Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Prison Break "se intoarce" 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
ce sa zic, bun pilotu, peste asteptari, clar film adaugat pe lista :)

#38
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
Am vazut eu primul episod din noua serie: destul de bine inchegat si s-a trecut direct la actiune...  e tot in stilul consacrat, Michael incercand sa trimita indicii si restul chinuindu-se sa le dezlege. Posted Image

Spoiler


#39
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Nici Iisus nu a inviat atatia morti cati a inviat serialul asta.

#40
guyroux

guyroux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.04.2017
Cui nu ii convine. sa nu se uite, eu unul ma bucur pentru aceasta miniserie si am savurat aceste 2 episoade. Comparativ cu serialele din ziua de azi, eu am simtit din nou aceasi senzatie frumoasa urmarind un serial bun. Actiune, suspans, mister si unde mai adaugi locatia si decorul. Cred ca au si un buget pe masura! Minunat!

Edited by guyroux, 16 April 2017 - 03:03.


#41
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Mă uit și nu-mi vine să cred de ce are o așa notă mare pe IMDB. Imagine proastă, culori tulburi, acțiune ciudată, cu personaje slab definite. Începe să fie mai slab decît seriile anterioare.
Nu mă așteptam la o revenire așa de proastă.

#42
Griffin_77

Griffin_77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 11.08.2013

View Postguyroux, on 16 aprilie 2017 - 03:02, said:

Cui nu ii convine. sa nu se uite, eu unul ma bucur pentru aceasta miniserie si am savurat aceste 2 episoade. Comparativ cu serialele din ziua de azi, eu am simtit din nou aceasi senzatie frumoasa urmarind un serial bun. Actiune, suspans, mister si unde mai adaugi locatia si decorul. Cred ca au si un buget pe masura! Minunat!
de acord!

#43
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 22.04.2013
colegu care nu esti de acord cu felul in care a fost filmat serialul pt ca nu ti se par culorile ok, eu zic sa te uiti la o versiune buna pe un monitor/tv fidel pt ca se vad foarte bine.....nush ce ti s a parut ciudat

#44
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,578
  • Înscris: 10.04.2009
le-am descarcat si eu si le-am vazut acum (pe toate 5)

pot sa spun ca mi-am reamintit multe scene din sezoanele anterioare (faza cu T-Bag in casa lui Kellerman, cum reuseste de fiecare data sa se furiseze ca un lup batran Posted Image)

e un personaj "aparte" T-Bag... are farmecul lui in tot serialul, fara el parca n-ar mai fi Prison Break

faza cu Sucre in aeroport... parca am revazut scena cand se reintalnesc ei in sezonul 4 si il ajuta la greu pe Michael (cu Sylla & other shit)

mai, mai ca m-as apuca sa il revad (il am tras pe DVD-uri) desi primele 2 sezoane sunt vazute de 2 ori la vremea respectiva... problema e cu timpul...

cel mai mult mi-a placut sezonul 2, de ce ? pt ca mereu erau pe fuga, mereu trebuia sa se ascunda de Mahone (mai putin retardatul de "Haywire" Posted Image care n-avea nici o treaba saracul), indicii la greu... desi multi ziceau la vremea respectiva, chiar si acum ca PRIMUL a fost crème de la crème...

parerea mea, chiar si acum dupa atatia ani, ramane cel mai bun serial facut vreodata de americani

Edited by beavis03, 07 May 2017 - 19:33.


#45
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Yemen, teroristi, personaje stereotip, C-Note musulman (!?). Si asta a fost atins de boala corectitudinii politice.

Povestea e subtire. Motivul pentru care Michael ajunge la mâna "misteriosului" Poseidon (inca din ep 2 realizezi cine este), perechea de asasini profi, aceleasi situatii limita din care scapa la fix... Repetitiv si cam plictisitor.
Partea buna este ca, datorita numarului mic de episoade, s-a trecut direct la actiune.

#46
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Si eu il urmaresc din ,,nostalgie", insa urmatoarea problema mare dupa scenariul foarte light mi se pare lipsa de credibilitate/emotie a personajelor...(modul cum au primit vestea despre Michael, revederea lor, trairile fiecaruia, modul cum actioneaza in situatii limita, efetiv parca sunt alti actori..totul parca e artificial...mi se pare ca nu au acordat niciun pic de atentie acestor aspecte..de altfel destul de imporante pentru un impact mare in randul publicului..care avea asteptari enorme..)

#47
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,578
  • Înscris: 10.04.2009
ce credeti ? mor fratii Scofield ?

asa reiese din episodul 8 ... sau asta pare...

chiar credeam ca reuseste sa-l pacaleasca Michael pe Poseidon, dar in final el ajunge cel pacalit... faza cu tipa aia cu peruca a fost maxima

#48
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Sincer nu-mi mai pasa, daca primul sezon a fost interesant .....acum chiar nu ma pride nici actiunea si nici personajul negativ.

#49
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Happy-end lesinat sau halucinatia vreunui personaj?
Spoiler


#50
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,578
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/n_kxc_9GB3U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

oare pe cine impusca Poseidon ? sa fie Whit ? de tipa T-Bag asa Posted Image

#51
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View Postbeavis03, on 07 mai 2017 - 19:30, said:

le-am descarcat si eu si le-am vazut acum (pe toate 5)

pot sa spun ca mi-am reamintit multe scene din sezoanele anterioare (faza cu T-Bag in casa lui Kellerman, cum reuseste de fiecare data sa se furiseze ca un lup batran Posted Image)

e un personaj "aparte" T-Bag... are farmecul lui in tot serialul, fara el parca n-ar mai fi Prison Break

faza cu Sucre in aeroport... parca am revazut scena cand se reintalnesc ei in sezonul 4 si il ajuta la greu pe Michael (cu Sylla & other shit)

mai, mai ca m-as apuca sa il revad (il am tras pe DVD-uri) desi primele 2 sezoane sunt vazute de 2 ori la vremea respectiva... problema e cu timpul...

cel mai mult mi-a placut sezonul 2, de ce ? pt ca mereu erau pe fuga, mereu trebuia sa se ascunda de Mahone (mai putin retardatul de "Haywire" Posted Image care n-avea nici o treaba saracul), indicii la greu... desi multi ziceau la vremea respectiva, chiar si acum ca PRIMUL a fost crème de la crème...

parerea mea, chiar si acum dupa atatia ani, ramane cel mai bun serial facut vreodata de americani

Poate daca te referi doar la un sezon, la fel ca si la Lost. Sunt multe alte seriale foarte reusite care tin sezoane bune, Prison Break nu e unul din ele. La fel, parerea mea.

#52
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
Acest sezon, per total, n-a fost tocmai rau, doar ca asteptarile erau foarte mari si nu a reusit sa impresioneze prin ceva anume.

A fost tras in jos de anumite lucruri:
- teroristii islamisti, ISIL, chestii din astea care au ajuns sa plictiseasca groaznic in ultimii ani.
- clisee de genul: organizatie secreta, criminali profesionisti, traficanti de droguri, etc
- senzatia de superficialitate in anumite scene.
- sfarsitul intr-o nota de telenovela.

Ca plusuri: ritm alert, ceva actiune, si cam atat...

#53
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Prison Break nu mai are cu ce sa vina nou, dupa sezonul 2 a fost tras de par maxim, mai ramanea sa ii duca pe frati pe o statie spatiala si sa ii puna sa evadeze din vreo inchisoare a extraterestrilor.

!!!! SPOILER ALERT !!!!

Just my 2 cents:
- Ideea in sine a sezonului nu e rea dar trebuia o serie de cel putin 20 de episoade.
- Peste multe chestii s-a trecut in graba, superficial. De exemplu cine stie, poate dadeam doi rahati pe faptul ca Linc si Sheba raman impreuna la final insa serialul nu a reusit sa ma faca sa fiu suficient de investit ca sa imi pese. S-au mozolit la un moment dat si atat.
- Personajele noi nu au suficient character developement, majoritatea sunt personaje de carton care nu ies cu nimic in evidenta si pe care le-am vazut probabil in zeci de alte seriale.

Per total slab, daca vreti Prison Break mai bine revedeti primele doua sezoane.

Edited by vladul_care_este, 04 June 2017 - 15:42.


#54
o_p_2005

o_p_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,779
  • Înscris: 08.03.2010
Bine că s-a terminat. Timp pierdut!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate