Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Lenovo P1 si P1m

- - - - -
  • Please log in to reply
337 replies to this topic

#19
tavy11

tavy11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 16.12.2014
Salut,telefonul are o autonomie foarte buna, cu wifi activat tot timpul,luminozitate la jumatate pe auto,in 63 de ore de functionare pana la 13 la suta din baterie am scos 10 ore si 27 de minute de screen on time.telefonul a stat pe 3G si in timpul asta am folosit si datele ocazional dar nu foarte mult. Eu sunt foarte multumit avand in vedere ca vin de pe un Lg g3 care nu se poate lauda cu asemena anduranta a bateriei.Posted Image

#20
gabiha

gabiha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.07.2010
Buna tuturor.Chiar nu e nimeni sa fi cumparat unul din cele oua modele.Pe mine m-ar fi interesat P1m.

#21
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postgabiha, on 09 decembrie 2015 - 18:50, said:

Buna tuturor.Chiar nu e nimeni sa fi cumparat unul din cele oua modele.Pe mine m-ar fi interesat P1m.

Citeste cu atentie! este un posesor care a postat deja un feedback.

#22
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
REDZO cum ti se pare p1m pe net, in aplicatii e cat de cat fluent? Pentru ca ma cam sperie procesorul de 1,mi se pare cam micuț.

Redzo cum ti se pare ca se misca in aplicatii gen facebook, sau in descarcari, pentru ca mi se pare totusi cam mic procesorul de 1. Sunt curios cum ti se pare? Intra usor sau greu in aplicatii?

#23
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Baieti cei care aveti p1m puteti sa il actualizati, ca mie imi apare actualizare si nu ma lasa sa il actualizez. Descarca si can ii dau instalare imi intra in recovery si revine inapoi.

#24
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009
Servus Godoroj, Ce-ai facut, ai renuntat la P780?
In alta ordine de idei este printre posesori si unul cu sim de Digi? cum sta cu semnalul pe 4g si pe 3g?

Edited by Benoit, 17 December 2015 - 22:17.


#25
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
La p780 am renuntat acum 1 an si 4 luni in timpul asta am forjat un s860 si actualmente am un vodafone ultra 6,dar am pe cineva cu un lenovo p1m care intampina problema respectiva, iar cu digi nu m-am incurcat ca am făcut nteles ca in provincie e cam praf.

#26
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013

View PostBenoit, on 17 decembrie 2015 - 22:16, said:

Servus Godoroj, Ce-ai facut, ai renuntat la P780?
In alta ordine de idei este printre posesori si unul cu sim de Digi? cum sta cu semnalul pe 4g si pe 3g?
Tocmai am comandat si eu un p1 saptamana viitoare il primesc sa il testez sa vad ce poate.

#27
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
De astazi sunt si eu posesoru unui vibe p1 dupa vre-o 3 actualizari in sfarsit sa oprit la versiunea 151207_ROW,ca prima impresie se misca destul de bine si arata ok, sa il vedem incontinuare la lucru.

#28
prophan

prophan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 01.08.2013
Sa ne dai mai multe detalii după ce-l mai forjezi! Și eu caut înlocuitor pt p780...
Prietenii știu de ce!

#29
xplozia

xplozia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 02.02.2005
In pozele, din primul post, apare butonul Home, diferit fata de cel cu care ne obisnuise Lenovo, adica acel patrat format din alte 4 patratele mai mici. S-a schimbat butonul Home? Arata ca in pozele din primul post?

#30
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,648
  • Înscris: 13.06.2011
Intre Lenovo Vibe P1 si Allview P8 Energy ce ati alege?

Stie cineva daca Lenovo este compatibil cu reteaua 4G de la Digi? Multumesc,

Edited by un_dac, 22 December 2015 - 22:07.


#31
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Fara doar si poate lenovo p1,daca citesti bine la p8 aceias baterie tine 21 de ore la lenovo 40 si ceva cel putin in specificatii, plus ca la p8 e lilon iar lenovo polimer.

Rezolutie mai mica, memorie la jumatate si mai gasim daca vrei.

Si sincer allview nu as lua nici daca l-as primi moca, toti prieteni le-au avut prin service de cel putin 2 ori plus ca e mult mai greu si o baterie de 6000 care tine mai putin decat a lui p1.

#32
Benoit

Benoit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 18.01.2009

View Postgodoroj, on 19 decembrie 2015 - 10:20, said:

Tocmai am comandat si eu un p1 saptamana viitoare il primesc sa il testez sa vad ce poate.
Am intrat si eu in clubul celor cu Vibe P1, momentan am lansat comanda, abia spre finele lunii ianuarie voi intra in posesia lui, l-am comandat direct din China. Din ce-am înțeles de la chinez e compatibil cu 4G Digi adica stie Banda38, asta ca sa raspund unei intrebari postate anterior.
O confirmare ferma din partea mea va veni dupa ce intru in posesia lui. Este varianta de 3Gb RAM respectiv 16ROM, fara NFC.
@Godoroj tu de unde l-ai luat?

#33
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Dintr-un articol am citit ca cel de 3 giga ar avea ceva probleme la noi, nu mai stiu articolul, cred ca e vorba de 4g, da nu sunt sigur.

Din ce spunea ca cel de 3 ar fi pentru piata chineza.

Mie mi-a fost un pic de frica si de banda de 900 dar o are, ca la p780 si s860 nu o avea chiar daca era trecuta in specificatii.

#34
godoroj

godoroj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 25.09.2013
Cei care aveti vibe p1m stiti cumva cum poti sa ii aprinzi ecranul fara sa folosesti butonul power?

#35
Katsumoto13

Katsumoto13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2015
Salutare !
Vreun posesor de Lenovo Vibe P1 m ?   Pareri pro si contra ? Ma intereseaza sa-l achizitionez si as vrea sa stiu mai multe despre el. Cum se misca, daca sunt probleme de actualizare sau orice info care poate fi utila. :)    Multumesc !

#36
silviuaurel

silviuaurel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 11.09.2005
Am telefonul de 2 zile. Pana acum se misca destul de bine. Nu stie frecventa 4G de la digi. Este 3G pe ambele sim-uri. Memoria utiliata undeva la 40-50%. Eu il folosesc cu sim digi si orange. In 2 zile s-a consumt bateria 50% cu utilizare net aproximativ 1 ora pe zi so wifi nonstop o zi folosit la descarcarea aplicatilor. Nu ma joc pe telefon. Pe youtube se misca bine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate