Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

BancPost - cardul de credit WizzAir

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
356 replies to this topic

#181
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Fix aceste informații le găsiți și pe site-ul BT, fără să întrebați pe nimeni.

https://www.bancatra...ri/card-credit/

Apropo de abonamentul WDC:

[ https://i.imgur.com/tOCbhSU.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#182
inu123

inu123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 16.07.2006
Daca mie îmi expira subscriptia la Wizz discount club in ianuarie 2019, cum se aplica:
"abonamentul Wizz Discount Club ramane de asemenea valabil pana la finalul anului 2019"?
Am sa mai am inca 11 luni gratis abonamentul daca îmi schimb cardul cu cel BT star?

#183
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Mai sus e un link... Ia și citește, ai să fii surprins.

#184
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Am fost sunat de o doamna de la BT, am primit si un email de informare pe care il pun mai jos.

Ea mi-a spus (desi nu garantez fiindca de obicei persoanele de la call center nu prea stiu toate detaliile) ca punctele pentru luna Dec vor putea fi cerute la acelasi nr de telefon ca pana acum, iar pe 15 Ian va mai iesi un extras de cont unde le veti putea vedea. Ramane de vazut.

E-mailul de la ei mai jos:

Bună ziua,

Cardul STAR Forte pregătit de BT pentru a înlocui cardul dumneavoastră WIZZ Bancpost vă așteaptă în unitatea BT pe care am confirmat-o telefonic.
Ştim că v-ați fi dorit ca WIZZ Bancpost să îşi continue călătoria la Banca Transilvania. La fel ne-am fi dorit şi noi pentru că, vorba aceea, cine nu îşi doreşte să aibă în ofertă un card deja apreciat? Deşi s-a încercat, acest lucru nu este posibil pentru că Banca Transilvania are deja un card de călătorii, lansat cu câțiva ani în urmă. Parteneriatul înseamnă inclusiv exclusivități la care Banca Transilvania s-a angajat, iar din responsabilitate, BT doreşte şi trebuie să țină cont de ele şi sperăm să înțelegeți acest lucru.
Cardul WIZZ va putea fi folosit până inclusiv pe 01.01.2019, iar cardul BT Star Forte din 3.01.2019.
Pentru clienţii Bancpost, cardul BT Star Forte va păstra până la finalul anului 2019 principalele beneficii ale cardului WIZZ Bancpost, respectiv:
Punctele acumulate prin cardul Wizz Bancpost până la finalul anului le veţi putea folosi până la sfarșitul anului viitor.
Abonamentul WIZZ Discount Club este valabil până în decembrie 2019, inclusiv.
În plus, cardul de cumpărături Star Forte, care este unul dintre cele mai apreciate din oferta BT, dar și de pe piaţă vine cu urmatoarele avantaje:
Dobânda este mai mică decât cea a cardului Wizz Bancpost,
Perioada de graţie este acordată inclusiv pentru ridicarea de numerar,
Acumulaţi puncte de loialitate în valoare de pana la 10% din valoarea cumpărăturilor efectuate cu acest card sau aveţi posibilitatea de a plăti în până la 18 rate lunare la peste 12.000 de magazine partenere din toate domeniile, inclusiv din domeniul turistic (www.starbt.ro) .

#185
neo_the_one

neo_the_one

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2018
Ce se intampla totusi cu statutul de membru WDC in situatia in care NU ridic noul card BT?

@ bv01: statutul tau de membru se va prelungi pana in 4 dec 2019 datorita colaborarii Wizz-Bancpost. Daca nu ridici cardul Star de la BT risti pierderea statutului WDC de la 1 ian 2019, desi ti se va retine acel comision anual pe 4 dec 2018?

Ar fi interesanta aici parerea unor useri ce erau membrii WDC la momentul incetarii vechii colaborari intre Wizz si BCR, ce s-a intamplat atunci cu acel statut, s-a pierdut automat la data inceperii colaborarii Wizz cu Bancpost?

Personal nu sunt tentat sa ridic acest card Star, as prefera sa astept pana la mom lansarii unei noi colaborari intr Wizz si o banca, dar... daca pierd statutul de WDC (in cazul meu valabil pana in mai 2019) nu as fi deloc incantat.

Va respecta deci Wizz acest drept al membrilor ce au deja platit practic comisionul anual?

#186
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
Am ridicat cardul Star Forte care il inlocuieste pe cel Wizz si l-am activat ieri. Cat dureaza pana mi se prelungeste valabilitatea WDC? Voi fi notificat prin mail? Multumesc!

#187
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
@lupixx, cred că în ianuarie vom vedea, daca se țin de promisiune. Eu am ridicat cardul acum o lună, l-am activat acum doua săptămâni, dar în cont nu am perioadă prelungită până la finalul anului. Așa că așteptăm, daca vom avea o surpriză neplăcută, în ianuarie mergem și le predam cardul Star. Până în ianuarie nu au ce face, încă mai există BancPost, din ianuarie se activează cardul Star, din acel moment ești client Transilvania!

#188
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Pai la un număr de telefon de la Transilvania, tot către ei vei plăti ce împrumuți luna aceasta. Din 3 ianuarie cardul Bancpost nu mai este valabil. Nu ai fost contactat de Transilvania, plic sau alta varianta?

#189
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Mai are cineva probleme cu receptionarea banilor transferati in contul Wizz? Am transferat bani din ING pentru acoperirea datoriei, de obicei intrau a doua zi, dar azi nicio veste inca imi arata soldul de ieri.

#190
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
@75bnm am înțeles, cred că în ianuarie primim aceste informații. Am întrebat și eu la Transilvania, dar mi-au spus că încă nu am cardul star activ, și de-abia în ianuarie soldul de pe Bancpost trece în Transilvania. Presupun că în ianuarie primim mail cu soldul, care trebuie confirmat, cel puțin eu așa văd că ar fi normal.

#191
JohnnyD2

JohnnyD2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 22.12.2006

View PostFlorin_Alex, on 11 decembrie 2018 - 16:26, said:

Mai are cineva probleme cu receptionarea banilor transferati in contul Wizz? Am transferat bani din ING pentru acoperirea datoriei, de obicei intrau a doua zi, dar azi nicio veste inca imi arata soldul de ieri.

Nu tot timpul!
Depinde cand faci transferul. Oricum, din cate stiu, BP, lucreaza cu ''cont colector'', de-aia si introducem tot felul de date cand facem transferul (si eu tot din ING transfer).
E foarte posibil sa-i ''vezi'' chiar si in a 3a zi. Pentru o situatie concreta, e bine sa suni la ei si sa discuti cu operatorul.

Se actualizeaza destul de greu... soldul.

#192
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

View PostJohnnyD2, on 15 decembrie 2018 - 20:54, said:


Nu tot timpul!
Depinde cand faci transferul. Oricum, din cate stiu, BP, lucreaza cu ''cont colector'', de-aia si introducem tot felul de date cand facem transferul (si eu tot din ING transfer).
E foarte posibil sa-i ''vezi'' chiar si in a 3a zi. Pentru o situatie concreta, e bine sa suni la ei si sa discuti cu operatorul.

Se actualizeaza destul de greu... soldul.

Au intrat cu o zi intarziere.

#193
QAZ1234

QAZ1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 13.12.2018
Voua va merge alo bancpost?
Tot apăs tasta 2 pentru valoarea soldului și nu merge.

#194
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Eu acum 10 minute am folosit alo Bancpost și a mers, mi-am transferat punctele și am verificat soldul. În schimb mă deranjează că nu am primit încă mail-ul cu soldul și cheltuielile defalcate.

#195
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Eu nu am nevoie de card BT, dar e chiar enervant cat de greu e sa nu primesti acel card.

1) Am fost la BT: ei nu pot face nimic pana in ianuarie, sa ma duc la Bancpost, sa inchid cardul si dupa aia sa dau un telefon la BT pentru a anula transferul meu la ei.
2) Am fost la Bancpost, ei au spus sa sun la Alo Bancpost dupa ce am achitat datoria.
3) Am achitat datoria, am sunat la ei sa inchid.Si aici m-am oprit. Cu totul ca nu  gasesc nicaieri in contract acest lucru, la call center au spus ca daca inchid cardul voi pierde statutul de Wizz Discount Club (activ pana in mai 2019) SI banii deja transferati in contrul Wizz. E adevarat acest lucru? A mai inchis cineva un card Wizz in trecut?

#196
neo_the_one

neo_the_one

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.11.2018
@amandigi

Daca au confirmat cei din call center BT ca se pierde statutul WDC (cu tot cu punctele acumulate) in cazul in care nu ridici cardul Star BT, inseamna ca cei de la Wizz sunt complet neseriosi. Intrebam mai sus ce se intampla intr-un astfel de caz. Din ce am auzit de la niste prieteni din Bancpost, in momentul in care Wizz a schimbat conventia ce o avea cu BCR si a lansat cardul Wizz co-brandat cu Bancpost s-a intamplat acelasi lucru: cei ce aveau statut WDC in baza cardului BCR au pierdut peste noapte acest statut impreuna cu toate drepturile aferente.

Sfatul meu e sa nu te risti. Azi am ridicat si eu acest card Star, complet useless pt mine numai dintr-un singur considerent: sa nu pierd statutul WDC cu toate punctele ce le am. Mi s-a spus ca voi plati prima taxa de utilizare pt card doar de azi intr-un an, la data aniversarii, pana atunci neavand niciun cost. Cantarind totusi avantajul pastrarii statutului WDC mi-am zis ca merita. Interesant e totusi ca trebuie sa si activez cardul, speram sa am avantajele WDC doar daca luam plasticul si semnam de primire.

Pe bursa zvonurilor am auzit (sursa din BT) ca Wizz se va indrepta pentru o noua conventie spre Piraeus Bank, redenumita recent First Bank. Sa vedem daca se confirma stirea.

#197
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Ca o precizare, nu call centerul din BT, ci cei de la Bancpost au spus acest lucru. Oricum, nu voi risca, si voi ridica cardul. Pacat ca clientul e fortat sa traca la o alta banca...

#198
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012

View Postneo_the_one, on 20 decembrie 2018 - 22:37, said:

Pe bursa zvonurilor am auzit (sursa din BT) ca Wizz se va indrepta pentru o noua conventie spre Piraeus Bank, redenumita recent First Bank.

Aș fi preferat ceva mai din secolul ăsta, gen ING de exemplu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate