Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 

BancPost - cardul de credit WizzAir

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
356 replies to this topic

#145
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Pai cel mai bine este sa mergi sa închizi socotelile cu Transilvania, după 3 ianuarie. Ai timp până în februarie. În aplicația de mobil Wizz poți vedea până când ai activ statutul de membru. Sau în contul tau wizz, depinde ce folosești.

#146
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007

View Postabacus70, on 08 noiembrie 2018 - 18:46, said:


E fosrte ciudat răspunsul primit de tine de la Wizz, pentru că în scrisoarea pe care am primit-o de la BT scrie negru pe alb:
"Wizz Discount Club valabil în continuare: abonamentul dumneavoastră Wizz discount Club rămâne valabil până la 31.12.2019"

Are cineva alte informații ?


Suna foarte bine, dar am veriicat pe site, si am statutul un an de la semnarea contractului. Verifica si tu!

#147
abacus70

abacus70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 03.06.2009
Și la mine în contul Wizz e aceeași situație: Wizz Discount a valabil 1 an de când am luat cardul Wizz Bancpost.
De aceea am sunat la BT la numărul dedicat foștilor clienți Bancpost și i-am întrebat ce se întâmplă.
Mi-au confirmat că la începutul anului viitor abonamentele Wizz Discount vor fi prelungite până la 31.12.2019, dar doar pentru foștii clienți Bancpost care semnează cu ei și preiau noile carduri de la BT (în cazul meu e Star Forte).
Deci se pare că se va rezolva prelungirea Wizz Discount Club până la sfârșitul lui 2019.

#148
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
Aha. Depinde ce costuri au aceste carduri Star Forte, chiar in cazul in care nu le folosesti si le tii doar pentru prelungire :) Administrare cont, administrare card...

#149
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Păi teoretic au costuri mai mici decât cardul Wizz.

#150
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View Postbv01, on 13 noiembrie 2018 - 11:31, said:

Păi teoretic au costuri mai mici decât cardul Wizz.

Da, dar si beneficii inexistente pentru nevoile noastre referitoare la WizzAir - 20 Lei emitere card, 25 Lei/ an administrare.

#151
abacus70

abacus70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 03.06.2009
Te contrazic, pentru foștii clienți Bancpost  emiterea e 0 lei iar administrarea (acei 25 lei/an) e gratuită în primul an.

#152
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Free money... :))

#153
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Ar fi bine sa fie adevarat asta cu prelungirea wizz discount club pana in dec 2019. Practic as avea aprox inca un an abonament gratuit. Doar ca nu mai poti acumula puncte. Vedem in ianuarie.

#154
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Astazi am avut o discutie telefonica cu cei din call center, si mi-au spus acelasi lucru ca si lui @abacus70, daca semnam cu BT, se prelungeste pana la finalul anului 2019, statutul de membru wizz.
Interesant ca, atunci cand am fost sa iau cardul de la BT, cei de acolo nu stiau nimic.
Cred ca in ianuarie vom merge la BT si acolo vom afla mai multe!!!

#155
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Unde am fost eu aveau info că abonamentul WDC va fi valabil până la 31.12.2019.
Trec la BT doar cât să prelungesc valabilitatea WDC, apoi închid tot. Simplu.

#156
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
Daca va ganditi sa aplciati pentru celalat card avantajos de travel, azi e momentul potrivit pentru ca dau mai multe mile bonus si nu au taxa de emitere: https://www.bancatra...bt-flying-blue/

#157
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
Oricum BT trăiește într-o utopie ciudată. Au la promoție gratis online banking și mobile banking. Cum vine asta?
Toate băncile serioase au serviciile aste gratuite. Sau na, promoție la taxa de emitere. WTF???

#158
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Nici eu nu înțeleg cum au ajuns cea mai mare bancă au produsele praf față chiar și Libra care e de 20 de ori mai mică. Sau fix de aia?

#159
thefreshmaker

thefreshmaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.06.2007
Eu ma gandesc sa trec la Raiffeisen, au un pachet de cont ZERO TOT, cu 0 comisioane aproape la tot, daca incasezi cel putin 2.000 lei pe luna.
Stiti vreo alternativa mai buna ?

#160
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
@bv01:  Nu e nimic "utopic" in rationamentul lor.

Departamentul de Finance gandeste matematic si stie foarte bine ca:

1 Leu / luna / client pentru BT24 Internet Banking
4 Lei / luna / client pentru BT24 Mobile Banking
5 Lei / luna / incasare interbancara

inmultit cu toti clientii BT care platesc periodic cel putin pentru una din cele 3 taxe mentionate anterior

= PROFIT catre banca

Faptul ca exista clienti neinformati / fideli bancii care nu observa restul de oferte din piata e perfect pentru ei.

Ceea ce conteaza la final sunt rezultatele financiare din fisierele Excel :)

#161
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,118
  • Înscris: 06.12.2012
De fapt arată o gândire primitivă, iar matematica nu e chiar atât de simplă. Uite, eu de exemplu, care nu sunt chiar în categoria de low income și nu consider că 5 lei e o sumă mare, prefer alte bănci care au serviciile online gratis. Ex. ING, Raiffeisen, care au aplicațiile muuuuult peste BTRL.
Însă, am accesat oferta de BF la BT, îmi trebuie pentru anul ăsta cât mai oferă WDC.
Stați așa... cică au comision de încasare în cont. Văzând că în top probabil au ajuns pe locul 1 după preluarea Bancpost... îmi dau seama că românii ori sunt idioți ori masochiști. Serios că nu înțeleg. 😂😂

#162
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Am aplicat eu pentru cardul minune de la BT de Black Friday. M-a sunat un tip de la ei sa ma duc in agentie si sa depun documentele, i-am spus insa ca as vrea sa fac trecerea la acest card de la WiZZ card-ul existent. A intrebat in stanga si in dreapta si nu se poate, asa ca decat sa ma fac cu doua carduri pe care nu cred ca le voi folosi, mai bine ma las.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate