Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Prison Break "se intoarce" 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#1
Gran_Torino

Gran_Torino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 21.02.2009

A New Prison Break is Headed to FOX

A new Prison Break limited series is being developed for FOX with both Wentworth Miller and Dominic Purcell set to return

E oficial deci, Prison Break revine în 2016 pe postul de televiziune FOX, cu zece episoade noi nouțe și cu cei doi frați, Michael Scofield și Lincoln Burrows, în rolurile principale. Purcell a declarat pentru E!news: „Este foarte entuziasmant. Wentworth și cu mine am aflat despre asta acum câteva luni, dar probabil că ne gândeam la proiect dinainte. Suntem foarte, foarte fericiți să ne întoarcem. Știu că fanii așteptau asta. Și noi așteptam asta.”
El mai adaugă „În ceea ce ne privește pe Wentworth și pe mine, am fost foarte norocoși și binecuvântați să participăm la acest serial și în plus asta va continua. Este foarte rar.” Cât despre întrebarea la care se gândește toată lumea: Michael revine? Cum de? Ei bine iată ce răspunde Dominic „Știu că povestea începe acolo unde am lăsat-o. Știu ce se va întâmpla, dar nu pot să vă spun. Este chiar palpitant. Va avea sens pentru fani”. Ok, după această declarație avem două versiuni diferite. Dana Walden, copresedinte FOX, a spus: „As descrie asta ca un fel de sequel. O să vedem personajele câțiva ani după cele intamplate în ultimul sezon.”
[ http://i2.cdnds.net/15/26/618x354/ustv-prison-break-cast_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://cache.bzi.ro/cache/3/231/s560x316_prison_break.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://media.melty.com/pmedia-4503-ajust_640-f205189/miller-played-michael-scofield-in-the-iconic.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
"Once Legends is completed... we're basically shooting Prison Break straight away," he told The Hollywood Reporter.
http://www.digitalsp...~po98rTg7Q2RqVO

http://www.digitalsp...~po96WHkwlJhKEe
http://www.comingsoo...s-headed-to-fox

Edited by Gran_Torino, 13 September 2015 - 09:12.


#2
Jericho22

Jericho22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 27.11.2013
Da..am vazut si eu stirea,abia astept,insa..sunt cam putine 10 ep :)))

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Păi, nu murise ăla? Joacă mort?!

#4
zetrix

zetrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 15.05.2013

View PostYOUR_GOD, on 13 septembrie 2015 - 09:45, said:

Păi, nu murise ăla? Joacă mort?!
Citeste primul post omule, e tradus in romana chiar. Si vezi ca ai facut spoiler.

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
L-am citit. Nu-mi plac telenovelele. Daca actiunea mai este plasata si inaintea celei din filmul initial, e clara treaba.

#6
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
mie mi-a placut acest serial, cel mai tare cu evadari din puscarii, actiune...

#7
bietu

bietu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 17.03.2008

View Postzetrix, on 13 septembrie 2015 - 09:49, said:

Citeste primul post omule, e tradus in romana chiar. Si vezi ca ai facut spoiler.

Explica-ne si noua ce zice acolo ca noi suntem mai grei de cap!

#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
- Super !!!
- 10 episoade seamana cu seria redusa de la "24". Bun si atit!
- televiziunea actuala, serialele la care ne uitam cu totii, au o problema fundamentala, ancorata inca in trecutul in care fiecare se uita le "ce e la televizor" fara sa poata alege prea mult. Poate va intrebati de ce super-serii de succes merg citiva ani dupa care nu se mai intimpla nimic. Ei bine, nu e din cauza ca neaparat actorii au devenit staruri si nu vor sa mai continue ci pur si simplu pentru ca nu are nici un sens economic. Astia se bazeaza pe audienta de la televizor (din cauza reclamelor bine platite) si in linii mari audienta nu difera semnificativ daca e o serie NOUA dintr-un serial de succes sau un episod vechi (care nu costa nimic, doar sa il pui acolo in reluare). Daca lumea s-a obisnuit sa se uite la a cincizecea reluare de Seinfeld sau Star Trek de ce sa bagi banii in ceva nou?

#9
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Si mie mi-a placut mult...Suspans cat cuprinde...Posted Image

#10
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003

View Postf300, on 13 septembrie 2015 - 11:58, said:

- Super !!!
- 10 episoade seamana cu seria redusa de la "24". Bun si atit!
- televiziunea actuala, serialele la care ne uitam cu totii, au o problema fundamentala, ancorata inca in trecutul in care fiecare se uita le "ce e la televizor" fara sa poata alege prea mult. Poate va intrebati de ce super-serii de succes merg citiva ani dupa care nu se mai intimpla nimic. Ei bine, nu e din cauza ca neaparat actorii au devenit staruri si nu vor sa mai continue ci pur si simplu pentru ca nu are nici un sens economic. Astia se bazeaza pe audienta de la televizor (din cauza reclamelor bine platite) si in linii mari audienta nu difera semnificativ daca e o serie NOUA dintr-un serial de succes sau un episod vechi (care nu costa nimic, doar sa il pui acolo in reluare). Daca lumea s-a obisnuit sa se uite la a cincizecea reluare de Seinfeld sau Star Trek de ce sa bagi banii in ceva nou?

Nu sunt 100% sigur ca e asa. In continuare se produc destul de multe seriale noi, unele implica probabil cheltuieli mai mari de productie ca acele super-serii indragite de catre public. Pur si simplu nu pot sa iasa toate capodopere, o mai dau in bara, atata tot.
Continuarea unor seriale de succes ca 24 sau Prison Break le garanteaza o audienta pe masura formata din fanii adunati pe parcursul anilor.
Altfel, evident si eu astept cu mare nerabdare noul sezon. Posted Image

Edited by radumiki, 13 September 2015 - 16:17.


#11
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Eu nu mai tin minte mai nimic, desi mi-a placut. Mai putin partea a doua, dupa ce au reusit sa evadeze.

#12
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003

View PostLaberta, on 13 septembrie 2015 - 16:25, said:

Eu nu mai tin minte mai nimic, desi mi-a placut. Mai putin partea a doua, dupa ce au reusit sa evadeze.

Merita revazut din nou pana atunci sa fie proaspat in minte, oricum sunt putine serii noi care sa merite a ne ocupa timpul.

#13
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postradumiki, on 13 septembrie 2015 - 16:28, said:


Merita revazut din nou pana atunci sa fie proaspat in minte, oricum sunt putine serii noi care sa merite a ne ocupa timpul.

C'eşti copil? Păi atunci chiar mi-am luat concediu numai ca sa văd prima parte. Acum nu prea mi-au mai rămas aşa de multe.
Mă gândesc că or da şi ei o recapitulare ceva.

#14
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010
Si mie mi-a placut serialul dar nu vad ce ar putea aduce nou

#15
Cazimi

Cazimi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,152
  • Înscris: 25.10.2007

View Postradumiki, on 13 septembrie 2015 - 16:17, said:

Nu sunt 100% sigur ca e asa. In continuare se produc destul de multe seriale noi, unele implica probabil cheltuieli mai mari de productie ca acele super-serii indragite de catre public. Pur si simplu nu pot sa iasa toate capodopere, o mai dau in bara, atata tot.
E adevărat. În ultimii observ o tendință de seriale relativ scurte, de 1-2, maximum trei sezoane, și apoi pa. Am început să prefer așa, fiindcă un serial scurt dă maximum de creativitate. După ce se spune tot ce era de spus, serialul începe să tragă de timp, se lungește, se repetă. După mine, a fost și cazul PB, la care primul sezon a fost excepțional, al doilea a fost din categoria „merge”, iar de la al treilea încolo, nici nu mai merita să începi episoadele (eu am și renunțat, că mi s-a părut plicticos și mult inferior primului sezon).

Un sequel, care oricum nu mai are cum să cuprindă toate personajele cu care s-a început, ar putea aduce prospețime și o abordare nouă (pun pariu că au schimbat câțiva scenariști).

Iar din motivul menționat de f300 au fost oprite câteva seriale excepționale, cu scenariul scris pentru câteva sezoane. N-aveau publlic.

Lui Purcell nu cred că i-a mers prea bine în ultima vreme, că a apărut de vreo săptămână într-o reclamă, altminteri haioasă (de văzut cu volum ridicat)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NCCg20u9jfE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
Daca se opreau dupa primul sezon era un serial foarte bun. Daca se opreau dupa sezonul 2 încă mai putea fi un serial bun. Dar au lungit povestea pana au facut un rahat. Si acum vor sa ia rahatul de coada si sa-l mai intinda putin.

#17
CristianV93

CristianV93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 09.05.2015
^Comparand cu alte productii/sau ce se difuzeaza in ultima vreme ramane un serial foarte bun.

View PostYOUR_GOD, on 13 septembrie 2015 - 09:45, said:

Păi, nu murise ăla? Joacă mort?!
S-ar putea sa nu fie mort.O explicatie plauzibila care imi trece prin cap referitor la ''revival-ul'' personajului ar fi urmatoarea:in Final Break,scena in care se sacrifica sa o salveze pe Sara,la panoul de curent ,cand tinea mainile pe izolare si au trecut mii de volti prin el,probabil s-a creat un camp electromagnetic puternic de i-o fi vindecat tumora de pe/prin creieri.Pare putin sci-fi pentru unii,dar sunt destule cazuri cu astfel de persoane prin care au trecut chiar si zeci de mii de volti si au supravietuit,ba chiar s-au si vindecat de anumite boli.

#18
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Am vazut multe, in tot felul de filme. Serialul a fost ok. Banuiesc ca o inghitim si pe asta si mergem mai departe.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate