Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

BancPost - cardul de credit WizzAir

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
356 replies to this topic

#343
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,714
  • Înscris: 11.01.2005
Sustin ce zici, a fost cel mai bun program de loialitate din cate au existat in Romania vreodata. O intrare in Lounge costa 37 de euro/om/intrare la Otopeni si 30 euro/om/intrare la Viena iar la inceputul programului, vreme de minim un an de zile, intrau 2 oameni gratuit pe acelasi card, de nelimitate ori Posted Image nici nu mai pun la socoteala banii de bilete din punctele acumulate, minim 5-6 segmente ieftine de zbor pe an in cazul meu. Doar ca nu am avut niciodata cardul asta, m-au respins la acordarea creditului ca nu mai avusesem niciodata unul. Apoi, cand au introdus optiunea de garantare a creditului cu depozit colateral la ei, i-am refuzat eu, deja scosesera accesul gratuit pentru insotitorul detinatorului de card, ori pe mine asta ma interesa in primul rand ... accesul in Lounge-uri in doi, mai ales in cele trei locatii de pe aeroportul din Viena. Bye-bye, Bancpost!

Edited by vladut_v, 04 February 2019 - 19:23.


#344
ciprebbe

ciprebbe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 29.05.2010

View Postvladut_v, on 04 februarie 2019 - 19:19, said:

..... Apoi, cand au introdus optiunea de garantare a creditului cu depozit colateral la ei, i-am refuzat eu, deja scosesera accesul gratuit pentru insotitorul detinatorului de card, ori pe mine asta ma interesa in primul rand ... accesul in Lounge-uri in doi, mai ales in cele trei locatii de pe aeroportul din Viena. Bye-bye, Bancpost!
Nu au scos asa ceva. Am folosit si in octombrie la Jet in Vienna. Sotia era cu Wizz BP eu eram cu PriorityPass. Doamna de acolo a spus ca e suficient cardul  BP ca e pt 2 pers accesul. Am folosit si la retur aceasta facilitate. Probabil persoana care te-a informat nu a stiut acest lucru.

In alta ordine a expirat statutul de membru acu 3 zile.Nu a venit nici un mail de prelungire iar in contul de wzz a disparut facilitatea. Ajung la telefon sa vorbesc cu afonii de la BT? Mai este cineva la care nu i s-a prelungit automat abonamentul pana la final de 2019? cardul nou de la BT este ridicat, activat si folosit.

#345
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
La Otopeni nu mai intrau demult 2 persoane pe un card. Si pe panou la intrare aparea Wizz la single entry. Mie mi-au prelungit automat abonamentul Wizz.

In alta ordine de idei Posted Image .... ati primit extras de cont pe ianuarie? Parca BT trebuia sa emita extrasele pe 1 ale lunii - nu pe 15 ca Bancpost!

Edited by T Irina, 10 February 2019 - 16:46.


#346
claghi

claghi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 22.04.2004
Astazi am primit pe email extrasul pe luna ianuarie ptr cardul Star Forte ex wizz bancpost.

#347
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001

 claghi, on 11 februarie 2019 - 18:47, said:

Astazi am primit pe email extrasul pe luna ianuarie ptr cardul Star Forte ex wizz bancpost.

Si eu, dar fara cheltuielile din a doua parte din Decembrie. Punctele mi le-a zis la telefon cineva, mi le-a si transferat saptamana trecuta.

#348
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Si eu in sfarsit... ieri. Dureaza oare mereu 10 zile pana trimit extrasul ( e mail, nu posta)?

Edited by T Irina, 13 February 2019 - 00:53.


#349
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,055
  • Înscris: 20.06.2009
În jurul datei de 10 vin extrasele de la BT, plus/minus vreo 2 zile. Nu e o zi fixă, dar nici nu mi s-a întîmplat să nu vină vreodată...

#350
mistiqque

mistiqque

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.01.2019
Mentionez ca NU am ridicat si activat cardul Star Forte, dar am primit al doilea extras pentru peiroada 28.12-31.12 corespunzator cardului Wizz. Si asta la fel ca si primul nu include punctele Wizz aferente tranzactiilor, si de data asta mi-au aparut 56 RON in plus in taxe si comisioane pentru transfer in Revolut pe care nimeni din BT nu reuseste sa le explice. Am facut sesizare, a ramas ca ma suna ieri, nu s-a intamplat. I-am sunat din nou azi si mi-au zis ca le vor strona si voi fi contactat (fara a se preciza cand ...).

Maine e ultima zi in care pot sa imi raspunda la prima sesizare, cea legata de punctele Wizz neacordate pentru perioada 28.12-31.12 si cele calculate gresit pentru extrasul de pe Decembrie.

Recomandarea mea, pentru orice problema aveti, cereti numar de inregistrare. E haos mare la ei si altfel lucrurile raman destul de incurcate.

Edited by mistiqque, 13 February 2019 - 12:27.


#351
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Chiar daca nu ai ridicat cardul trebuie sa inchizi linia de credit. Eu am avut 2 carduri la Bancpost si am ridicat numai unul de la BT - dar a trebuit sa inchid contul pentru ca erau ambele active si la prima depunere am pus banii din greseala pe celalalt card (neridicat).

#352
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Se mai aude ceva de vreo posibila colaborare cu vreo banca?

Azi am primit mail de la Wizz cum ca:

Stimate pasager,
Abonamentul dumneavoastră la WIZZ Discount Club va fi reînnoit automat!
Dorim să vă informăm că abonamentul dumneavoastră WIZZ Discount Club va expira pe 27. 02. 2019. În calitate de deținător activ al cardului de plată emis în colaborare cu Wizz Air, abonamentul WIZZ Discount Club Group se va activa automat în mod gratuit pentru următoarele 12 luni de la data de expirare a abonamentului dumneavoastră curent.
Veți continua să vă bucurați de beneficiile programului nostru exclusiv, să obțineți reduceri la biletele de avion și la taxele de bagaje și să aflați înaintea celorlalți de ofertele promoționale Wizz Air.

Pai.. cum inca pe 12 luni?

#353
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Ce bine de tine, te mai poți bucura de statut membru Wizz încă un an.

#354
bughybughy

bughybughy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 18.04.2005

 Talkabout, on 20 februarie 2019 - 15:07, said:

Se mai aude ceva de vreo posibila colaborare cu vreo banca?


Din pacate pe site-ul Wizz au disparut mai multe banci din alte tari... acuma au mai ramas doar 2 (Bulgaria si Macedonia). Asta nu-i semn bun....  

Am primit si eu azi de la BT punctele din a 2-a jumatate a lunii decembrie in contul Wizz cu aceiasi paritate si valabilitate de 2 ani.

Attached Files



#355
cineva_18

cineva_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 31.01.2007
Ati gasit vreo varianta de card cat de cat acceptabila, care sa ne inlocuiasca "raposatul" card wizz? Macar asa, sa reinviem putin forumul :)

#356
valyyy83

valyyy83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.01.2006
Eu nu am gasit nicio varianta de a inlocui cardul Wizz. Adevarul este ca acel card era mult prea rentabil:) Eu insa l-as fi folosit si daca scadeau acel procent pe care il primeai inapoi la plati. Dar sunt tot mai convins ca nu va mai exista card Wizz Air.

#357
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
RIP Bancpost.


Subiectul e deja obsolete. Cine a mai ramas client e la BT. Cardul de credit Wizz nu mai exista.
Despre probleme cu Wizz va rog sa discutati pe Traveling/ wizz
Despre BT pe topicul BT.

Sa depunem tuturor o coroana cu flori pentru Credit Cardul Wizz Bancpost

RIP

[ https://cdn1.npcdn.net/images/1457327033c709b7671e766fe89ce11413a7d1caf9.jpg?md5id=7d46fde6325be39f06a245530a9c6424&new_width=800&new_height=800&size=max&1466647023 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate