare foarte tare in a doua parte a primaverii/inceputul de vara. Flori, verdeata, pasari si de ce nu averse cu fulgere care apar din senin.

Evident ca orice fenomen meteo e egal cu 0 pentru mine daca nu-l prind intr-un oras sau statiune. Fain a fost in 2013 cand la Slatina doar o ploicica si la Caciulata am prins 3 furtuni rupere. Posted Image

Marea oricare ar fi ea e buna cand e cea mai mare temperatura a apei, final de iulie-august. Dar imi doresc sa prind acasa varfurile de canicula (40+ daca e) sau furtunile cele mai puternice, daca sunt.

Idem viscolele iarna, sa le prind acasa. Iarna asta mai bine eram la Constanta, la Slatina a nins linistit, la CT a rupt viscolul.

Ador la LunaCrystal si faptul ca are atata timp liber ca poate merge unde, cand si cat vrea. Vreau secretul lui djl, Zvartoshu (finantat de o asociatie de dili-duli) sau LunaCrystal, vreau sa nu mai am serviciu, nimic care sa-mi manance timpul (desi multi ma invidiaza pentru jobul pe care il am, eu il urasc deja) dar sa pot sta tot la viloi.Posted Image

Sau Costache, colegul meu de facultate, dar toti stau la bloc in Bucuresti, impozitul e mic, poti gasi tertipuri marunte sa faci bani, in provincie mori de foame fara job. Adica ori ce am acum impreuna cu fratele si cumnata, ori scarbiciu in 3 schimburi. Altfel nu exista.

Hmm, maica-mea e la pensie de 1 an, dar tot vrea sa munceasca la magazin. Cand esti tanar urasti munca, cand esti batran nu te poti desparti de ea.

PS: legat de telefon, imi place sa am semnal, nu ma suna nimeni si pot arunca un ochi in magazin oriunde as fi, Digi inseamna si net la discretie.

Edited by Neaceasca85, 26 March 2017 - 23:02.


#14367
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Net cât îți trăbă de la DIJI :D.

#14368
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,907
  • Înscris: 14.10.2008
Desi nu m-as lipsi niciodata de viscolele si caniculele de la Slatina, nici de vila sau tipul de retea electrica de aici(fara LEA 20 KV, doar LES 20 KV), Caciulata mi se pare o locatie idilica in care m-as retrage, asa de as fi avut pile la patroni, sa fiu undeva la etajul 12 spre Olt in Hotel Caciulata, sa am AC in camera si poate net cu ONT propriu, sa merg zilnic la piscinele sulfuroase. Pot bantui balcoanele fara sa ma streseze nimeni, ma duceam cu binoclul.

Visez asa pentru ca niciodata nu am avut camera separata sau apartament acolo, la Sambata de Sus da, insa la Caciulata nu. By the way, Sambata de Sus nici macar ADSL, doar net mobil, bleah, era si de 128 kbps, Digi nu avea semnal. La Caciulata e GPON de RDS dar si-au batut joc de el, Wi-Fi doar pe hol la lifturi, televiziunea o improvizatie ordinara din DTH/FTA si televizoare vai de mama lor si cele noi, sunet oribil ce necesita musai conectare boxe la ele. Posted Image

Dar nah, la acele hoteluri de mosi si babe apare dezavantajul blocului clasic de oras, se aude muzica la vecini. Posted Image

Ce fain ar fi acum sa merg dimineata sa iau apa de la izvoarele 1 si 2 Caciulata, pe malul Oltului uitandu-ma la magazin prin 3 G, pe masura ce pierd Wi-Fi-ul, si antena Digi are un amplasament tare romantic, in padure peste Olt. Pe un stalp metalic unic ca design.

Pasiunea pentru fulgere ma trage la Caciulata, Doamne cat de fain se aude tunetul in groapa aia, bass reflex.

Edited by Neaceasca85, 26 March 2017 - 23:10.


#14369
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
3G? Prin 4G de ce nu vrei sã te uiti de la Caciulata? :)

Edited by MembruAnonim, 26 March 2017 - 23:25.


#14370
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,907
  • Înscris: 14.10.2008
Am uitat ca au pus si 4 G pe stalpisorul de acolo, nu am mai fost din mai 2016, am vazut 4 G la Ocnele Mari de curand.

Mai tare e ca la Olanesti unde in 2013 era 0 semnal Digi acuma ar fi 4 G.

Ca am fost in martie 2013 la Olanesti la Pensiunea Noel a lui Grig Chiroiu de la Trazniti, nu l-am vazut pe el in persoana, dar avea dotari tari, apartamente de cate 2 camere toate echipate cu calorifer si aparat de AC, toate Sanyo, fatza de Caciulata care te fierbe tot anul in camera. Iar in restaurant era o pisica funny rau, efectiv se uita urat la tine cand n-o bagai in seama. Tata a zis atunci ca aia e pisica boiereasca.

De sejurul de la Olanesti imi aduce aminte Antonia-Marabou (cutremur la final, hihi, regizor Khaled Mokhtar, un arab caruia ii place sa filmeze femeile in very close upPosted Image ), in martie 2013 au fost o suita de melodii romanesti una si una, numai la examenul cu care ma stresa tata Dumnezeu sa-l ierte (am tot dat din 2012 si in late 2014 l-am promovat) nu ma puteam gandi, era prea fain, plus caldura de la final de aprilie ca si-n 2012.

La Caciulata nu stiu de ce, mereu cameristele, femeile de serviciu, au fost super de treaba si funny (nu erau sexy sau de varsta mea sau cu sani mari, none of theese) in anii '90 era una cu care se tot "certa" maica-mea, "cameristooo, cutare, cutare" apoi ea glumea de te pishai de ras, eh, in mai-iunie 2013, era o tipa cu o voce groasa funny, asemanatoare cu o fosta vanzatoare la magazin, ma vedea stand mereu cu laptopul la lifturi pe masa pentru a avea Wi-Fi (mergea cu 18 mbps), facea curat intr-una din camerele de acolo si daduse TV-ul tare pe Corina & Pacha Man-Pernele Moi, se auzea oribil dar e partea a doua.

Si imi zice deodata "Daca vrei iti dau o camera de-asta ca nu sta nimeni" sau ceva de genul, nu am zis nimic, dar sigur se prindea Wi-Fi-ul in acea camera, nasol ca era pe fatza si batea soarele, nu era spre Olt.

De aici visul de mai sus, tot respectiva camerista mi-a zis ca unul din patroni sta la etajul 3 permanent intr-o camera, ca cum asa, ea in locul lui ar fi stat numai in Dubai. Posted Image

E mai nasol fara camera separata in Caciulata fatza de Antalya, intervalele de singur in camera sunt mai lungi la mare si mai scurte la munte.

Edited by Neaceasca85, 26 March 2017 - 23:41.


#14371
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006

View PostNeaceasca85, on 26 martie 2017 - 16:25, said:

Luna, tare bine ti-ar prinde o masina, diesel pentru drumuri lungi, chiar o dubitza. Poate ca destule zone accidentate unde te cazezi cu cortul nu sunt accesibile decat cu cortul la spinare.

Am masina, dar nu prea imi prinde bine la prea multe lucruri. Doar la dat bani in plus inutil, cu mici exceptii. Dubita ce sa fac cu ea? Deaia as lua doar daca e sa fac afacere cu ea, sa car cate ceva. Bea alcool destul si o sa poti si dansa. Mai ales daca sunt si ceva fete sa te invite la dans.

View PostAlex_23, on 26 martie 2017 - 17:45, said:

Mie mi.ar place sa merg undeva la munte cu cativa prieteni , nu pensiune , fara telefon
Sa stai sa te relaxezi /distrezi sa.ti incarci bateriile

Pentru mine muntele vara bate orice plaja insorita din lume
Pai si de ce nu mergi? Vezi insa ca fara telefon risti sa te creada si lumea disparut si tu sa pierzi contactul cu ea.

View Postbiogood, on 26 martie 2017 - 19:51, said:

Plaja-i plaja, muntele e munte. Unul nu poate inlocui pe celalalt.
De ce crezi ca nu se poate face plaja si la munte?

#14372
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,907
  • Înscris: 14.10.2008
Ai reusit Youtube fara intreruperi la acei 2 mbps? Probabil in 240p-360p.

DVR-ul meu s-a restartat de 2 ori joi, dupa primul restart s-a restartat din nou in timp ce isi incarca File System de pe HDD. Am zis ca se duce HDD-ul din el dar de atunci merge OK, parca nici nu mai caraie urat hardul, o carai asa doar cand este frig.

Astept Pastele, astea 3 saptamani vor parea o vesnicie, vreau de fapt sa ajung mai repede in Saptamana Patimilor, cand imi voi putea lua liber de joi, pentru ca duminica si luni dimineata, conform traditiei de cand ma stiu, la 6-7 AM plecam la Spineni la biserica. Deci weekendul va fi pana in Sambata Mare. De Paste cam toata lumea e sleep deprived pentru ca se merge si la Inviere.

Apoi observ ca 1 mai pica lunea, yeeeeyyy. Pe urma 1 iunie care e joia e zi libera si se face punte cu lunea de Rusalii, 5 iunie, va fi atunci o minivacanta similara cu cea din decembrie 2016. Posted Image

Deci some reasons to live la orizont, pe urma Vacanta Judecatoreasca. Posted Image

Am inventariat joi zilele libere verificand pe portal.just, Tribunalul Olt-Sedinte, apoi luand zilele de luni la rand pac-pac, cand apare magicul "Nu exista nici o sedinta". Momentan asa apare si la ziua de 3 iulie 2017, dar sunt sigur ca macar cateva termene de caciula se vor acorda atunci de catre onoratele instante.

#14373
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/56/b3/b5/56b3b580733517f99538747ade96f315.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14374
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Neața!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yqem6k_3pZ8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14375
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,907
  • Înscris: 14.10.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rTwR6Ve1zLw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14376
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006

View PostNeaceasca85, on 27 martie 2017 - 00:23, said:

Ai reusit Youtube fara intreruperi la acei 2 mbps? Probabil in 240p-360p.
Exact. Defapt folosesc chiar si 144P ca sa nu sugrum conexiunea/sa mai mearga netul si pe alte device-uri.

#14377
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,197
  • Înscris: 18.04.2008
Pentru ascultat muzică merge și 144p

#14378
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,907
  • Înscris: 14.10.2008
Prin aplicatii care sa redea sunetul la calitate HD.

Eu vreau mereu rezolutia maxima, 20 mbps pentru 4 K dar cum nu toate clipurile sunt 4 K, merge si 10 mbps.

La Kemer unde am avut 1,90 mbps per device la conu Doruknet preferam Youtube pe telefon.

#14379
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,197
  • Înscris: 18.04.2008
https://forum.softpe.../#entry20909151

#14380
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,589
  • Înscris: 20.10.2006
@Neaceasca85  Pai oricum si eu deregula telefoanele le folosesc drept sursa de muzica, nici nu ma gandeam la youtube pe laptop, sa nu mai zic ca se consuma si mai mult curent cu laptopul lucru care e o problema cand nu ai curent de la reteaua fixa. Oricum pot pune muzica si de pe trilulilu sau zonga, astea merg bine si la viteza mai mica. Sunt pregatit.

Daca raman fara bautura si/sau tigari dau comanda la emag :))))

Edited by LunaCrystal, 27 March 2017 - 12:02.


#14381
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,907
  • Înscris: 14.10.2008
Ar mai fi si spotify.

#14382
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,197
  • Înscris: 18.04.2008
Soundcloud

Aștept sã sune Telekom

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate