Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...
 "Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Probleme fibra (internet ) rooter...

Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...
 O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 

Pot sa ma las de tigari fumand ceai?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015

View PostSerafim606, on 15 mai 2015 - 13:37, said:


Am facut saptamana trecuta o raza la plamani. N-am nici pe dracu. Sanatos tun Posted Image.

Şi eu la fel cu raza dupe 25 de ani de trotile.plămani nota 10

#20
GHEGHE1

GHEGHE1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 15.06.2012
Un pasaj muzical HIP-HOP
(Poti sa fi curat ca lacrima si sa mori de CANCER)

altceva explicat adica : nu a fumat si nu a consumat alcool dar a murit calcat de o masina pe VERDE la trecerea de pietoni

Ce rezulta... treieste-ti viata
Posted Image

#21
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012
Iti recomand plasturi Nicoret, ii aplici pe piele, iar in maxim o luna o sa renunti la fumat. Plus ca pe timpul aplicarii tratamentului nu simti nevoia de a fuma.

#22
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View PostDaian95, on 15 mai 2015 - 14:02, said:

Iti recomand plasturi Nicoret, ii aplici pe piele, iar in maxim o luna o sa renunti la fumat. Plus ca pe timpul aplicarii tratamentului nu simti nevoia de a fuma.

Si daca esti dependent ca mine ce faci? Eu nu am probleme cu nicotina. Vreau sa duc tigara la gura, sa o aprind, sa trag din ea si sa scrumez. Sunt dependent de gesturile astea. Cu ce ma ajuta nicotina daca nu am gestul?

#23
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,910
  • Înscris: 07.08.2008

View Postviks, on 15 mai 2015 - 13:42, said:

Şi eu la fel cu raza dupe 25 de ani de trotile.plămani nota 10

View PostSerafim606, on 15 mai 2015 - 13:37, said:

Am facut saptamana trecuta o raza la plamani. N-am nici pe dracu. Sanatos tun Posted Image.

Daca nu tragi in piept atunci nu iti imbolnavesti asa repede plamanii..

#24
viks

viks

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 26.02.2015
Hadi frati că de 25 de ani tot le trag in cheptPosted Image

#25
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006

View PostCaptainMe, on 15 mai 2015 - 12:36, said:

Isi la un pachet de ceai de menta
am fumat 35 de ani
ajunsesem la 2 pachete zilnic

cînd am realizat că ard un plin juma dă motorină... am zis
- numai un boulean arde atîta plimbare cu maşina... şi de atunci nici la blocul vecin nu merg pe jos.
pentru burtă... urc de 2 ori pe zi la cetate, e aici în apropiere...

Edited by sarac.lipit, 15 May 2015 - 14:33.


#26
toto_riina

toto_riina

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,566
  • Înscris: 20.08.2014
Cu banii aia cheltuiti, ai fi putut lua o casa intr-o viata de om, daca ii puneai deoparte, intr-un sertar, te-ai gandit si la asta? Ce sa facem, o viata avem, s-o traim ca lumea! Nu suntem toti buni de calugarit!Posted Image

Edited by toto_riina, 15 May 2015 - 14:44.


#27
GHEGHE1

GHEGHE1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 15.06.2012
Poti sa fumezi si SMIRGHEL, banii tai, sanatatea Ta, nu ai vointa nu esti in stare de nimic(se stie).

Gaseste draq ceva de facut... sa UITI asa ca ai nervi de a pune tigarea in BOT in circiuma sa fi GIGOLO la femeile de acolo care stau cu orele la o-COLA.

#28
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,788
  • Înscris: 01.10.2002
Eu acum doi ani am trecut pe tigara electronica, dupa o luna m-am obisnuit, nu mai simteam nevoia de tigara clasica. Dupa 4 luni m-am lasat si de cea electronica, si de atunci n-am mai fumat si n-am simtit nevoia.
Exista lichide speciale cu continut marit de nicotina si care au efect mai tare pe gat pentru cei care se lasa de fumat, dupa care treci la lichide mai usoare. Incearca, oricum e mai ieftin decat tigara clasica.

#29
GHEGHE1

GHEGHE1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 15.06.2012
Mereu CINEVA cauta sa fie peste (domine) pe alt cineva... ex : AUTO la fumat se pricepe toata LUMEA :) este la liber inca... netaxat  ;)

#30
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Posttigerheart, on 15 mai 2015 - 14:15, said:


Daca nu tragi in piept atunci nu iti imbolnavesti asa repede plamanii..

Nu ma. Tragem in gura. Tu stii macar sa fumezi? Normal ca tragem in plaman.

#31
ridle

ridle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.02.2006
Pe 1 iulie voi face 5 ani, de cand nu am mai fumat. Fumasem 22 de ani inainte...au fost momente placute in viata cand o tigara era aproape mirifica ,dar ajunsesem sa fumez aproape 1 pachet pe zi si ma simteam din ce in ce mai rau.
Am incercat sa fumez mai putine tigari pe zi, dar metoda  nu a tinut mai mult de o saptamana dupa care am revenit la pachetul initial. Pana in momentul in care am zis ca trebuie sa spun... stop ! Si nu a fost simplu, pentru ca eram intr-o perioada a vietii cu multe probleme,dar am reusit si va pot spune ca acum, chiar daca uneori as avea pofta sa fumez o tigara, tot timpul imi aduc aminte de acele clipe si de lupta grea pe care am dus-o cu mine insumi . Asa ca daca as aprinde o tigara acum ,ar fi ca si cum tot efortul si munca  de atunci ar fi in zadar si as arunca-o la gunoi...ceea ce sincer, nu-mi surade, asa ca renunt a o mai aprinde Posted Image
Nu zic sa nu incercati,dearece oamenii sunt slabi vis-a-vis de placeri si tentatii, dar cand veti simti ca este nevoie sa renuntati, faceti-o cu toata puterea voastra, fara sa va lasati prada viciului a 2-a oara !

Edited by ridle, 15 May 2015 - 16:46.


#32
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Chestie de ambitie, pe care am experimentat-o in ambele extreme. Prima oara m-am lasat de fumat brusc, mai aveam ceva tigari in pachet si am zis: le termin pe astea si de maine gata. Si asa am facut, si perioada aia imediat dupa ce m-am lasat aveam asa o vointa in mine de refuzam si un miliard in schimb. Pe urma m-am apucat iar si am ajuns si la exagerari :) si dracu daca venea la mine sa ma ia il rugam sa ma mai lase sa trag una.
Acu ... nema vointa, doar idei fugare de a ma lasa, sau procese de constiinta cand scade grosimea portofelului din cauza tigarilor. Dar trec repede :)). Sau ma satur de ele iar.

#33
CaptainMe

CaptainMe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 31.12.2014
Eu nu simt nevoia de tutun, ca fac depresie de la el. Simt nevoia sa fumez, sa vad fumul cum iese din tigara, sa trag din ea. Nu e vorba de plasture, de guma, sau alte chestii. Am incercat chestiile astea, da, nu sunt dependent de nicotina, dar sunt dependent de tigare la propriu.

View Postccf_cristi, on 15 mai 2015 - 12:47, said:

Mie imi suna a etnobotanice sa fumezi ceai.
Pai eu nu prea cred ca ceaiul da halucinatii :)) Doar asa sa simt ca si cum as avea o tigare, chiar daca nu are nici un efect.

#34
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Atunci baga electronica, nicotina ramane la alegerea ta. La mine aburul ala inlocuieste cu succes tigarile clasice.
Gasesti recomandari chiar aici pe forum: http://forum.softped...ra-electronica/

#35
bitiro

bitiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 07.03.2008

View PostSerafim606, on 15 mai 2015 - 13:37, said:


Am facut saptamana trecuta o raza la plamani. N-am nici pe dracu. Sanatos tun Posted Image.

Daca ar fi numai asta efectul negativ.
Oricum iti doresc sanatate.

#36
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014

View Postbitiro, on 15 mai 2015 - 18:57, said:


Daca ar fi numai asta efectul negativ.
Oricum iti doresc sanatate.

Peste 2 saptamani am analize de sange. Vedem si acolo ce o fi.
Aaa da. Mi-am facut si un EKG. Ok si ala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate