Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sisteme de supraveghere PNI - Pareri, Testare

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#361
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Neolix: Din pacate nu putem raspunde si pentru daunele provocate de caderi sau socuri de tensiune. Aceste situatii nu sunt normale, si pot afecta functionarea echipamentelor electrice/electronice.
            Ce putem face, este sa diagnosticam si sa incercam remedieerea  defectelor care apar pe durata de viata a produselor noastre, gratuit pe perioada de garantie, si contracost in afara perioadei.

            Daca doriti acest lucru puteti trimite produsul la service completant pagina rma.pni.ro  .

#362
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
La sistemele de supraveghere si camerele aferente intotdeuna se folosesc UPS-uri - tocmai ptr a preveni caderile de tensiune.

Un hot poate taia firele de curent. Ce faci atunci daca nu mai poti inregistra nimic ? Un UPS decent poate sa mai tina sistemul in functionare cel putin inca 30 de minute, unul de capacitate mare - cateva ore. Asta prvine si defectarea hardurilor - la servere sunt obligatorii UPS_urile si alea sunt si redundante - folosesc HDD-uri in RAID.

#363
Neolix

Neolix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 19.05.2005
Ai uitat sa precizezi faptul ca DVR-ul trebuie sa salveze datele in cloud, daca hotul fura DVR-ul cu totul nu mai conteaza ca ai UPS, RAID si alte cele. Ce ai scris este frumos si corect dar pentru un DVR home use nu cred ca se blindeza cineva cu atatea echipamente, iesi mai ieftin daca contractezi o firma de paza,

Oricum reclamatia facuta la ANPC pasata mai apoi la ENEL s-a concluzionat ca a fost o intradevar o cadere de medie tensiune dar nu este vina acestui incident ca s-a ars  echipamentul electric. Este cel putin ciudat ca ANPC sa intrebe tocmai firma care ar fi trebuit sa despagubeasca (ENEL in cazul de fata) si sa ia de buna ce au declarat ei , fara alte investigatii, sa vada macar echipamentul degect sau alte cele. Partea de despagubire la ENEL lipseste cu desavarsire , faceti asigurare pe echipamente sa le recupereze paguba avocatii firmei de asigurari de la ENEL.

#364
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Trebuie sa fim optimisti si mai realisti : sistemele de securitate au ca scop principal:
- protectia si preventie: echipamentelor conectate la un UPS de socuri sau caderi dese si grave de tensiune ;  
- preventie: existenta unui sistem de Supraveghere, alaturi de un sistem de alarma pot opri sau descuraja o tentativa de efractie;
- descurajarea : simpla existenta a unor camere functionale pe fatadele cladirilor descurajeaza intentia de patrundere prin efractie.

   Nu traim in filmele cu hoti, din fericire, si doar prezenta unor valori cu adevarat mari in anumite incinte, ar putea determina si atrage un risc major de efractie.
   Varianta cu firma de paza e o alternativa viabila, care renteaza fie cand valoarea protejata depaseste anumite valori, fie daca exista disponibilitate .

#365
relu_br

relu_br

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.04.2006
Buna ziua , am un NVR PNi home cumparat din carrefour cu 8 camere , si am probleme cu vizionarea online, si din reteaua interna si din exterior face acelasi simptom, vad imaginile cateva secunde apoi apare mesajul  " server unavailable" . din cand in cand isi da drumul , dar tot pentru scurt timp. face asa indiferent de pe ce dispozitiv incerc sa le vizionez.
imi puteti da o sugestie ? multumesc

#366
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
relu_br : verificati configurarea corecta a dispozitivului in reteaua locala. Verificati setari de securitate in router. Verificati eventuale probleme la cablurile de retea.
              Pot fi multe cauze care pot determina o astfel de manofestare.

#367
relu_br

relu_br

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 22.04.2006

View Postsuport_PNI, on 07 mai 2018 - 09:47, said:

relu_br : verificati configurarea corecta a dispozitivului in reteaua locala. Verificati setari de securitate in router. Verificati eventuale probleme la cablurile de retea.
  Pot fi multe cauze care pot determina o astfel de manofestare.
Multumesc pentru raspunsul prompt , nvr-ul este conectat intr-un swich impreuna cu camerele si functioneaza fara probleme.Inregistrarile sunt ok, nu au intreruperi. Doar cand incerc vizionarea online de pe adresa nvr-ului se intampla.

#368
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,547
  • Înscris: 08.10.2007
De ce nu mai există aplicația PNI SmartCam în magazin Google Play?
De unde mai poate fi descărcată?

#369
pyxyit

pyxyit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 02.07.2009
Se pot monta camere video de catre o firma specializata, pentru monitorizarea perimetrala a unei cladiri cu doua firme proprietare( curtea care apare partial in imagini este de asemenea comuna) fara acordul unui proprietar? Daca am postat in loc gresit scuze, poate un sfat unde gasesc un raspuns pe forum? Multumesc

#370
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
Vreau sa imi pun un sistem de supraveghere video cu 4 camere. Mi-au recomandat sa fie PoE.

Din urmatoarele firme care sa aleg:
Hikvision
Envio
Bentech
Videomatix
Paradox
Dsc
Mtx
Dahua

#371
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Avand in vedere topicul curent, si caracterul acestuia, putem sa va recomandam un produs ce functioneaza in regim POE:

https://www.mo.ro/ki...r-ethernet.html

Puteti deasemeni folosi sisteme de supraveghere cu IP, iar cablarea o puteti face cu splittere POE , pentru a usura montajul, si pentur a economisi :

https://www.mo.ro/sp...praveghere.html

Edited by suport_PNI, 11 June 2018 - 08:54.


#372
istratepingui

istratepingui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 19.11.2009
Buna ziua ,
Ma poate ajuta cineva cu o actualizare firmware pt un NVR kit PNI House wifi 400 ?

#373
gio_

gio_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.08.2011
Salut. Am o mare rugaminte la dumneavoastra. Am o camera PNI IP720P conexiune internet cu fir si wireless. As vrea sa o pot accesa de acasa, ea fiind montata la un garaj - cu acces la internet. Furnizorul de internet este orange, am cumparat si IP de la ei. Va rog sa-mi explicati pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a o configura. Multumesc anticipat.

#374
Dede303

Dede303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.01.2007
Am o camera PNI IP720P conexiune internet cu fir si wireless. Am setat-o full, am acces de oriunde dar nu reușesc să setez avertizarea prin email.
Vă rog să mă ajutați. Mulțumesc!
Mesajul este:

send email to [email protected]
Success to connect server(smtp.gmail.com:587)
Fail check password
Fail to send email,something is wrong???

#375
Dede303

Dede303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.01.2007
Versiune Software: H.264 7.16
Versiune Web: ipcam(2013.10.28)
Data creare Firmware: May 4 2015 10:13:50

#376
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,825
  • Înscris: 21.01.2013
Trebuie sa verificati cu furnizorul de mail, daca permite conectarea aplicatiilor gen camere, sau sisteme de supraveghere la contul de mail. Verifiati daca trebuie setari suplimentare facute in contul de e-mail pentru a permite acest tip de conectare.

#377
giv

giv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 16.07.2007

View PostDede303, on 22 iunie 2018 - 09:54, said:

Am o camera PNI IP720P conexiune internet cu fir si wireless. Am setat-o full, am acces de oriunde dar nu reușesc să setez avertizarea prin email.
Vă rog să mă ajutați. Mulțumesc!
Mesajul este:

send email to [email protected]
Success to connect server(smtp.gmail.com:587)
Fail check password
Fail to send email,something is wrong???
Trebuie sa setati la contul de Gmail optiunea: Let less secure apps access your account
https://support.goog...r/6010255?hl=en

#378
Dede303

Dede303

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.01.2007
Am făcut acea setare. Atât pe cont de gmail cât și pe cont de yahoo. Nu funcționează. Am creat chiar o adresă de email distinctă. Nimic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate