Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...
 La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)
 Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 

Lenovo P1 si P1m

- - - - -
  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#73
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Asa este ca doar am folosit-o da uitasem de ea.

#74
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009
Salut, am promis ca revin cu info referitoare la autonomie, intr-adevar nu a mers la maxim după prima incarcare. Actualmente am autonomie de 4zile în condiții de utilizare business sa zicem adică zero jocuri, doar voce, e-mail și trafic date pe 4G Full time. Mentionez ca intre 10:45pm și 6:45am intra la somn prin auto Power off. De asemenea am activata partea de Power save din Secure it aplicatie care a venit cu ROM-ul. Pana in prezent sunt multumit de cum se prezintă.
Chiar nu mai are nimeni un P1(c72)? As vrea sa schimb opinii vis a vis de alt ROM, tot citesc pe needrom ca se poate instala ROM ul de la P1m42(parca) pe P1c72,insa discutia era ptr un model de India. Sper sa îmi găsesc aici un partener de dialog despre P1.

Edited by Benoit, 18 February 2016 - 18:58.


#75
lenovo_phones

lenovo_phones

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.02.2016
hei, sunt nou pe acest forum, dar pot sa va ajut cu ceva ROM-uri pentru Lenovo-uri

Benoit, ce versiune de soft ai pe P1 ?

#76
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postlenovo_phones, on 27 februarie 2016 - 23:34, said:

hei, sunt nou pe acest forum, dar pot sa va ajut cu ceva ROM-uri pentru Lenovo-uri

Benoit, ce versiune de soft ai pe P1 ?
Salut in prezent am VibeUI v2.8_1539_5.503.1_ST_P1c72.
ROM-ul este cumpărat de la chinezi si  este altul decât cel cu care a venit telefonul, dar pe parte de Contact manager este încă sub Android 4 (Android 5 în general este un pas înapoi în opinia mea). Ai un ROM mai customizabil? Încă nu am reusit sa-l fac sa recunoasca initiatorul unui mesaj, vad doar numarul cu prefixul de RO în fata. E foarte frustrant :(

Edited by Benoit, 28 February 2016 - 08:47.


#77
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View PostBenoit, on 28 februarie 2016 - 08:44, said:

Salut in prezent am VibeUI v2.8_1539_5.503.1_ST_P1c72.
ROM-ul este cumpărat de la chinezi si  este altul decât cel cu care a venit telefonul, dar pe parte de Contact manager este încă sub Android 4 (Android 5 în general este un pas înapoi în opinia mea).Încă nu am reusit sa-l fac sa recunoasca initiatorul unui mesaj, vad doar numarul cu prefixul de RO în fata. E foarte frustrant :( Din ce-am văzut pe needrom singura alternativa prezenta ar fi sa instalez, doar ca sa verific dacă e mai ok sa nu, ROM-ul ptr P1a42. Stii tu un ROM mai customizabil sau detalii despre S140_151111 am văzut ca este ptr P1a42?


#78
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Ai incercat sa instalezi Xposed? Exista un modul denumit VibeXpert(parca) cu care am rezolvat problema de care zici tu(match number bits by 5,6,7-11).

#79
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postalextudor, on 28 februarie 2016 - 09:42, said:

Ai incercat sa instalezi Xposed? Exista un modul denumit VibeXpert(parca) cu care am rezolvat problema de care zici tu(match number bits by 5,6,7-11).

Am gasit modulul specificat de tine dar nu ma lasa sa instalez Xposed Framework-ul ... zice ca ultima versiune 2.7.1 nu e INCA compatibila cu Android SDK vers 22 sau cu arhitectura procesorului meu ( arm64-v8a)  si ca atare am campul de "Instal/update " inactiv.Posted Image
Nu-mi vine a crede, ma tot gandesc daca nu cumva mi-a scapat ceva.

#80
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Incearca sa pui o versiune anterioara, 2.7.1 e la stadiul de "experimental".

#81
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postalextudor, on 28 februarie 2016 - 22:32, said:

Incearca sa pui o versiune anterioara, 2.7.1 e la stadiul de "experimental".
Am facut asta, e la fel, nu sunt sigur pe instalarea lui, am bifat" pe clasic instal" ptr ca am apk, nu am Zip ca sa merg prin recovery. Modulele (am trei)  sunt bifate si cu toate astea îmi zice ca nu sunt active si trebuie bifate. Se poarta ca si cum nu ar fi instalat Framework-ul.
Nu pot atasa poze/printscreen-uri, ma scoate afara tapatalk-ul :(

Edited by Benoit, 29 February 2016 - 11:28.


#82
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
http://forum.xda-dev...20#post65246620


Succes!

#83
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postalextudor, on 29 februarie 2016 - 14:29, said:

Am adus zip-ul și am încercat sa intru în recovery asa cum știam la P780, nu merge, adica apăs volum și Power (cu telefonul închis altfel nu vrea ) si intra într-un Black screen unde afișează cu litere foarte mici intr-un colt o lista cu functii care nu pot fi activate, ecranul neraspunzand la nici o atingere. Ma lasa sa ies doar cu Power apăsat lung și ia reboot.
In fine, cred ca doar prin TWRP as putea instala acel Zip. Nu am mai utilizat TWRP pana în prezent, tb sa dau wipe davilk sau ce tb sa bifez? Sunt 3 "chestii" care așteaptă bife.

#84
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Rom.ul pe care l.ai instalat ce tip de recovery are?

Cand instalezi o aplicatie prin twrp, dupa ce ai mers pe install, ai selectat zip.ul, ai dat swipe sa.l instalezi, dai si wipe cache tot prin swipe. Nu am vazut pana acum o instalare prin twrp care sa astepte bife, sry.

#85
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postalextudor, on 04 martie 2016 - 13:29, said:

Rom.ul pe care l.ai instalat ce tip de recovery are?

Cand instalezi o aplicatie prin twrp, dupa ce ai mers pe install, ai selectat zip.ul, ai dat swipe sa.l instalezi, dai si wipe cache tot prin swipe. Nu am vazut pana acum o instalare prin twrp care sa astepte bife, sry.

Pff...m-ai blocat cu intrebarea despre tip recovery.  Posted Image Cum aflu?
Revenind la TWRP v8.7 dupa ce alegi zip-ul de flash-uit ai mai jos 4 casute nebifate care asteapta optiunea mea ... si-anume:   Backup:No ;   Wipe data;   Wipe cache;    Wipe Dalvik.
Asta intrebam ... ce bifez?
Daca bifez prima casuta apare submeniul "Backup what items?" si am de ales intre sau simultan: Boot, Cache, Data, System, Enable compression, Generate MD5.

Edited by Benoit, 05 March 2016 - 08:18.


#86
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Recovery=TWRP=CWM

Legat de versiunea de recovery, cred ca ai 2.8.7. Cat despre optiunile ce-ti apar, sincer sa fiu, nu am intalnit astfel de bife cand instalezi o aplicatie din recovery.
Daca as fi in locul tau, as bifa toate casutele, exceptand "enable compression".

M-am uitat la video-ul asta, n-am vazut sa apara bifele de care spui tu (min.5.47).

Edited by alextudor, 06 March 2016 - 21:57.


#87
andugene

andugene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.02.2009
Salut.. ..de vreo 2 săptămâni intră la greu reclame pe telefon.. ..cum pot să scap de ele?

#88
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Ai un rom chinezesc cumva?

#89
andugene

andugene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.02.2009
nu....am dezinstalat chrome....sa vedem

#90
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009
Nu am reusit it sa instalez Xposed, dar am alta belea, am sters Kingroot si am pus Super User, faza e ca acum, nu înteleg cum, am background data inactive. Nu reusesc sa le reactivez.
Doamne ca-mi vine să-l sparg de zid!

View PostBenoit, on 10 martie 2016 - 18:47, said:

Nu am reusit it sa instalez Xposed, dar am alta belea, am sters Kingroot si am pus Super User, faza e ca acum, nu înteleg cum, am background data inactive. Nu reusesc sa le reactivez.
Doamne ca-mi vine să-l sparg de zid!VibeUI e cel mai jenant software

Edited by Benoit, 10 March 2016 - 18:48.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate