Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 

Liviu Dragnea appreciation thread

* * - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
5379 replies to this topic

#5347
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

View Postfansat, on 07 noiembrie 2017 - 15:55, said:

  Altul care s-a luat de tov Dragnea in avion. Bai, frate, nu pot avea putina liniste "politicienii" astia ai nostri nicaieri. Ce vremuri, domnule...Ce vremuri...

Cu chestii de astea eu totusi nu sunt de acord. Mi se pare ingrozitor sa ma iau de cineva asa... Fie el si Dragnea....

De aia sunt inventate protestele, sa ne luam de ei in cadru public, neutru. Asta e folosul protestelor pasnice - sa cerem public ce vrem, sa protestam...

Cand insa se intervine in viata lor privata, cand calatoresc, cand sunt cu masina, cu nevasta, copii, la restaurant, pe aeroport etc aici se intra in viata lor privata si se ajunge la un fel de hartuire, de comportament obsesiv....

Edited by tipareth, 08 November 2017 - 10:03.


#5348
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,501
  • Înscris: 31.08.2006

View Posttipareth, on 08 noiembrie 2017 - 10:01, said:

Cand insa se intervine in viata lor privata, cand calatoresc, cand sunt cu masina, cu nevasta, copii, la restaurant, pe aeroport etc aici se intra in viata lor privata si se ajunge la un fel de hartuire, de comportament obsesiv....

  Da, dar cred ca stii ca ei si-au ales sa devina hahalere de politicieni. Nu i-a bagat nimeni fortat in politica. Ei stiu ca politica e cea mai mare c***a, asa ca ar trebui sa se astepte la orice. Pai, nu se poate, nene, sa traiesti ca un nabab arogant si nimeni sa nu te intrebe putin de sanatate. Totul are un pret in viata. Nu ma refer la Dragnea. Ma refer la politicieni in general.

#5349
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

View Postfansat, on 08 noiembrie 2017 - 10:58, said:

  Da, dar cred ca stii ca ei si-au ales sa devina hahalere de politicieni. Nu i-a bagat nimeni fortat in politica. Ei stiu ca politica e cea mai mare c***a, asa ca ar trebui sa se astepte la orice. Pai, nu se poate, nene, sa traiesti ca un nabab arogant si nimeni sa nu te intrebe putin de sanatate. Totul are un pret in viata. Nu ma refer la Dragnea. Ma refer la politicieni in general.

Asa e.... Dar vorbesc in principiu...

Pe langa asta am dat argumentare de ce sunt bune protestele pasnice in cadru public, ele sunt cumva in zona aia neutra nu cum zic cei de la Antena 3 si Romania tv jignind protestatarii... Protestele nu duc atingere persoanelor private, ele se adreseaza mai mult persoanei in exercitiul unei anume functii.

Oamenii au dreptul sa protesteze, sindicatele la fel, pasnic fireste, dar cand se trece din public in privat, se trece de la legal la ilegal, deja terenul e usor penal - hartuire, vatamare verbala etc

Edited by tipareth, 08 November 2017 - 11:09.


#5350
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,501
  • Înscris: 31.08.2006

View Posttipareth, on 08 noiembrie 2017 - 11:07, said:

Oamenii au dreptul sa protesteze, sindicatele la fel, pasnic fireste, dar cand se trece din public in privat, se trece de la legal la ilegal, deja terenul e usor penal - hartuire, vatamare verbala etc

Da, poate fi penal daca respectivul devine violent. Astia doi, respectiv Vintila si femeia care l-au luat la rost, nu mi s-a parut ca au depasit o limita in limbaj. Au fost agresivi, e drept, desi nu cred ca  e cuvantul cel mai potrivit,  dar cu o limita. In fine, pana la urma e problema lor, a politicienilor. Prin deciziile lor trebuie sa  fie constienti ca isi pot pune in cap milioane de oameni. Din atatea milioane or fi si cativa mai agresivi. De altfel, e imposibil, oricat de calm ai fi, sa nu te ia pe dupa ceafa cand vezi cate mizerii fac politicienii. Infiorator de multe mizerii, si e valabil pentru toate tarile de pe glob. Multi dintre acesti indivizi sunt absolut odiosi si cu greu pot fi numiti oameni.

Edited by fansat, 08 November 2017 - 11:27.


#5351
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posttipareth, on 08 noiembrie 2017 - 11:07, said:

Asa e.... Dar vorbesc in principiu...

Pe langa asta am dat argumentare de ce sunt bune protestele pasnice in cadru public, ele sunt cumva in zona aia neutra nu cum zic cei de la Antena 3 si Romania tv jignind protestatarii... Protestele nu duc atingere persoanelor private, ele se adreseaza mai mult persoanei in exercitiul unei anume functii.

Oamenii au dreptul sa protesteze, sindicatele la fel, pasnic fireste, dar cand se trece din public in privat, se trece de la legal la ilegal, deja terenul e usor penal - hartuire, vatamare verbala etc
Nu sunt de acord.

Cum a zis si colegul mai sus, esti persoana publica, accepta. Ce, acum trebuie tratati ca niste panselute? Faci cacaturi, accepta oprobiul public. Sa zica mersi ca nu suntem ucrainieni sa ii aruncam in tomberoane, ca atunci poate as avea ceva de obiectat in mod general, dar in cazul particular al lui Dragnea, deloc. Asta e un taranoi care s-a obisnuit sa nu sufle nimeni in fata lui, si contactul direct cu poporul il atinge cel mai tare, nu mai e in palatul lui de sticla unde vede de sus tot, se afla "in mocirla", jos cu toti paesani, merge cu avion la comun, sta la coada, etc...
Aia il face sa sufere cel mai tare, cand nu are cum sa ii rupa capul celui care il admonesteaza public civilizat. Cum sunt convins ca ar face daca ar putea....

#5352
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,501
  • Înscris: 31.08.2006

View PostMembruAnonim, on 08 noiembrie 2017 - 11:28, said:

Nu sunt de acord.

Cum a zis si colegul mai sus, esti persoana publica, accepta. Ce, acum trebuie tratati ca niste panselute? Faci cacaturi, accepta oprobiul public. Sa zica mersi ca nu suntem ucrainieni sa ii aruncam in tomberoane, ca atunci poate as avea ceva de obiectat in mod general, dar in cazul particular al lui Dragnea, deloc. Asta e un taranoi care s-a obisnuit sa nu sufle nimeni in fata lui, si contactul direct cu poporul il atinge cel mai tare, nu mai e in palatul lui de sticla unde vede de sus tot, se afla "in mocirla", jos cu toti paesani, merge cu avion la comun, sta la coada, etc...
Aia il face sa sufere cel mai tare, cand nu are cum sa ii rupa capul celui care il admonesteaza public civilizat. Cum sunt convins ca ar face daca ar putea....

     Chestia, ca politician,daca tot ai avut de gand sa imbratisezi aceasta oribila cariera, e sa nu uiti totusi de unde ai plecat. Si politicianul lui Peste Prajit a fost candva paysan, dar vrea sa-si uite originile fiindca e mare om acum. Sunt politicieni in tarile nordice, spre exemplu, care nu-si afiseaza opulenta, si nu pozeaza in mari boieri. Ai nostri, cum apuca o farama de ciolan, cum se cred Dumnezei pe pamant. Nu le mai ajungi la nas. Nu mai spun daca ar fi intrebati de averi, ca nici ei nu mai stiu de unde au facut atata banet. In fine, nu mai continui, ca mi se face greata...

#5353
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006
Pana la urma Tudose s-a razgandit, ceea ce nu ar fi atat de surprinzator. In realitate, partidul nu are solutii si merge in jos.
Totusi, daca este sa ne luam dupa sondajul IMAS, PSD reprezinta singura optiune pt guvernare. Doar liderii lui sunt compromisi.
Concluzia este ca pica orice referendum propus de Dragnea, deci apelul la popor este rizibil.
Legile justitiei si legile penale nu vor intra in vigoare prea curand, iar Dragnea tb sa mai reziste vreo 3 luni, in cazul fericit in care reuseste sa adune majoritatea. Nu este imposibil si in orice caz este singura solutie pentru a bifa reusita din alegeri. Apoi, poate trece linistit in opozitie. Iohannis poate bloca procesul legislativ, are inca munitie. Asta daca vrea sa riste si sa o foloseasca. Nu este deloc sigur ca o va face.

Revolutia fiscala, denumita astfel in mod pompos, are drept scop sa asigure supravietuirea linistita a partidului stat in aceste 3 luni.

Edited by stormlord, 08 November 2017 - 18:22.


#5354
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Poststormlord, on 08 noiembrie 2017 - 18:21, said:

Pana la urma Tudose s-a razgandit, ceea ce nu ar fi atat de surprinzator. In realitate, partidul nu are solutii si merge in jos.
Totusi, daca este sa ne luam dupa sondajul IMAS, PSD reprezinta singura optiune pt guvernare. Doar liderii lui sunt compromisi.
Unde exista partid fara lideri?
psd - adunatura de hoituri, lepre, hoti, jigodii, nemernici, tradatori de tara, prosti, dobitoci, exterminatori ai poporului roman,...

#5355
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
Nu au nevoie de nimic altceva decat de liniste o perioada cat ttec legile justitiei si se fac scapati...

#5356
christig

christig

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,861
  • Înscris: 31.10.2002
Îl saltă pe Dragnea! Pregătiți-vă pentru amănunte șocante!

Quote

Îl saltă pe Dragnea! Pregătiți-vă pentru amănunte șocante! E chestiune de zile. Mâine sau vineri! Nu putem da mai multe amănunte. Vă putem spune doar atât: aveți încredere totală în informație!
Vă aduceți aminte duminică seara ce spunea fata aceea care s-a întâlnit cu Dragnea în aeroport, la Viena? Că infractorul, când i-a spus că va fi condamnat, și-a făcut trei cruci? Ei bine, la ce este în dosar îi trebuie Patriarhul Daniel, cu tot cu întreaga ortodoxie mondială, să se roage pentru el!!!
E prins, în sfârșit! Problema stringentă devine votul pentru scoatere lui din Parlament, pentru că se lasă cu cătușe.


#5357
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
pe romani i-au mai scapat in mod miraculos niste molime...ca singuri nu prea am fost in stare sa ne scapam...

#5358
korr41

korr41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,891
  • Înscris: 27.06.2007

View Postbarbu78, on 08 noiembrie 2017 - 18:29, said:


psd - adunatura de hoituri, lepre, hoti, jigodii, nemernici, tradatori de tara, prosti, dobitoci, exterminatori ai poporului roman,...

...flegme,limacși,laturi,scursori,handicapati...

#5359
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,859
  • Înscris: 25.10.2004
Da" unde a disparut domnilor marele conducator, primul om, unicul comandant zis si carie de teleorman? De 2 zile nika prezenta, nici la munca cica n-a fost prezent

#5360
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,100
  • Înscris: 20.12.2007

View Postcatalinn, on 09 noiembrie 2017 - 18:03, said:

Da" unde a disparut domnilor marele conducator, primul om, unicul comandant zis si carie de teleorman? De 2 zile nika prezenta, nici la munca cica n-a fost prezent
Opinia lui Pantazi este ca Tudose a pierdut in razboiul cu Dragnea si isi ia asupra lui toate laturile
http://m.hotnews.ro/stire/22102117

#5361
Hamdoulillah

Hamdoulillah

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,662
  • Înscris: 29.03.2017
Pai daca iese Tudose si zice de Dragnea ca e condamnat penal, s-a terminat.

#5362
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,287
  • Înscris: 16.08.2016
In cazul în care totul o ia la vale mai rău, baga chestia cu: eu nu știu nimic, nu am fost informat, eroare de comunicare

#5363
dexter_lab

dexter_lab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,391
  • Înscris: 31.10.2007

View PostMicroEdge, on 09 noiembrie 2017 - 18:07, said:

In cazul în care totul o ia la vale mai rău, baga chestia cu: eu nu știu nimic, nu am fost informat, eroare de comunicare

are si alibi. a fost la viena. :D

#5364
catalinn

catalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,859
  • Înscris: 25.10.2004

View PostHamdoulillah, on 09 noiembrie 2017 - 18:07, said:

Pai daca iese Tudose si zice de Dragnea ca e condamnat penal, s-a terminat.
Nu zice asta nici daca face baie intr-un butoi de vin.
E interesant de stiut daca numele necromanului se afla  pe pe listele calatorilor europeni din ultimele zile, cu destinatia  Brazil. Nu face zgomot avocata necromanului pe subiectul respectiv, daca nu e ceva care “musca “

Edited by catalinn, 09 November 2017 - 19:34.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate