Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Metropolitan City (Titan - Str. Victor Brauner)

- - - - -
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#73
AlexP1981

AlexP1981

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2015
Ceea ce,i doare pe ei este ca din zece care asteapta la usa sa cumpere (nu cred, in Aviatiei mai au de vanzare 25-30% dintre apartamente), cel putin jumatate pot citi ceea ce apare pe forumuri. Si atunci fie renunta, fie pun conditii inainte de semnarea antecontractului.In plus, peste o saptamana urmeaza un nou targ imobiliar in care isi vor prezenta oferta si termenele optimiste de finalizare pentru a atrage noi "clienti". " Clienti", pentru ca doar pana incheie antecontract, sunt dispusi sa,i trateze ok. Dupa care, "clientii" sunt la mana lor si trebuie sa inghita orice. Pentru a justifica intarzierile peste intarzieri, sunt in stare sa invice si rotatia pamantului, frigul din aprilie, guvernul Grindeanu sau invazia lacustelor

#74
Barracud_a

Barracud_a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.05.2017
Salutare!
Si bine v-am gasit pe un asemenea forum!Precizez ca si eu sunt viitor locatar al acestui ansamblu "Metropolitan Policolor" si ca mai toti de aici din ce am citit postarile dvs am foarte multe nemultumiri in privinta dezvoltatorului!Promisiuni multe fapte putine,cateva acte aditionale prelungite pentru o eventuala creditare,finisajele dezastroase executate cu muncitori care nu sunt capabili,comenzi la faianta/gresie parchet si usi facute cu mult timp in urma si inca nu sunt montate in apartanent,referitor la montarea usilor acestea se vor monta pe perete fara glafuri finisate(info data din interior)
Si dupa cum o parte din voi ati observat atitudinea dezastruoasa cu care suntem tratati de fiecare data cand cerem explicatii cu privire la termenul de finalizare a lucrarilor si perfectarea actelor de vanzare(dau exemplu clar Alexandra Nedelcu). Astfel de ,,oameni'' NU au ce cauta in vanzari,in afaceri imobiliare. Toti sunt incapabili si cu grad de rudenie la vedere!
De ce suntem noi vinovati sa le acceptam minciunile si neseriozitatea???


#75
petrepmarin68

petrepmarin68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.04.2017
A exista o incercare de coagulare a celor care au semnat contracte, dar acest lucru a ajuns la urechile doamnei Georgescu de la o persoana aflata in lista de distributie si care cred ca este si pe forumul acesta unde "aruncam cu pietre", dupa parerea unora. Doamna Georgescu am inteles ca ar fi spus ca nu primeste grupuri, de parca am fi cerut noi vreo audienta.  Ceea ce nu inteleg eu este de ce aceasta actiune a "murit". Exista doua variante: fie se apuca oamenii serios de treaba si termina totul asa cum trebuie din punct de vedere calitativ, fie ne retragem cat mai multi, angajam un avocat si ne luam banii inapoi + daune morale/materiale pentru timpul pierdut si banii cheltuiti in zadar pe chirii si altele, asa incat sa-i usture si sa realizeze ca nu-i suficient sa existe cerere mare pe piata imobiliara ca sa-si bata joc de oameni.

#76
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Dar eu tot nu inteleg de ce mai cumparati de la ei cand se stie de mult timp ca ei sunt renumiti pentru asa ceva.
Intrati in hora si apoi la plangeti ? Nu va interesati inainte si despre calitatea constructorului nu doar a constructiei???

#77
petrepmarin68

petrepmarin68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.04.2017
Eu ma gandesc foarte serios sa renunt pentru ca m-am saturat de toate aspectele pe care le-am tot posta, cu toate ca blocul pare sa fie mai bine construit comparativ cu ce face Negoita peste drum.

#78
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Pai normal ca e bine construit comparativ dar si diferenta de pret cum este domnule ? sau credeti ca va da metropolitan ceva gratis ?

#79
petrepmarin68

petrepmarin68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.04.2017
pentru DAXPOP:


Vreti sa transformam forumul asta intr-o dezbatere one-to-one ? Cititi mai atent ce am postat si dupa aceea faceti referiri si puneti intrebari.

#80
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Da am citit ca ii criticati blocurile lui Negoita probabil din prisma faptului ca sunt din rigips dar el macar se tine de cuvant cand da un termen. In schimb voi stati si va rugati la luna ca sa termine astia blocurile voastre.
Mai au un santier pe Mihai Bravu in spate la rompetrol. Probabil acolo sunt mesterii.
Va doresc succes!

#81
petrepmarin68

petrepmarin68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.04.2017
E clar ca nu ati citit prea atent sau ati inteles doar ce ati dorit. Eu am facut doar o simpla referire la blocurile lui Negoita, de criticat am criticat ce fac cei de la Metropolitan. Pana la urma e decizia noastra de unde dorim sa cumparam si nu trebuie sa ne justificam domnului DAXPOP. Nu prea inteleg ce doriti cu aceste comentarii. Sunteti cumva un personaj de-al lui Negoita, care incearca sa incite pentru a indrepta oamenii catre  Palladium Residence ? Daca voi renunta la Metropolitan este strict problema mea si nu trebuie sa dau explicatii nimanui, dar tot nu voi merge sa cumpar un apartament de la Palladium Residence.

#82
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Normal ca este decizia dvoastra unde vreti sa cumparati. Ce nu inteleg e de ce va plangeri pe forumuri. Credeti ca rezolvati ceva?
Aveti o imaginatie f bogata. Eu nu-s niciun agent si nici treaba cu palladium n-am. Chiar dvoastra ati deschis discutia despre ei. Eu doar v-am argumentat in ce constau diferentele de pret la apartamente.

#83
petrepmarin68

petrepmarin68

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.04.2017
Pe forumuri scriem despre lucrurile care se intampla pentru a informa lumea si pentru a alerta dezvoltatorii, in speranta ca se va intampla ceva pozitiv, nu ne "plangem", stimate domn ! Nu inteleg de ce va deranjeaza pe dumneavoastra treaba asta si nici ce treaba aveti cu imaginatia mea, care se bazeaza pe deductie logica: ce cautati pe forumul Metropolitan City Policolor din moment ce nu va intereseaza un apartament in aceste blocuri si de ce pierdeti timp cu comentariile ? Ce interes aveti ?
Eu nu am deschis nicio discutie cu dumneata, am spus doar ce e mai jos:
"Eu ma gandesc foarte serios sa renunt pentru ca m-am saturat de toate aspectele pe care le-am tot posta, cu toate ca blocul pare sa fie mai bine construit comparativ cu ce face Negoita peste drum."

Daca doriti sa continuam acest dialog al surzilor, va rog sa-l transformati intr-un monolog. Ocupam aiurea spatiul pe forum.

#84
c1234d

c1234d

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 08.07.2015
Dupa 1 an de locuit in complex vandut de dl Georgescu, unde am platit bani grei, pot sa recomand cu caldura sa nu cumparati de la dl Georgescu apartament intrun complex al dansului.

Parcarea subterana este franjuri si arata ca dupa razboi. Pereti neterminati, gauri date in pereti pt proiecte abandonate, scenariu ISU nu exista, tevi de scurgere ramase in aer prin care se scurge apa etc etc.

Mai nou am aflat ca ne-a pacalit pe toti cu interfoanele, s-a hotarat dansul sa nu le mai monteze. Ca na, nu ne pacalise de mult cu cate ceva.

De ceva luni nu vrea sa isi mai achite nici cheltuielile comune, conform cotei parte pe care o detine.

La majoritatea sesizarilor pt deterioarea finisajelor etc prin apartament pe care le veti semnala, va va trimite la subcontractorii cu care lucreaza el (care se schimba foarte des...ca na...) sa rezolvati direct cu ei, ca doar de la ei ati cumparat ap, nu de la Georgescu.

Nici pana in ziua de azi nu avem acces la actele cladirii (cartea tehnica etc). Nu stim daca traim intrun complex sigur. Cu toate astea a inceput sa puna presiune pe locatari sa predea spatiile comune, sa isi ia bagajele si sa plece.

Lista de mai sus e doar ce am avut acum rabdare sa scriu. E mult mai lunga. Nici nu am mai adus vorba de apartamentul in sine si cate experiente neplacute am avut si acolo...

Edited by c1234d, 27 June 2017 - 21:42.


#85
salal

salal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 22.03.2017
Este posibil să nu se mai construiască nimic pe aici: https://www.arenacon...itia-terenului/

#86
SBMisha

SBMisha

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.05.2017

View Postc1234d, on 27 iunie 2017 - 21:39, said:

Dupa 1 an de locuit in complex vandut de dl Georgescu, unde am platit bani grei, pot sa recomand cu caldura sa nu cumparati de la dl Georgescu apartament intrun complex al dansului.

Parcarea subterana este franjuri si arata ca dupa razboi. Pereti neterminati, gauri date in pereti pt proiecte abandonate, scenariu ISU nu exista, tevi de scurgere ramase in aer prin care se scurge apa etc etc.

Mai nou am aflat ca ne-a pacalit pe toti cu interfoanele, s-a hotarat dansul sa nu le mai monteze. Ca na, nu ne pacalise de mult cu cate ceva.

De ceva luni nu vrea sa isi mai achite nici cheltuielile comune, conform cotei parte pe care o detine.

La majoritatea sesizarilor pt deterioarea finisajelor etc prin apartament pe care le veti semnala, va va trimite la subcontractorii cu care lucreaza el (care se schimba foarte des...ca na...) sa rezolvati direct cu ei, ca doar de la ei ati cumparat ap, nu de la Georgescu.

Nici pana in ziua de azi nu avem acces la actele cladirii (cartea tehnica etc). Nu stim daca traim intrun complex sigur. Cu toate astea a inceput sa puna presiune pe locatari sa predea spatiile comune, sa isi ia bagajele si sa plece.

Lista de mai sus e doar ce am avut acum rabdare sa scriu. E mult mai lunga. Nici nu am mai adus vorba de apartamentul in sine si cate experiente neplacute am avut si acolo...

Buna ziua,in ce complex se intampla toate astea? Este foarte revoltator ceea ce spuneti....

#87
geompj

geompj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.11.2010
Mai mult ca sigur este vb de complexul din Aviatiei

#88
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
Cred ca este vorba de cel din aviatiei dupa referirile domnului. Dar reteta in mare e cam aceeasi peste tot.

#89
Barracud_a

Barracud_a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.05.2017
Deja sunt 17 potentiali clienti care s-au retras din mizeria asta sub numele METROPOLITAN PALLADY

#90
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 27.05.2016
http://www.capital.ro/cu-banii-de-la-lactalis-ciurtin-a-cumparat-terenul-policolor.html

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate