Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Poti deveni profesor cu Limbi Moderne Aplicate?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
18 răspunsuri în acest subiect

#19
Eveleen

Eveleen

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Mesaje: 6
  • Înscris: 24.09.2015

 neagu_laurentiu, on 25 septembrie 2015 - 06:50, said:

Invatamantul romanesc a avut mai multe etape, tu ai pus imaginea din zona lunga/scurta durata ori asta a murit de cand cu sistemul Bologna. Daca ai absolvit atunci e ok, altfel cauta pe acolo la sistemul actual (cu masterul specific la pachet). Asta ca sa stii precis ce si cum.

M-am uitat si pe alte liste si se gaseste si acolo.

 ChemTeacher, on 25 septembrie 2015 - 07:31, said:

De ce nu ne explici semnificatia lui C2 ?

Nivelul de  stapanire a limbii:
https://ro.wikipedia...

 ipopovici11, on 24 septembrie 2015 - 21:28, said:

Da, doar pe la tara, in zone departate de orase, unde nu se duce nimeni. Deci nu stiu despre ce scoli pline ochi vorbesti tu. In orase nu exista profesori cu note sub 5.
Si mai e o prostie, exagerata de presa: aia multi care iau sub 5 sunt doar niste candidati. Asa cum se pica in veselie rezidentiatul sau admiterea in magistratura, dar na, doar la profesori urla toti ca vaaai...

Ptr initiator: ce sa cauti in invatamant? E nasol, salariu mic(1000 lei), multi elevi si parinti needucati, etc. Eu am fost cativa ani, nu mi-a mai trebuit. Cred ca as prefera sa lucrez in mina decat profesor. Si unii cred ca e asa de bine...Posted Image)


In acest moment nu doresc in mod necesar sa predau, acum eu ma axez pe altceva, insa vreau sa pot preda ca un fel de polita de asigurare, un job stabil, o plasa de siguranta (plus ca poti face pregatire). Mie mi-ar placea sa fiu profesoara, dar salariul mic e cam descurajant. Daca ramaneam in strainatate sigur ma faceam profesoara.

Editat de Eveleen, 25 septembrie 2015 - 09:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate