Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20
 Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...
 Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...
 Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?
 

1 TB gratuit pe prepay

- - - - -
  • Please log in to reply
546 replies to this topic

#73
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

View Posttenie5022, on 11 aprilie 2015 - 12:34, said:

Reteaua Digi- mobil este extinsa in rural mai mult ca Telekom-mobil ? Tu stii ce vorbesti ???

Da, cand vine vorba de acoperire, Telekom sta prost pe partea 3G, bine pe 2G.

Edited by danzi23, 11 April 2015 - 18:31.


#74
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
M-am lamurit ca e mai slaba acoperirea 3g de. la Telekom, dar inca au cea mai buna acoperire 2g.

#75
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postdanut300, on 11 aprilie 2015 - 17:08, said:



Asta trebuie trecuta la glume. Eu imi doresc ca si gigi sa vina cu o harta cu zoom pe localitati nu acea vopseala si plus pusa vopseaua vodafone pe deasupra .
Normal cã digi are acoperire mai mare.
Doar beneficiaza și de Roamingul de la Vodafone...

Plus ca harta aceea e fãcutã în paint

#76
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Digi are acoperire mai buna pe 3G decat Telekom si fara roamingul national cu Vodafone.

#77
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
Prin judetele Ialomita, Tulcea sau Constanta la Telekom am gasit acoperire 3g cam peste tot, dar prin Ardeal recunosc ca m-a dezamagit reteaua. Doar Orange,.Vodafone si Digi aproape peste tot. Prin unele zone la Vodafone am gasit un mic avantan al acoperirii 3g in banda 900Mhz, dar mai au si ei de lucrat ca sa ajunga la nivelul Orange.

#78
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

View Postmicutu82, on 11 aprilie 2015 - 08:49, said:

Si daca exp. mea cu digi e ca nu prea am semnal indoor, pot spune ca-i mai prost ca Telekom in bucuresti? Aveti un stil de a generaliza... La cutremur s-a blocat orange-ul, o sa ziceti ca digi e mai tare, sau nu aveti cum ca s-a blocat si digi Posted Image. Faptul ca tu si alti 10 colegi de-ai tai ati avut probleme nu inseamna ca digi e mai tare ca Telekom in if si buc. Daca dădea digi 1tb, chiar daca nu aveai semnal cu el...tot cel mai bun era.

exact digi era mai bun si stii de ce? pentru ca digi nu cere si pielea dupa tine. astia vor 20euro pentru un abonament nelimitat voce si 200MB la conectiune 4G dar limitata la 43.2mbps.

#79
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Vor doar 10.95 :P pt. nelimitat

#80
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

View Postmicutu82, on 13 aprilie 2015 - 10:44, said:

Vor doar 10.95 Posted Image pt. nelimitat

View Postmicutu82, on 13 aprilie 2015 - 10:44, said:

Vor doar 10.95 Posted Image pt. nelimitat

fie ca tine. dar iti comunic ce apare pe site-ul oficial telekom.ro https://www.telekom....-l/postplan792/

#81
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013

View Postmicutu82, on 13 aprilie 2015 - 10:44, said:

Vor doar 10.95 Posted Image pt. nelimitat

unde ai gasit oferta asta? la retentie?

#82
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Pfff, ce vă mai plac certurile.

Ce relevanță are faptul că telepârț nu are 3G bun în Ardeal când oferta lor se adresează celor din București și Ilfov?

Nu știu ce telefoane aveți voi ăștia care ziceți că nici în bucurești nu prea e semnal, când eu am peste tot cel puțin 3G, iar în casă 4G. Singurele zone cu semnal slab sunt unele clădiri de birouri care-s intenționat ecranate.

#83
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
Oferta asta e super buna, dar trebuie sa mai lucreze la acoperirea 3g prin tara. Daca ar upgradata toate siteurile ca Orange, ar avea o acoperire super buna.

#84
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Oferta nu este la retentie. Este oferta de portare de la un alt operator la ei sau de la cartela la an. Se gaseste in oferta lor comerciala, pe site in format pdf. Se gaseste afisata oferta la orice magazin Germanos si nu numai :D

#85
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Ai cumva si un link catre acel pdf?

#86
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
S-a mai tot zis de oferta asta. Uite, o sa pun iarasi link-ul sa nu crezi ca mint Posted Image , pagina 13. Oferta exista de la sf. verii. Dinainte sa dispara cosmote. A aparut la cateva luni dupa ce a introdus digi abonamentele optim. Pana sa apara digi cu abonamentele respective ofereau  acelasi lucru la 15 euro. Pana acum, telekom era singurul, dupa digi, care oferea nelimitatul la minute la liber, adica sa nu fi fost inainte abonat si sa se ofere la retentie. Mai nou, la portare, vad ca si vodafone ofera nelimitatul la minute si 1gb la 10 euro, fara telefon.

Edited by micutu82, 13 April 2015 - 14:14.


#87
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Geniala oferta asta, dar exista o problema. Daca pana acum lumea se plangea de DIGI ca au viteza proasta, sa vedeti de acum cand isi va lua toata lumea cate o cartela Telekom cum scade viteza si in alta retea decat DIGI. Abia astept sa vad cum se va descurca Telekom cand va fi bombardata de cartelari. La acest trafic lumea va sta si pe torente. Nici nu vreau sa-mi imaginez cum o sa fie reteaua Telekom la vara prin statiunile de pe litoral ori prin zona campusurilor studentesti din centrele universitare din tara.

Totusi cred ca-mi voi lua si eu o cartela Telekom. E prea buna oferta asta sa o ratez. Imi pun cartela in Telefon, redirectionez apelurile de pe numarul de Digi aici si cand vreau sa apelez folosesc Digi Oriunde. Sunt tare curios de vitezele de la Telekom. Teoretic in Galati am 4G. Vreau sa vad daca macar va tine pasul cu Digi dupa ce vor afla mai multi de oferta asta.

Edited by adryanos, 13 April 2015 - 14:39.


#88
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Ce nu inteleg eu si sper sa clarifice cineva asta: acest TB se poate folosi si pe reteaua 2G/3G sau doar pe cea 4G?

#89
_Claudiu_

_Claudiu_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,493
  • Înscris: 05.09.2013
2G/3G/4G. Iar cei care spun ca Digi are acoperire mai mare ca Telekom 3G : Ati iesit din raza municipiilor si oraselor mari ? Sa nu mai pupam Digi ca pe o icoana si sa aruncam cu aghiasma dupa Telekom. Apropo, pana acum unii useri se vaitau ca Telekom cere mult si ofera putin, ca traficul lunar nu le ajunge si ca il termina in n zile. Acum ca Telekom a schimbat oferta si a oferit 1 TB/5 luni, nu ne convine, ca nu il putem consuma, nu avem nevoie de atata... Posted Image

Apropo, oferta e nationala.

Edited by _Claudiu_, 13 April 2015 - 16:05.


#90
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,193
  • Înscris: 22.03.2008
In momentul de fata niciun operator nu are o acoperire nationala 3g excelenta. Orange are cea mai buna acoperire, dar mai are de lucru. Digi a mizat pe acoperirea orasele si drumurilor europene, nationala si poate si pe alea judetene, lasand la urma mediul rural. Telekom a neglijat drumuri si zone turistice importante, dar au bagat acoperire 3g in localitati unde poate nu exista niciun utilizator Telekom. Stiu cateva exemple prin judetul Tulcea unde Orange are cea mai mare cota de piata, iar Vodafone inca mai are GPRS. Nu inteleg strategia Telekom de a aduce 3g in acele localitati si neglijand alte locuri mai importante.  M-ar tenta sa incerc si eu Telekom dar nu am telefon 3g sa bag simul Digi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate