Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Sisteme de supraveghere PNI - Pareri, Testare

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#379
giv

giv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 16.07.2007
Sender email address: [email protected]
  Recipient email address: [email protected]
  Server address: smtp.gmail.com
  User name: [email protected]
  Password: parola
  Port: 587
   This server requires a secure connection (StartTLS) = Yes

La mine merge asemenea setare.

#380
Dede303

Dede303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.01.2007
[ https://storage.rcs-rds.ro/content/api/v2/mounts/76043553-29b3-4dba-be02-7c156e2cf2a5/files/get?path=%2FIP%20Camera%2FCaptura%20camera%20IP.png&hash=0d0b8dd15a2ba33af41f8ce767f1555f - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#381
Dede303

Dede303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.01.2007

 Dede303, on 17 iulie 2018 - 08:35, said:

Nu am aceste setări în aplicație.

#382
laur3ooo

laur3ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 11.11.2006
A incercat cineva sa foloseasca camerele pni ip31 sau ip32 cu xprotect? Daca ati reusit, sunt anumite setari necesare? Vreo modificare de firmware necesara? Sau pni foloseste onvif non-standard si nu sunt sanse sa functioneze si ar trebui sa ma resemnez si sa folosesc ispy in regim mjpeg la 10 fps?

#383
Dalvi

Dalvi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.01.2004
Buna ziua,

Am niste camere IP801W.

1. Incerc sa inregistrez feed-ul de pe ele cu un soft gen ContaCam sau iSpy. Problema e ca nu stiu URL-ul de la stream. Aparent RTSP nu stiu camerele, cu Xmeye transmit feed-ul pe portul 34567. Dar tot nu pot convinge soft-ul sa ia feed-ul. Softul propriu CMS nu vede camerele, desi device Manager tot din pachet le vede.

2. Nu reusesc sa ajung sa configurez nimic pe camerele astea, nici din XMeye, nici din interfata web care sunt absolut minimale, pot doar sa vad feed-ul, nimic de administrare.

Autor :) Multumesc.

#384
Akeo

Akeo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2007
Buna ziua. Am cumparat de la Dedeman urmatoarea camera : https://www.dedeman....eless/p/1035337
In urma unui update de firmware imi apare mesajul din atasament, (invalid license file), astfel ca la fiecare 10 minute camera se restarteaza. Va rog daca aveti posibilitatea sa ma ajutati in vederea restabilirii fisierului de licenta. Astept raspuns. Multumesc.

Attached Files


Edited by Akeo, 27 August 2018 - 12:16.


#385
Andreea2610

Andreea2610

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2018
Buna ziua, am un sistem de camere  pni ipmax poe one si am uitat parola de la admin  :(( cum pot sa o aflu sau sa dau resetare din fabrica? Multumesc

#386
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Andreea2610 : ne puteti contacta prin mesaj privat, sau la datele de contact din certificatul de garantie, sau la datele de contact de pe pagina noastra www.pni.ro .

#387
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010
Buna ziua!

Am cumparat recent 3 produse PNI:

-un videointerfon PNI HOUSE 900
-o camera PNI HOUSE IP 32
- o camera PNI 631W.
Functioneaza super toate 3. Se pot vizualiza si de pe conexiune 3G/4G
Multumesc domnului Marcel pt suport PNI!

#388
konektor

konektor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.03.2007
Am cumparat un pni house ahd1250-nvr ieri. Cand l-am instalat nu pot trece de login spune ca parola incoecta contul s-a blocat. Nu am pus nici o parola (n-am avut cum). Cum resetez parola. Factura este f0202152.

#389
konektor

konektor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.03.2007
Am cumparat un pni house ahd1250-nvr ieri. Cand l-am instalat nu pot trece de login spune ca parola incorecta contul s-a blocat. Nu am pus nici o parola (n-am avut cum). Cum resetez parola. Factura este f0202152.

#390
pyxyit

pyxyit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 02.07.2009
Scrie in instructiuni care e parola initiala. La mine parca a fost 1234

#391
tziggy

tziggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.01.2007
Salut. Am schimbat recent DVR-ul cu un PNI House H808 - 8 canale si am observat ca intra cumva in stand by monitorul. Se poate regla sa afiseze mereu imaginile live de pe camere? Cred ca problema e la dvr, nu de la monitor, deoarece chiar daca este negru abia dupa ce ii scot firul apare "no signal".

#392
konektor

konektor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.03.2007
In carte scrie sa las gol la parola, bineinteles ca am citit manualul. Acum sunt 2 variante ori a fost un retur dupa folosire, ori e defect fabricatie. Problema e ca nu ma pot folosi de dvr

#393
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
konektor : Ne puteti contacta prin mesaj privat, telefon, e-mail  pentru a va transmite parola de acces a produsului.  Informatiile sunt disponibile in documentatia primita, certificatul de garantie, pagina noastra oficiala www.pni.ro .
                 Deoarece am facut schimbari si update-uri pe partea de firmware, pentru a aduce la zi partea de protectie, si optimizare a produsului, este posibil ca in manual sa fie parola veche de acces.
                 Totusi puteti consulta manualul actualizat de pe pagina produsului pentru a afla care este noua parola din fabrica a sistemului:
https://www.mo.ro/ki...-1080p-2mp.html

#394
tziggy

tziggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.01.2007

 tziggy, on 05 septembrie 2018 - 08:47, said:

Salut. Am schimbat recent DVR-ul cu un PNI House H808 - 8 canale si am observat ca intra cumva in stand by monitorul. Se poate regla sa afiseze mereu imaginile live de pe camere? Cred ca problema e la dvr, nu de la monitor, deoarece chiar daca este negru abia dupa ce ii scot firul apare "no signal".

chiar nu stie nimeni? cred ca o sa-l returnez...pacat de el ca in rest era super

Edited by tziggy, 05 September 2018 - 22:38.


#395
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
tziggy : Ati testa cu alt monitor / televizor ?
            DVR-urile PNI nu au functie de intrare in stand-by ecran, deci optiunea nu poate fi configurata din DVR.
            Daca dupa testele cu alt monitor / TV, considerati ca e posibil sa fie o problema cu DVR-ul, aveti garantie, si puteti trimite gratuit produsul spre verificare/remediere. Consultati certificatul de garantie pentru detalii.

#396
tziggy

tziggy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 21.01.2007

 suport_PNI, on 06 septembrie 2018 - 07:20, said:

tziggy : Ati testa cu alt monitor / televizor ?
DVR-urile PNI nu au functie de intrare in stand-by ecran, deci optiunea nu poate fi configurata din DVR.
Daca dupa testele cu alt monitor / TV, considerati ca e posibil sa fie o problema cu DVR-ul, aveti garantie, si puteti trimite gratuit produsul spre verificare/remediere. Consultati certificatul de garantie pentru detalii.
pana la urma ati avut dreptate, multumesc

mai am o intrebare: se pot configura simultan atat camere analogice cat si IP? sau fie doar analogice, fie doar IP?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate