Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri cartiere/zone in care ati ...

Care este culoarea normala de soia?

Comertul cu arcuri si arbalete

Masini pe benzina usor pretabile ...
 Am primit facturi dupa ce am renu...

Camere video, supraveghere curte....

Epilator care nu smulge puful

Realizare comanda pompa submersib...
 Covorase scari/trepte

Apartament Iași

Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit
 Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 

Tigara electronica

  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
21697 răspunsuri în acest subiect

#21619
silvuple

silvuple

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 300
  • Înscris: 01.11.2013
Multumesc pentru raspuns, o sa ma uit pe site la ele si voi achizitiona unul.
Cu stima

#21620
desperadoo

desperadoo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 371
  • Înscris: 04.05.2016
Salutare
Detin si eu tigara asta https://www.vapers-o...ru.html  care vine cu un acumulator (cod.18650) de 3000mAh, si as vrea sa achizitionez acumulatorul de aici
https://gave.ro/set-...udHpg4CN2EVsI-8
care este tot un 18650 doar ca are un amperaj muult mai mare, adica 8800 mAh. Oare e ok? risc sa-mi bubuie bateria in tigara.?

#21621
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 920
  • Înscris: 18.04.2006
Fă-ți un bine și uită de petardele alea de „8800mAh”! Nu există acumulatori 18650 cu capacitate declarată (btw, nu „amperaj”) mai mare de 3400mAh.

#21622
ccheep84

ccheep84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 29.03.2007
Salutare,

Sunt in ceata totala. De curand m-am reapucat de vapat, dar am pierdut sirul lichidelor, nemaifiind updatat, dupa 2 ani de pauza. Fiind adeptul MTL, mi-am luat de curand un Innokin R-Kroma cu atomizor Zlide si rezistente de 0.8, respectiv 1.6 ohm. Totul ok, dar la partea de lichide, nu cred ca am nimerit-o: Dinner Lady Mint Tobacco si King's Dew Spice Tobacco. Sunt bune, se simte aroma suficient, doar ca ambele au 70/30 vg-pg in compozitie, rezultand o tuse seaca, imediat ce termin de vapat. La Dinner Lady, nu am avut cum sa-l dreg la 50/50, dat fiind ca vine in recipient de 50 ml. Pe Spice Tobacco, l-am diluat cumva, aducandu-l la un 60/40, dar iritatia persista. Ce lichide bune imi puteti recomanda? Multumesc anticipat.

#21623
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.953
  • Înscris: 22.08.2006
Iritantul din lichid e pg-ul, nu vg-ul. Daca te deranjează, trebuie să crești procentul de vg, nu să il scazi.

#21624
ccheep84

ccheep84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 30
  • Înscris: 29.03.2007

View PostM@nuel, on 18 octombrie 2021 - 20:29, said:

Iritantul din lichid e pg-ul, nu vg-ul. Daca te deranjează, trebuie să crești procentul de vg, nu să il scazi.
In mod normal, asa ar fi, cum spui tu. Ciudat insa, ca pentru mine a fost foarte ok, cand vapam doar 50/50. Se pare ca vg-ul nu vrea sa ne imprietenim. Si oricum, din cate am inteles, pe mtl e recomandat raportul egal de glicerina- propilen-glicol.

#21625
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 920
  • Înscris: 18.04.2006
„Recomandat”?! Eu vapez de vreo 8 ani 75Vg/25PG și doar MTL. Cred că ți-ai ales lichidele nepotrivite... Încearcă cu bază goală să vezi dacă raportul VG/PG este problema.

Editat de slavyk, 19 octombrie 2021 - 06:14.


#21626
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.929
  • Înscris: 08.01.2018
Ce lichide recomandati

Vreau un flacon cu nicotina si unul fara nicotina

As vrea ceva sa imite Kent-ul

Editat de jimi91, 21 octombrie 2021 - 11:57.


#21627
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.413
  • Înscris: 30.12.2005
@slavyk.
Ce device.uri (mai) folosești? De zi cu zi.
Mulțumesc.

#21628
slavyk

slavyk

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 920
  • Înscris: 18.04.2006
@doktoru
Salut!
Atomizoare: nimic nou, aceleași vechituri (Regen și Nextasis cu cabluri de la Karlson) cărora nu le găsesc înlocuitor.Posted Image
Moduri: am încercat Sensis, ZQ Essent SE dar le-am dat după cîteva zile. Nu pentru că n-ar fi fost bune însă în majoritatea producătorilor parcă a dat strechea! Cît mai mare și mai greu, nejustificat!
Totuși, am găsit la un preț bun un iAido și nu m-am putut abține. E măricel în comparație cu vechiturile mele aflate în uz (Macro, Cuboid MIni) dar e foarte ergonomic compensând astfel dimensiunile și masa.
Îmi zgândăresc cardul astea:
https://www.3fvape.c...ml#.YXJ1eVWmPmE
și
https://www.3fvape.c...60#.YXJ2AlWmPmE

#21629
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.413
  • Înscris: 30.12.2005
Multam!

@conu.
Tu Conule? Parca tot mtl, nu? Cu ce "te dai"?

#21630
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.095
  • Înscris: 22.06.2004
LI dar nu ma mai dau din pacate. stau si strang praful pe aici... maine le curat si ma apuc din nou, m am saturat sa fumez pe terasa:)))

#21631
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.413
  • Înscris: 30.12.2005
:)

#21632
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 649
  • Înscris: 05.12.2015
Mie imi e dor de o buhaiala cu un custard reusit, cum a fost cel de la kings dew san francisco "Aroma San Francisco King’s Dew cu gust custard vanilat delicios nuantat cu bourbon, cocos prajit, migdale caramelizate si banane coapte". Parca tin minte ca trimisesem mail la ei si au spus ca il vor relansa si nimic. Dupa 4 ani de buhaiala, apoi 2 de mtl, acum am scos engine nano de la naftalina sa mai pufai ceva dulce, mai ales ca pe sezonul rece merg cocaturile, cozonacii cu cacao si multa nuca. Pe partea de mtl pur si simplu imi e lene sa mai servisez, asa ca am luat 3 seturi de rezistente nautilus si un nautilus 3, asa da e altceva, pana angajez un chinez sa-mi serviseze tancurile mtl.

#21633
Mateiso

Mateiso

    Curious Cat

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.687
  • Înscris: 06.09.2019
Buna, nu stiu nimic despre vapat, ce trebuie sa cumpăr si de unde.
Imi puteti recomanda ceva ieftin? Acum fumez Iqos si bag cam 2-3 pachete de heets pe zi. M-a rupt la bani si vreau sa-mi mai reduc din cheltuieli. Mersi anticipat

#21634
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.929
  • Înscris: 08.01.2018

View PostMateiso, on 28 octombrie 2021 - 13:39, said:

Buna, nu stiu nimic despre vapat, ce trebuie sa cumpăr si de unde.
Imi puteti recomanda ceva ieftin? Acum fumez Iqos si bag cam 2-3 pachete de heets pe zi. M-a rupt la bani si vreau sa-mi mai reduc din cheltuieli. Mersi anticipat

Salut....si eu sunt nou cand vine vorba de vaping.

Eu mi-am comandat un innokin coolfire z80 - practic l-am intrebat pe baiatul de care se ocupa de site. Asta mi-a recomandat.

Cu totul, am dat in jur de 480 de lei. Daca ti se pare prea scump,  exista si variante mai ieftine.

https://www.vapers-one.ro/

#21635
IaSaVedem

IaSaVedem

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 649
  • Înscris: 05.12.2015

View PostMateiso, on 28 octombrie 2021 - 13:39, said:

Buna, nu stiu nimic despre vapat, ce trebuie sa cumpăr si de unde.
Imi puteti recomanda ceva ieftin? Acum fumez Iqos si bag cam 2-3 pachete de heets pe zi. M-a rupt la bani si vreau sa-mi mai reduc din cheltuieli. Mersi anticipat
un kit aspire nano cu un set de rezistente care te duce lejer o luna cel putin, cat despre lichid poti incerca ceva de aici de 12mg pentru inceput. 12mg tarie pentru ca nu e nici prea tare nici prea slab pe o rezistenta de 1.8 ohm, iar de acolo te poti duce la 6mg sau 18mg in functie de cum te simti cu acel 12mg.

Editat de IaSaVedem, 29 octombrie 2021 - 10:51.


#21636
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.531
  • Înscris: 09.03.2002
O recomandare atomizor( preferabil cu rezistente mai ieftine) pentru inlocuirea atomizorului Smok TFV8 ?/Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate