Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 

Metropolitan City (Titan - Str. Victor Brauner)

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#91
A_n_d_y

A_n_d_y

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2017
https://www.facebook...5872593555/  


comunitate pe facebook ..tinem legatura intre noi .

#92
Barracud_a

Barracud_a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.05.2017
Dupa un an si ceva de asteptari in zadar...mai impune si astfel de clauze tot in favoarea lor!

Attached Files



#93
A_n_d_y

A_n_d_y

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2017
mie mi s a spus ca pe 15 august 2017 voi avea restul de acte sa le dau la banca ..pana acum cu mine sau purtat ok si au fost promti ..am citit si eu ce se discuta aici

ce scrie in contract e ceva legal ..atata timp cat accepti ce scrie si semnezi ..plus ca majorotatea cartierelor asta fac .

#94
Barracud_a

Barracud_a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.05.2017
Nu stiu de cat timp ai tu antecontractul semnat cu Metropolitan,dar iti spun cu siguranta ca nu o sa fie data mai sus mentionata de tine A_n_d_y,ai idee cat dureaza documentele +racordarea Distrigaz,ApaNova sau Enel?ai vazut tu montata teava generala de gaze
in tronson 1/2/3/4??Nu exista asa ceva!au facut racordarea pe apartamente asa de ochii lumii,dar teava generala nu exista!
Cati dintre voi ati fost sus la ultimul etaj sa vedeti cum arata terasa?!Peste catva timp o sa mai faca un etaj mansardat peste et 7!
A cerut cineva documente de inregistrare de la institutiile abilitate care se tot lauda ei ca au depus cereri de eliberare documente cadastru sau dezmembrare bloc?Eu am cerut asta de foarte multe ori si nici macar nu au fost in stare sa spuna macar aceeasi minciuna de 2 ori!
Drept urmare am reziliat antecontractul cu ei!

#95
A_n_d_y

A_n_d_y

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2017
nene degeaba ma certi ..eu vreau doar sa discut si cu lti oameni care au semnat contracte si asa mai departe ... eu am semnat contrlactul acum cateva luni ..respectiv 3 .. pana acum a fost totul ok .. nu am timp sa intreb sau sa umblu pentru ca nu imi permite serviciul ..din pcate

#96
Barracud_a

Barracud_a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.05.2017
Observ ca linkul de facebook deja nu mai este accesibil!Oare de ce?Pentru ca oamenii au inceput sa se organizeze si sa nu le mai suporte neseriozitatea!

#97
A_n_d_y

A_n_d_y

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2017
nu are cum pentru ca eu am facut pagina ..este un grup public facut acum 2 ore

#98
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
Dar exista deja un grup pe facebook:Metropolitan Residence Policolor.Ce rost au doua grupuri?!

#99
A_n_d_y

A_n_d_y

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2017
am vazut ca nu s a postat nimic acolo de catre nimeni ... sau este facut de ei

#100
A_n_d_y

A_n_d_y

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2017
Groh ..si esti viitor locatar ?

Eu am vorbit cu dumnealor sapt trecuta , am fost sa imi aleg finisajele pt apartament si au spus ca pana pe 15 August au intabularea, cadastru si restul actelor gata .. am inteles ca au avut intarzieri si ca sau retras ceva presoane anul trecut in vara .

voua ce vi s a spus/ "promis"

#101
A_n_d_y

A_n_d_y

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2017
am stat astazi de vorba cu Alex (juristul) a zis ca in oct o sa semnam contractele de vanzare cumparare ....deci ..din pacate mai avem de asteptat

#102
Barracud_a

Barracud_a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.05.2017
Eu cand ti-am spus prietene ca nu au doua vorbe la un loc!!Tu ai crezut ca eu vorbesc in vant!Ai sa vezi ca nici atunci nu exista o data exacta!Au probleme cu primaria sect 3!
Ok...eu ma abtin de la alte comentarii ca nu isi mai au rostul odata ce nu mai fac parte din comunitatea voastra

#103
A_n_d_y

A_n_d_y

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.07.2017
cand te ai retras tu?

#104
Ratonus

Ratonus

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 08.07.2015
Salutare,

O sa postez si aici ce am scris in forumul complexului din Aviatiei. Asta pentru cei care vor sa afle adevarul despre Metropolitan Residence. Pt ei nu exista nici un fel de termene si ei nu isi asuma niciodata intarzierile. De aceea au introdus si acea clauza pur si simplu aberanta in care dau vina pe vreme, autoritati si orice altceva. Astfel vor sa ascunda faptul ca tot timpul mint cand vine vorba de termene. Dar in final, mult mai grav o reprezinta calitatea lucrarilor:

====================================================================================================================

Daca inca mai doreste cineva sa cumpere de la Metropolitan Residence, va sfatuiesc sa va reorientati, Sincer va spun, daca as putea sa dau timpul inapoi, nu as mai achizitiona niciodata de la un asemenea "dezvoltator".
Suntem deja la sfarsitul lui iulie 2017 si sunt foarte multe lucruri in neregula in complexul din Aviatie.Voi enumera cateva mai grave pentru a va putea faceti o idee :
- nu exista scenariu pentru incendiu nici in acest moment, asa inseamnca ca, daca se intampla ceva in parcarea subterana sau oriunde in complex, firmele de asigurari pot sa nu despagubeasca asiguratii
- parcarea subterana arata foarte rau chiar si in acest moment.
a) Sunt infiltratii peste tot, la -2 a inceput sa se formeze mucegai si miroase ingrozitor.
B) sistemul de ventilatie nu e terminat si nimeni nu stie cand va fi
c) sunt niste gauri foarte mari date in peretii de la -2, cel mai probabil pentru un proiect abandonat. Aceste gauri sunt neacoperite si prin ele curge apa in momentul cand ploua
-lifturile se defecteaza in fiecare zi deoarece muncitorii care lucreaza in complex, in special cei de la Metropolitan, le folosesc pentru a transporta materiale fara a le proteja
-iar locatarii sunt amenintati cu diverse atunci cand isi cer drepturile
La toate sesizarile locatarilor pe adresa de reclamatii, s-a raspuns prin faptul ca toate problemele vor fi sau au fost rezolvate, dar s-a constatat apoi ca nimic nu s-a realizat din cele comunicate.
Mai mult,in ultima perioada au aparut niste facturi abuzive pentru paza din complex si totul a culminat cu evenimentul de sambata, 29 iulie, cand acest asa zis dezvoltator a oprit pentru ceva timp curentul in spatiile comune. A facut acest lucru pentru niste asa zise datorii ale proprietarilor fata de el, in conditiile in care toate promisiunile facute de el au fost doar niste minciuni.
Nu stiu daca are rost sa mai continui cu problemele din acest complex, pentru a sublinia neseriozitatea acestui dezvoltator si a Metropolitan Residence.

========================================================================================================================

#105
petrepmarin68

petrepmarin68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.04.2017
Am doua intrebari catre cei care s-au retras:
1. In cat timp ati recuperat avansul platit ?
2. Ati recuperat si eventualele diferente la materialele folosite (gresie, faianta,...) ?

De asemenea, am o propunere pentru cei care vor sa se mai retraga: hai sa ne luam un avocat si sa-i dam in judecata pentru a ne recupera banii si pentru a le solicita si daune morale/materiale pentru timpul pierdut si ocaziile pierdute in alte posibile locuri.

#106
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
La cate procese au pe cap..ai de stat la coada,pana sa recuperezi ceva! -)

#107
Barracud_a

Barracud_a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.05.2017

View Postpetrepmarin68, on 09 august 2017 - 20:19, said:

Am doua intrebari catre cei care s-au retras:
1. In cat timp ati recuperat avansul platit ?
2. Ati recuperat si eventualele diferente la materialele folosite (gresie, faianta,...) ?

De asemenea, am o propunere pentru cei care vor sa se mai retraga: hai sa ne luam un avocat si sa-i dam in judecata pentru a ne recupera banii si pentru a le solicita si daune morale/materiale pentru timpul pierdut si ocaziile pierdute in alte posibile locuri.


#108
Barracud_a

Barracud_a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.05.2017
Avansul l.am primit relativ repede cam 20 de zile de la rezilierea semnata la notar!
Banii pe finisaje s.au dus pe apa sambetei..deoarece exista o clauza in antecontract in care rezilierea este de comun acord banii dati in plus pe finisaje nu se mai returneaza..eu am pierdut cca 700€ ...pentru ca in toamna anului trecut ne tot sunau sa alegem gresie..faianta parchet usi si puneau presiune pe noi sa le platim in avans...am platit doar gresia/faianta restul nu!
Si daca va.ti luat finisajele de la Keros cu vrajeala aia de 10% redurece pentru Metropolitan au preturile mai mari decat cele de piata,deoare eu am achizitionat personal aceleasi finisaje la un pret mult mai mic fata de pretul lor preferential cu Metropolitan!La fel cu usile de la Bella Casa au preturi foarte mari decat cele de piata,cu 860-950lei/buc gasesti foarte multe variante si calitate superioara trebuie doar sa te implici...bataie de joc pe banii tai..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate