Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Lenovo P1 si P1m

- - - - -
  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#55
silviuaurel

silviuaurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.09.2005
Stie cineva ce aplicatii consuma bateria cand telefonul este inactiv? Cel mai mare consum este la telefon inactiv 40-50%.

#56
Adrianp03

Adrianp03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 05.11.2005

View Postsilviuaurel, on 22 ianuarie 2016 - 14:10, said:

Stie cineva ce aplicatii consuma bateria cand telefonul este inactiv? Cel mai mare consum este la telefon inactiv 40-50%.

Eu stiu de ce Posted Image . Ai cumva P1m ? E posibil sa nu intre in deep sleep niciodata, adica sa mearga procesorul(ele) la frecventa maxima. Verifica asta din Battery > Awake.

Edited by Adrianp03, 22 January 2016 - 15:52.


#57
silviuaurel

silviuaurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.09.2005
Da am p1m. La baterie am doar o optiune de economisire baterie care este activata. Pot seta dinalta parte ceva?

Da am p1m. La baterie am doar o optiune de economisire baterie care este activata. Pot seta dinalta parte ceva?

#58
Adrianp03

Adrianp03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 05.11.2005

View Postsilviuaurel, on 24 ianuarie 2016 - 12:32, said:

Da am p1m. La baterie am doar o optiune de economisire baterie care este activata. Pot seta dinalta parte ceva?

Da am p1m. La baterie am doar o optiune de economisire baterie care este activata. Pot seta dinalta parte ceva?

Ce ROM ?

#59
silviuaurel

silviuaurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.09.2005
P1ma40_s027_151127_16g

#60
Adrianp03

Adrianp03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 05.11.2005

View Postsilviuaurel, on 25 ianuarie 2016 - 16:18, said:

P1ma40_s027_151127_16g
Deci ai la fel ca mine ... sunt dezamagit de Lenovo. Un telefon aparut nici de 2 luni are bug-uri asa majore. Iar la suport la ei liniste totala. Posted Image
Ca o solutie temporara incearca sa dai clear cache la "Google Play services" din "Apps" & reboot.

#61
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postalinator, on 29 decembrie 2015 - 17:27, said:

Se pare ca var pro..de 3gb nu are banda 900 in 3g..godoroj poti confirma? Ce scrie pe spatele cutiei? De unde lai luat si cat a costat? A venit cu rom curat,lb romana si playstore? Niste poze poti pune? Ms

Ceau, Am primit telefonul P1c72 cu  3Gb RAM /16 Gb ROM are in 3G atat 900MHz cat si 2100MHz. In 4G are semnal full pe DIGI ( Banda 38). Nu am probleme de nici un fel cu semnalul pe DIGI si Vodafone. Ce am observat este ca in functie de locul unde te aflii  ( de ex. cand intru in Kaufland ) trece singur din 4G in 3G si vice-versa.
Fata de P780 am semnal mult mai bun in 3G datorita existentei inclusiv a benzii de 900MHz.

Edited by Benoit, 29 January 2016 - 19:55.


#62
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009
P1c72 luat din China  3GB RAM/16GB ROM
Pe langa cele scrise mai sus adaug

Plusuri:
Display Full HD 5,5"
Camera 13Mp - nu am apucat sa fac poze decat seara in casa, la bec... deci nerelevant, revin cu info dupa ce ies afara ziua.
Camera selfy 5Mp - ok.
WI-Fi : 2,4 si 5 MHz
Fingerprint - care te arunca direct in Laucher
Pentru moment e singurul P1 care are solutie de root in compartie cu P1m42 ( l-am rootat! )
Are optiunea Near Field Comunication - care parese ca merge dar personal nu o folosesc.
Baterie:  5000mAh
8 nuclee de 1,5GHz
Minusuri:
A venit fara casti;
Are un ROM de toata pleazna VibeUi v2.8_1535_5.394.1_ST_P1c72 - nu e customizabil mai deloc, chiar sec as zice.
Reglarea automata a luminozitatii e destul de aiurea, e mai mult manuala decat automata.
Nu-mi merge butonul lateral stanga de Power Save, nu-mi dau seama daca e un minus aparut dupa root sau asa a fost si initial.
( Apropos imi zice cineva ce face practic acest buton, cum te-ajuta la economisire energie?).
Cela mai mare minus Contact managerul ! e praf, nu are nici macar o optiune de setare Contacte, mai rau decat atat, nu vad numele celor care ma suna desi sunt in agenda si colac peste pupaza are si caractere chinezesti.( de fapt e singurul loc unde se regasesc).
Bateria in cele 2 zile de cand il am a scazut pana la 34% , in opina mea destul de mica autonomia fata de P780 care il incarcam luni si mai vedea priza doar vineri.
Nu am observat ca intra in sleep mode!acel schedule power on&off.  O sa mai verific.

C-am atat in acest scurt timp, voi reveni.
Daca aveti intrebari, va raspund cu placere.

Edited by Benoit, 29 January 2016 - 21:24.


#63
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
De unde l-ai luat din China sau din țara si ce memorie are? Citisem undeva ca ar avea doar 16 gb poti confirma sau infirma?
Se pare ca cele de 3 gb ar fi facute doar pentru piata chineza.

#64
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postgodoroj, on 30 ianuarie 2016 - 07:58, said:

De unde l-ai luat din China sau din țara si ce memorie are? Citisem undeva ca ar avea doar 16 gb poti confirma sau infirma?
Se pare ca cele de 3 gb ar fi facute doar pentru piata chineza.
Salut, e luat din Shenzeng - China, de pe site-uri de profil. Are asa cum am scris 16Gb ROM si poti extinde cu pana la 128GB cu Micro SDcard.
Cele cu 32GB ROM sunt comercializate pe piata din India.
Ce am eu intr-adevar are aceleasi caracteristici tehnice ca cele ptr China insa diferenta consta in ROM-ul instalat care este multilingual si are Play Store-ul deci e pregatit ptr restul pietelor. In China ei folosesc Beidu(omologul lui PlayStore) .

Edited by Benoit, 30 January 2016 - 18:19.


#65
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Totusi curios pun 16gb pe ce de 3gb ram si 32 pe cel de 2gb ram. Pe al meu apare Filipine,bineanteles este cel de 2gb de ram.

#66
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009
Știe cineva cum pot îmbunătății Contact Managerul?...ma omoara cu zile, nu are nici o opțiune de import contacte de pe sim-uri, nu are funcție de Merge, nu are nimic, nimic, nimic doar Add new contact.
Am rezolvat sa vad cine suna prin stergerea prefixului de România.
Nu se sincronizează cu contul de Google pe partea de contacte.



#67
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Incearca TRUE PHONE DIALER& contacts new.

#68
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009
Salutare! Mulțumesc godoroj, am îmbunătățit situația prin instalarea unui ROM nou în fapt o versiune mai noua tot de VibeUI care se pare ca e mai prelucrata, are Contact Managerul sensibil îmbunătățit adică are Merge și opțiuni de Import/Export. Am ales acest ROM ptr ca impreuna cu cel avut inițial sunt singurele care au soluție de root pana în prezent. Acum îmi funcționează și butonul lateral stanga cel ptr power saving. Urmeaza sa verific cum stau cu autonomia bateriei, am scos toate aplicațiile care drenau bateria în background și am rămas pe Power managerul de System nu pe aplicație instalata adițional. O sa revin cu info.

#69
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Cum se face poza de ecran la vibe p1?

#70
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Ai incercat Power si Vol - ?

#71
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Nu merge.

#72
alextudor

alextudor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 12.09.2006
Merge, am testat. Suplimentar, ai in qucksettings optiunea de screenshot.

Spor!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate