Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 "Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...

Curatare tigaie

Alegere SPC sau parchet laminat -...
 

Casti in-ear pana in 300 lei

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
vlad131

vlad131

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.07.2015
Buna ziua, imi puteti recomanda o pereche de casti in-ear care sa tina mai mult de o luna si sa aibe bass bun pana in 300 lei?

Ma gandeam la Razer Hammerhead Pro.

Edited by vlad131, 24 July 2015 - 21:02.


#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
3-4 seturi de Koss Pathfinder. :P Eu le am de 2 ani, dacă le transporți în husă și ai grijă să nu le freci de fermoare rezistă.

#3
Traksul

Traksul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 22.07.2015
Mergi pe o marca cu renume gen Sennheiser sau Sony, nu cumpara toate porcariile frumos colorate gen Razer. Am avut experiente neplacute cu Razer.

#4
vlad131

vlad131

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.07.2015
Ce model ai recomanda Traksul? Multumesc pentru sugestie AlexIP.

Edited by vlad131, 24 July 2015 - 21:56.


#5
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,498
  • Înscris: 13.11.2011
Asta cu tinutu depinde de tine de cata grija ai de ele.Eu am casti care le am folosit aproape zilnic timp de doi ani :-)
Sennheiser CX 400II nu Iti plac?

Edited by missionnad, 24 July 2015 - 22:10.


#6
Traksul

Traksul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 22.07.2015

View Postvlad131, on 24 iulie 2015 - 21:55, said:

Ce model ai recomanda Traksul? Multumesc pentru sugestie AlexIP.

Ti-am trimis un PM cu mai multe modele si niste explicatii.

#7
vlad131

vlad131

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.07.2015
Am un prieten care si-a luat skullcandy de 100 de euro si in 3 saptamani s-au dus fara sa le arunce indoaie chestii.

#8
Traksul

Traksul

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 22.07.2015
Nu am auzit de Skullcandy. Daca esti interesat de casti utile si de calitate mergi pe o marca cu renume in domeniu. Daca vrei plastice ieftine frumos colorate mergi pe chestii gen Razer / Skullcandy / Beats.

#9
xdream

xdream

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 27.08.2006
Calitate Germana cauta Sennheiser   , germanii sunt cei mai buni :)) cam la toate domeniile

#10
rayden26

rayden26

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 20.07.2009
Asta e cel mai tare argument!

#11
ionykul

ionykul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.01.2007
Eu de Sennheiser sunt profund dezamagit. Modelul luat in 2014 care a costat undeva la 300 lei mult sub Razer Moray cumparate in 2007 (trecute prin multe, inclusiv dormit cu ele in urechi deci comode) pe care inca le folosesc. Sony sunt incomode... Ce vreau sa incerc acum sunt cele de la Audio-Technica: http://www.emag.ro/c...7/pd/D8HW8BBBM/ sau, ceva mai scumpe dar la reducere, Harman Kardon: http://www.emag.ro/c...i/pd/DKQWRMBBM/
SkullCandy mi se par mai mult de imagine, nu stiu cum suna dar nici nu tin neaparat sa le incerc...

#12
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pe testate, în afară de Koss, la care am și rămas - și aici mă refer doar la seria Plug / The Plug / Sparkplug / iSpark / Pathfinder - cele fără cauciuc, cu spumă care se mulează pe ureche și coboară până sub 17-18 Hz de unde nu le mai auzi, că cei 10 Hz oricum sunt cam greu de testat Posted Image - am cam aflat așa:

- Sony sunt disposable (se duc firele în câteva luni - maxim, deși sună ok) - nu am avut mai scumpe de 40$, într-adevăr. Problema la ei e că au scăzut la calitate enorm la gama ieftină și medie.
- Sennheiser sunt overpriced în ultimul hal cele bune și cele mai ieftine sunt la același nivel cu Coby și alte no-name-uri (am avut o pereche de Coby - identice cu al doilea model de la Senn) luate dintr-un Worten cu 6 euro și m-au ținut și alea 2 ani pentru că erau suficient de bune pentru mers pe stradă).
- tot ce e H&K, B&O, Beats by Dr. Apple, Razer inclusiv ridică mari semne de întrebare din cauză că sunt de brand, și la cât costă, e cam trist să tragi fermoarul la geacă și să te trezești că ai stricat atâția bani aiurea.

S-ar putea să ai surprize plăcute la Pioneer și la alte brand-uri considerate mai slabe.

P.S. Acum m-am uitat, nu se prea mai găsesc la noi modelele astea de la Koss (doar "doapele" cu cauciuc la emag și la alții mari), dar văd că se poate comanda de la ei de pe site direct. The Plug, de care au mai mulți prieteni de o grămadă de ani, sunt 15$. O să îmi dau și eu comandă de ele când se strică astea, alea erau cele mai bune.

Edited by AlexIP, 25 July 2015 - 14:34.


#13
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,919
  • Înscris: 06.04.2005
Nu stiu daca argumentul ca cele de renume sunt cele mai bune, nu de putine ori producatorii de renume profita de acel brend si ofera produse de proasta calitate dar pompeaza serios bani in marketing.

Uite casti de renume https://medium.com/b...re-154aae384b36

Edited by danielavram, 26 July 2015 - 00:20.


#14
missionnad

missionnad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,498
  • Înscris: 13.11.2011
Arunca un ochi si pe piata second hand,acum un an si ceva am avut bafta sa gasesc o pereche de Ultimate Ears Triple Fi10 in perfecta stare cu doar .....230 lei :-)
....si sunt casti de casti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate