Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

BancPost - cardul de credit WizzAir

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
356 replies to this topic

#73
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

 ghitapg2, on 08 iunie 2018 - 01:12, said:

M-ar tenta si pe mine sa-mi fac acest card (la sfarsitul lunii imi expira WDC-ul).

Pe site-ul lor vad ca exista si varianta de rambursare in 6rate (fara dobanda).

Cine zicea cu cateva posturi in urma ca pt platile esalonate in rate nu se mai primesc puncte.

Mai e valabila regula?

Multumesc!
Așa scrie în termeni și condiții.

 Eduard55, on 08 iunie 2018 - 05:33, said:


Primești gratuit visa gold doar un an, după care plătești. Au schimbat regulile.
Hmmm, nasol atunci. Pentru clienții vechi aparent n-au băgat comision extra. Oricum a început fuziunea cu BT, la carduri de debit de exemplu au dat mesaj că se pot folosi și în rețeaua BT în aceleași condiții ca la ei.
Acum să vedem dacă se mai păstrează cardurile și beneficiile.

#74
Eduard55

Eduard55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 01.04.2018
Pot plăti în avans?
Adica sa pun bani pe cardul asta ca pe unul de debit? Dacă da, se mai acumulează puncte și pentru banii ăștia cheltuiți?

#75
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
da / da

#76
Eduard55

Eduard55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 01.04.2018
Mulțumesc de răspuns.
Ești sigur de al doilea da? Adică ai încercat sa faci asta și tot ai primit punctele wizz?

#77
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Păi dacă am zis "da" tu ce înțelegi?

#78
Eduard55

Eduard55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 01.04.2018
10 puncte wizz înseamnă 1 leu, nu?

#79
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008
100 de puncte e 1 leu.

#80
JohnnyD2

JohnnyD2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 22.12.2006

 Eduard55, on 15 iunie 2018 - 10:27, said:

Pot plăti în avans?
Adica sa pun bani pe cardul asta ca pe unul de debit? Dacă da, se mai acumulează puncte și pentru banii ăștia cheltuiți?

Garantat:)
Eu am limita 4900 (atat mi-a dat acum 4 ani, cred) de cand il am.... Am vrut s-o maresc ulterior, dar mi-au zis de la banca ca n-are rost (trebuia s-astept o gramada), dar am pus banii mei, peste...si n-are nicio treaba.

Am avut la un moment dat si 12.000 pe el.

Punctele se acumuleaza la TOATE tranzactiile efectuate cu acest card, neavand legatura cu limita de credit.
Daca ai 10.000 ron, si limita 4900, cheltui 10.000, pt suma cheltuita primesti puncte.

Referitor la WDC de grup, acesta NU SE REactiveaza automat.
Se activeaza telefonic - la BancPost. Saptamana trecuta am facut solicitarea - Vineri - Luni (acum) mi l-au activat. S-au miscat extraordinar de bine, nu m-asteptam Posted Image

Un dezavantaj, ar fi ... faptul ca nu poti transfera in contul Wizz, mai mult de 100.000 puncte, adica 1000 RON/luna... Posted Image

Edited by JohnnyD2, 15 August 2018 - 06:36.


#81
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Oare ramane acest card la BT?

#82
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,481
  • Înscris: 19.04.2009

 Florin_Alex, on 29 ianuarie 2018 - 10:33, said:



E pt Tarom si cei din grupul Skyteam, la ce preturi au, nu cred ca te ajuta prea mult.


Flying Blue.
KLM. AirFrance. Aeroflot. Etc

Ajuta. Găsești oferte bune la AF și KLM :) sau upgrade. Etc

 easy90rider, on 15 august 2018 - 07:44, said:

Oare ramane acest card la BT?

Nu cred... pentru ca cei de la Tarom / AF nu ar fi de acord ca BT sa emită carduri și pentru alta companie.

Nu am văzut nicăieri o banca sa emită carduri pentru doua companii aeriene

#83
rastavib

rastavib

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.08.2018
Salut, mai este valabila regula cu transferul punctelor dupa data de 1 a lunii? Daca am facut solicitarea acum 2 zile, o sa am banii disponibili in contul Wizz abia pe 1 Septembrie?
Iar odata ce am banii in contul Wizz, pot sa ii folosesc doar pentru bilete de avion? Sau pot de exemplu sa cumpar bagaj de cala, priority boarding sau alte produse de genul asta, pentru un bilet deja cumparat? Asa mi s-ar parea normal.
Pentru cei ce vor sa isi faca acest card, o surpriza neplacuta am avut-o atunci cand la prima cumparatura pe care am impartit-o in 6 rate, am aflat ca pentru a raspunde la SMS-ul care ma intreba in cate rate vreau, aveam nevoie de credit (eu fiind pe cartela, si avand obtiune, a trebuit sa reincarc cu 3 euro, suma minima, doar pentru a raspunde la SMS, pentru 5 centi). Mi se pare o mare prostia ca acest SMS sa nu fie gratis.

 JohnnyD2, on 15 august 2018 - 06:35, said:

Garantat:)
Eu am limita 4900 (atat mi-a dat acum 4 ani, cred) de cand il am.... Am vrut s-o maresc ulterior, dar mi-au zis de la banca ca n-are rost (trebuia s-astept o gramada), dar am pus banii mei, peste...si n-are nicio treaba.

Am avut la un moment dat si 12.000 pe el.

Punctele se acumuleaza la TOATE tranzactiile efectuate cu acest card, neavand legatura cu limita de credit.
Daca ai 10.000 ron, si limita 4900, cheltui 10.000, pt suma cheltuita primesti puncte.

Referitor la WDC de grup, acesta NU SE REactiveaza automat.
Se activeaza telefonic - la BancPost. Saptamana trecuta am facut solicitarea - Vineri - Luni (acum) mi l-au activat. S-au miscat extraordinar de bine, nu m-asteptam Posted Image

Un dezavantaj, ar fi ... faptul ca nu poti transfera in contul Wizz, mai mult de 100.000 puncte, adica 1000 RON/luna... Posted Image
Salut, o curiozitate: prin ce conjunctura ajungi sa platesti cu cardul Wizz 50.000 lei pe luna, ca sa primesti 100.000 puncte/1000 RON?

#84
MihaiRo77

MihaiRo77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 27.08.2018
Poți alege cate puncte vrei sa transferi în contul wizz?

Punctele astea expira?

#85
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

 MihaiRo77, on 01 septembrie 2018 - 16:41, said:

Poți alege cate puncte vrei sa transferi în contul wizz?

Punctele astea expira?
Îți transferă parcă tot.
Da, expiră după 2 ani, iar banii din contul Wizz după alți 2 ani.

#86
claudiupb

claudiupb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 05.11.2009

 rastavib, on 21 august 2018 - 21:08, said:

Salut, mai este valabila regula cu transferul punctelor dupa data de 1 a lunii? Daca am facut solicitarea acum 2 zile, o sa am banii disponibili in contul Wizz abia pe 1 Septembrie?
Ei spun ca dureaza 5 zile lucratoare sa intre punctele (asta din momentul in care ai sunat sa le transferi), dar in practica am vazut ca intra a doua a zi. Oricum ele au o valabilitate de 2 ani deci poti sa le transferi periodic sa le ai acolo in caz ca apare vreo oferta de neratat.

 rastavib, on 21 august 2018 - 21:08, said:

Iar odata ce am banii in contul Wizz, pot sa ii folosesc doar pentru bilete de avion? Sau pot de exemplu sa cumpar bagaj de cala, priority boarding sau alte produse de genul asta, pentru un bilet deja cumparat? Asa mi s-ar parea normal.
Punctele poti sa le folosesti si la alte cumparaturi, eu am folosit pentru a achizitiona locuri in avion la momentul checkin-ului. Ma gandesc ca se pot folosi si pentru bagaje, etc.

 rastavib, on 21 august 2018 - 21:08, said:

Pentru cei ce vor sa isi faca acest card, o surpriza neplacuta am avut-o atunci cand la prima cumparatura pe care am impartit-o in 6 rate, am aflat ca pentru a raspunde la SMS-ul care ma intreba in cate rate vreau, aveam nevoie de credit (eu fiind pe cartela, si avand obtiune, a trebuit sa reincarc cu 3 euro, suma minima, doar pentru a raspunde la SMS, pentru 5 centi). Mi se pare o mare prostia ca acest SMS sa nu fie gratis.
La toate bancile costa 5 eurocenti SMS-ul, asa am patit si la ING. Banuiesc ca e asa pentru ca este catre un numar scurt.

#87
MihaiRo77

MihaiRo77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 27.08.2018

 blotunga, on 02 septembrie 2018 - 14:25, said:


Îți transferă parcă tot.
Da, expiră după 2 ani, iar banii din contul Wizz după alți 2 ani.
Scrie pe undeva ca expira abia după 2 ani?
Întreb fiindcă banii pe care ii primești refund cu wizz flex expira după 2-3 luni și ii pierzi. Am pățit-o.

#88
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

 MihaiRo77, on 02 septembrie 2018 - 16:44, said:

Scrie pe undeva ca expira abia după 2 ani?
Întreb fiindcă banii pe care ii primești refund cu wizz flex expira după 2-3 luni și ii pierzi. Am pățit-o.

Iti arata in contul tau la puncte.

Exemplu de la mine:
expiră: 27.08.2020 23:59 (transferate pe 28.08.2018)

#89
eroslorenz

eroslorenz

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.09.2018
Salutare . Am intrat si eu in pozesia acestui card Wizz Bancpost. Cum activez abonamentul Wizz Discount Club cu acest card?
Va multumesc.

#90
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005

 eroslorenz, on 03 septembrie 2018 - 12:36, said:

Salutare . Am intrat si eu in pozesia acestui card Wizz Bancpost. Cum activez abonamentul Wizz Discount Club cu acest card?
Va multumesc.

se face automat, anunta ei la Wizz. tot asa se intampla cu innoirea anuala.

insa dureaza, rabdare...ai sa primesti mail.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate