Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

BancPost - cardul de credit WizzAir

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
356 replies to this topic

#109
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Cei care au card BP Wizz, mai raman membrii Wizz Discount Club, dupa ce se inchide cardul de credit?

#110
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
https://www.bancatra...ri/card-credit/

In cazul in care cardul de credit Bancpost este Wizz Bancpost dorim sa iti oferim continuitate in privinta principalelor beneficii, de aceea:

- Punctele de loialitate acumulate prin cardul de credit Bancpost pana la finalul anului 2018 si neutilizate, vor fi la dispozitia ta: pana la 31.12.2019 vei putea solicita transferul punctelor in contul tau deschis la Wizz Air

- Wizz Discount Club valabil in continuare: abonamentul tau Wizz Discount Club ramane valabil pana la 31.12.2019


Membership-ul la Discount Club ramane pana la sfarsitul lui 2019. Dar toate CC-uri de la Bancpost se convertesc in carduri din oferta actuala BT.

Edited by MasterC, 25 October 2018 - 15:58.


#111
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Dacă am Visa Gold și Wizz mă întreb dacă îmi dă Forte și Forte Gold. Oricum cred că închid de tot treaba dacă se transformă în BT, Unicredit Premium e mult mai ok.

#112
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Le-am dat un e-mail si celor de la Wizz, va anunt daca primesc vreun mesaj.

#113
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Salut.

Am primit instiintare prin posta ca incepand cu 1 ian 2019 cardul wizz nu mai este valid. De asemenea este clar din ce scrie in cele 11 pagini ca BT nu va continua cu wizz. Am zburat cu wizz acum o saptamana si la reclame singura tara fara card de credit wizz era Romania. Sper totusi sa apara la alta banca.. dar oare cand??

Eu nu vreau BT eu vreau wizz pentru ca l-am folosit de multe ori si am fost foarte multumit. Era singurul produs Bancpost care merita.



#114
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 06.12.2012
În loc să sunați la BT, poate ar fi o idee mai bună să luați legătura cu Wizz.

Edited by TheGrudge, 31 October 2018 - 14:38.
limbaj..


#115
cineva_18

cineva_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 31.01.2007
Salut.

Intr-adevar, am vorbit si eu cu cei de la BT si mi-au spus ca nu voi mai putea folosi cardul WIZZ din 2019, o sa-mi ofere un card Star Forte in schimb. Le-am si zis la aia de la BT ca in ianuarie vin sa-mi inchid contul.
Sunt sigur ca cei de la WIZZ vor semna cu o alta banca colaborarea, si atunci ma voi duce si eu dupa ei. :)
Anul asta am zburat de doua ori, aproape gratis, cu banii adunati in contul WIZZ.

#116
cineva_18

cineva_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 31.01.2007
Probabil inca nu au ajuns la nicio intelegere. Dar sa speram ca o sa gaseasca un partener.

#117
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
Înainte de Bancpost au fost la BCR. Sper că nu revin acolo...

#118
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Eu sunt curios ce se întâmpla cu clienții care au făcut cumpărături și le-au setat in rate pe cardul wizz.

BT/BP schimba contractul in termeni mult nefavorabili pentru client, dar ce se întâmpla cu creanțele acestora?

#119
Cos2k

Cos2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.05.2007
La call center-ul BT dedicat clientilor Bancpost mi-au zis azi ca BT a negociat cu Wizz pentru migrarea ofertei Wizz dar nu au ajuns la un acord. Deci Wizz sunt in continuare interesati.

Informatii suplimentare:
- linie de credit iti deschid automat la BT, trebuie sa te duci sa o inchizi daca nu esti interesat (!?)
- cardul de credit emis il anuleaza ei daca nu il ridici semnand contractul aferent

Trebuie sa primim o scrisoare prin posta care sa detalieze procesul de migrare.

#120
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Eu am primit acea scrisoare. Nu sunt de acord si nici nu vreau sa ridic acel card. Nu vreau alt card de credit.

#121
Cos2k

Cos2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 12.05.2007
Nici eu nu vreau cardul BT. Dar trebuie oricum sa trecem pe la BT in ianuarie ca sa inchidem tot (iti creaza automat o linie de creditare, probabil ca sa gestioneze eventualele creante restante).

#122
cineva_18

cineva_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 31.01.2007
Ma enerva la cardul WIZZ ca niciodata nu stiam cati bani am pe el, se actualizau foarte greu tranzactiile dar ma obisnuisem pana la urma. Acum l-as vrea in continuare asa, numai sa fie. Posted Image Posted Image

#123
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Și eu am primit scrisoarea, dar nu prea sunt curios de oferta lor. Cred că în decembrie, închid contul și aștept, poate Wizz semnează cu alții.

#124
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Cred ca e bun de pastrat si noul card de la BT o vreme, in ideea ca mai avem si anul viitor programul Wizz Discount Club platit (nu stiu acum daca ramane si daca anulam cardul BT).

#125
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
@Florin_Alex: rămâne valabil contul Wizz, pentru că ai plătit taxa anuala și nu pot rezilia aceste condiții, dar puncte în contul Wizz nu mai acumulezi din ianuarie. Eu am luat azi cardul de la BT, dar le-am transmis că ne vedem in ianuarie cu plicul nedesfăcut.

#126
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Pentru ca eram curios ce se intampla din ianuarie, eram curios, ce se intampla cu punctele mele in decembrie, si daca fac cumparaturi in decembrie cum imi transfer punctele in contul wizz. Am vrut sa merg la o sucursala BancPost, unde am facut cardul, dar aceea sucursala nu mai exista, asa ca am facut un drum la Transilvania. Cardul oricum este emis, si din ianuarie cel de la BancPost nu mai este valabil, asta daca nu te duci sa-l inchizi mai devreme.

Mai mult, daca nu mergi la banca sa-l ridici tu, il primesti prin posta sau curier.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate